Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyha a mumpszot idejében...

Hogyha a mumpszot idejében észreveszik akkor elkerülhetőek a szövődmények?

Figyelt kérdés
Hogyha a mumpszot idejében észreveszik akkor meg lehet akadályozni a szövődményeket és a mellékhatásokat?

2012. dec. 1. 18:22
 1/8 anonim válasza:

30 éve az egész családomat letámadta a mumpsz, és egyiknek se lett szövődménye.


Nem szokták a mumpszot "idejében" észrevenni, csak amikor elkezd duzzadni a pofikád.


Nyugi, nem lesz semmi.

2012. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor Neked szerencsés családod lehet :) Csak félek hogy esetleg mumpszos leszek és mellékhatása lesz...
2012. dec. 1. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha érzed hogy ilyen lehet fordulj orvoshoz
2012. dec. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jövőhéten megyek orvoshoz amúgyis vissza akkor megemlítem neki, mert fáj a jobb fülem mögötti rész és kemény is.... Nem észrevehető viszont érezhető és fáj is... Ha időben kezelik akkor elkerülhetőek-e a szövődmények?
2012. dec. 1. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem zavar, hogy a mumpsz ellen kötelező védőoltás van, amit kiskorodban megkaptál?

Mióta van oltás, évente kb. 10 mumpszos eset van, azok is az oltatlanok közül kerülnek ki jórészt.

Miért lennél mumpszos?

2012. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ismétlem fáj a jobb fülem mögötti rész, tapintásra kemény... Csak ilyen esetben fő a biztonság... Szerintem
2012. dec. 1. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Csakhogy a parotisod a füled előtt, és nem mögött van...

[link]

2012. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam :) Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. dec. 1. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!