Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire számít súlyos betegsé...

Mennyire számít súlyos betegségnek a ciszta?

Figyelt kérdés

Apukámnak (53 éves) fájdalmat érzett a hasa tájékán,ezért elment orvoshoz. Vérvétel és uétrahang eredménye miatt továbbküldták kórházba,ahol felvették fekvőbetegként 3 hétre,mert a doktor azt mondta cisztát találtak a hasnyálmirigyében (vagy közelében). A 3 hét elteltével műtéti beavatkozással (szájon keresztül de altatás nélkül) eltávolították a cisztát,majd ismét viszgálgatták, CT-t is csináltak és pár napra rá hazaengedték,mert a cisztát már nem lehetett látni. Mondták nekünk mit ehet és mit nem. Ez volt nagyjából 7-8 hónapja. A napokban megint úgy érezte hogy hasonlóan fáj a hastájéka mint akkor,de nem olyan intenzitással, ezért megint elment orvoshoz. Megint vérvétel és ultrahang. De azt mondták neki menjen vissza a kórházba is ahol bent feküdt, hogy ott lássák,vizsgálják meg. Bement és azt derült ki a viszgálatokból hogy a ciszta amit akkor kivettek újra keletkezett (vagy nem lett megfelelően eltávolítva) lényeg hogy újra ott van, és most az egyik vesében is látni egy nagy elenyésző és apró cisztának tűnő valamit. De CT-re csak március 11-re kapott időpontot,addig itthon van/lesz.


Én nem tudom mit gondoljak. Félek. Rengeteget olvastam interneten a cisztákról,hogy majdhogynem mindenkiben van,és 40 év fölött majdnem mindenkinek van valamilyen orvosi beavatkozási ügye is vele,valamint azt is olvastam,hogy bárhol lehet,valaki azzal született hogy az agyában van és most 60 éves és nem volt vele gondja sose. Azt is olvastam hogy maga a betegség mit jelent. Kérem,akinek volt cisztája írja le mit tapasztalt, a történetét hogyan zajlott,és aki ért hozzá mondjon pár szót a betegségről.


Köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 27. 17:03
 1/2 A kérdező kommentje:
nagyon elenyésző (elírtam)
2013. febr. 27. 17:05
 2/2 anonim ***** válasza:
ez nem ilyen egyszerű,egy orvos válaszol oldalon kérdezd meg
2013. márc. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!