Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem nől a szakállam, A...

Miért nem nől a szakállam, A vegetáriánus életmódnak lehet köze hozzá?

Figyelt kérdés
23éves vagyok,17éves koromtól vegetáriánus.Nagyon szeretnék szakállt,de ép hogy néhány száll van.Lehet köze a tesztoszteronnak a húsmentes élethez?pl.az agresszió is teljes mértékben hiányzik belőlem,ami nem zavar,de kezdek nagyon elkeseredni,h ha eddig nem nőtt szakállam,már ezután sem fog...

2013. aug. 5. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
hát már rég el kellett volna menned egy hormonvizsgálatra...
2013. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Mivel a fehérjék nagyrésze a húsokban van benne így jó lenne ha ennél húst. Ha csak 17 éves korod óta vagy vegetáriánus akkor csak bebeszéled ezt magadnak, semmi más. Egyél csirke melleket, sovány húsokat, főleg halat is, meg néha tojást sem ártana, de ha csak tojást fogyasztasz az önmagában kevés.
2013. aug. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a táplálkozásodnak olyan sok köze lenne az tesztoszteron- vagy agressziószintedhez... Kivéve persze, ha olyan rosszul táplálkozol, hogy erőd sincs, nemhogy agresszíód :D

A vegetáriánusoknak is nő rendes szakálluk, ha olyanok a génjeik, de van, akinek kis gyönge, hiába tömi a húst.

Megjegyzem, nem vagyok szakértő, tudományos alapok nélkül való a véleményem.


Fehérjehiányod pedig vegánként se lesz, ha odafigyelsz. Az erre nem figyelő vegán maratoni futóknak már van rá esélyük, de ha valaki rendesen táplálkozik, s még csak nem is edz igen sokat (vagy ha igen, akkor különösen figyel a fehérjebevitelre), akkor rendben szokott lenni ez. Az aminosavösszetételt nem szoktam bevenni a ritka számolásaimba, de ha csak a puszta fehérjemennyiséget nézzük, a speciel általam fogyasztott napi 2-4 tojás, olajos magvak és zöldségek már bőven fedezni tudják a minimumot (amiről nem is tudom, mennyi kellhet egy vegának, úgy tudom, kevesebb, mint egy mindenevőnek, de én az utóbbival szoktam számolni, biztos ami biztos, főleg, hogy néha eszem húst). Még a tegnapom is megüthette a minimumot vagy csak kicsit ment alá, igaz, a fehérjebevitel nem kis része gyümölcsből jött :P


Bár lehet, hogy Téged ez nem érdekel, csak a szakáll. A párom boldogan cserélne Veled, neki erős szakálla van és örülne, ha egyáltalán nem lenne.

2013. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elképzelhetetlennek tartom,hogy húst egyek,hamarabb szednék tesztoszteron bogyókat,v bármit...
2013. aug. 5. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs köze hozzá. Barátomnak sincs szakálla, csak néhány gyenge szál, így kénytelen leborotválni. A mellkasán is csak pár szál van. Pedig ő nagy húsevő.
2013. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vérvételre el kellene menned, ahol egy alapos hormonvizsgálat, bővített nagyrutin, vizeletet is kellene nézetni. Szerintem indokolt lehet még a TSH hormon is, (A T3,T4-et nem indokolt kérni szerintem).


Nem mondom, hogy nincs köze hozzá, de azt sem, hogy van. Az lenne a legjobb, hogy megnéznék a véredet. Emellett még mondd az orvosnak, hogy ne érzed magad aggresszív embernek (sőt túl nyugodt vagy). Valami gyógyszert szedsz?

2013. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
:)
2013. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!