Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Merevedéskor a herék a hasfalb...

Merevedéskor a herék a hasfalba - probléma? (enyhe Ingahere? ) Hasonló tünettel rendelkezök: van veszélye, hátránya? Kezelés szükséges?

Figyelt kérdés

Merevedéskor a heréim szeretnek a hasfalba kerülni, bár ki is tudom 'ugratni' öket, de azért elég gyorsan visszamennek. Petyhüdt állapotban a zacskóban, tehást tudtommal a normális pozícióban vannak, vagyis senkinek nem tünt föl az ellenkezöje (néhány évvel fiatalabb öcsém van).

Eddig nem zavart a dolog, pontosabban egyszer szex(közösüles) közben lovagló pozicióban volt olyan félelmem, hogy a barátnöm összenyomja a heréimet, hiszen ilyenkor (nos, éppen merevedésem volt) a herék nem a zacskóban, hanem a hasfalhoz elég közel vannak - ez olyan zavaró volt, hogy próbáltam kézzel visszanyomni öket, de ez nem volt túl sikeres. Egy ilyen eset volt (próbáltuk ezt a pozíciót). De ö 4 év alatt sem vette észre; nem is emlékszem, h beszéltünk volna róla, söt életemben alig valakinek említettem, mivel nekem nem különleges, nem igazán zavaró, valamint, szégyenlös révén, nem szoktam meztelenül, merevedéssel társaságba járni; és nem is voltam együtt túl sok lánnyal. Sajnos ugyanezen okból talán szüleimnek sem mondtam soha, vagy legalábbis kezelés nem lett belöle.

Eddig én csak a fenti esetben vettem észre, hogy bármiben korlátozna. Igaz, mostanában néha elöfordul, hogy érzek néha némi fájdalmat a heréim környékén, de nem tudom ezzel függhet-e össze. (Nehéz a fájdalmat leírni, lehet talán vizelési ingertöl?)

Azt írja egy orvosi oldal, hogy bizonyos ingahere esetek magas daganatkialakulási valószínüséggel járnak:/

Ha jól tudom a külsö herék funkciójának föleg az ondótermeléshez szükséges hömérséklet megteremtését tartják, amivel ez az állapot nem interferál.


Elöre is köszönöm a tanácsokat, hasonló szakértöktöl is - ha ilyen vagy légyszíves jelezd!


30+ (hetero) (nem titkos ;)



#here #ingahere #enyhe rendellenesség
2013. aug. 10. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

A herék felcsúszása teljesen normális dolog.Oda mennek vissza,ahol eredetileg is voltak .Izgalmi állapotban ,főleg

az elélvezés kezdete előtt,húzódnak is felfelé,szorítva magukat a hashoz,ezzel könnyítve mennél több spermát nyomjanak mi magukból ,és a mellékherékből is .Veszélyes akkor lenne,ha a hasüregből nehézkesen jutnának vissza .

Úgy hogy ez ne zavarjon,nálam is felmennek ,és le is jönnek .

2013. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hali!


˙

"Merevedéskor a heréim szeretnek a hasfalba kerülni, bár ki is tudom 'ugratni' öket, de azért elég gyorsan visszamennek."

_ Ez addig lenne normális, amíg a heréid NEM hasfalba mennének fel, hanem csak felhúzódnának az ágyékig, mielőtt elélveznél. Uis olyankor a prosztata összehúzódása hatással van az egész ivarrendszeredre, így az ondózsinórokon át a herék is megkeményednek, összehúzódnak... felhúzódnak. Ha már a hasfalba vándorolnak át, az arra enged következtetni, hogy az ágyékcsatorná(i)d túlságosan tág(ak), és ez nem normális. A herékben uis alapból ‒1,5-2°C-kal hűvösebb van, ez kb. olyan 34,5-35°C normál esetben. Ez a legideálisabb hőmérséklet a spermiumok termelődéséhez. Ha a hasfalba kerülnek, s egy ideig ott tartózkodnak, akkor a herékben a spermiumtermelés minősége romol6, a spermiumok pusztul6nak, vagy hibásan mutálódnak a magasabb hőmérséklet miatt, később a herék elrákosod6nak.

˙


"Petyhüdt állapotban a zacskóban, tehát tudtommal a normális pozícióban vannak, vagyis senkinek nem tünt föl az ellenkezöje (néhány évvel fiatalabb öcsém van).

_ Nem értem ez miért fontos infó, hogy öcséd van, nem értem miért említed meg őt itt!? Olyan benyomást keltesz ezzel, mintha ő szokta volna ellenőrizni neked a heréidet, és ez itt eléggé félreért7ő, akkor is, ha nem így van!


"Eddig nem zavart a dolog, pontosabban egyszer szex(közösüles) közben lovagló pozicióban volt olyan félelmem, hogy a barátnöm összenyomja a heréimet, hiszen ilyenkor (nos, éppen merevedésem volt) a herék nem a zacskóban, hanem a hasfalhoz elég közel vannak - ez olyan zavaró volt, hogy próbáltam kézzel visszanyomni öket, de ez nem volt túl sikeres. Egy ilyen eset volt (próbáltuk ezt a pozíciót). De ö 4 év alatt sem vette észre; nem is emlékszem, h beszéltünk volna róla, söt életemben alig valakinek említettem, mivel nekem nem különleges, nem igazán zavaró,"

_ Nem igazán, de azért zavaró, (noha csak ritkán,) ezt magad is az imént elismerted. Az meg, hogy nem téma, vagy pedig szégyellős vagy, még nem ok arra, hogy ne foglalkozz vele!


"Eddig én csak a fenti esetben vettem észre, hogy bármiben korlátozna. Igaz, mostanában néha elöfordul, hogy érzek néha némi fájdalmat a heréim környékén, de nem tudom ezzel függhet-e össze. (Nehéz a fájdalmat leírni, lehet talán vizelési ingertöl?)"

_ Ezt a fájdalmat pedig nem ártana tixtázni. Néhány gyerek vizsgálatánál feltűnt nekem, hogy a herék tapintásra érzékenyebbek, ill. ők maguk álló testhelyzetben jelezték a herék vizsgálatakor, hogy le kell, hogy feküdjenek, mert úgy érzik, ha tovább állnak, akkor mindjárt összeesnek! Alkalmi rosszullét, de CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A HERÉK ÁLLVA TÖRTÉNŐ TAPINTÁSOS VIZSGÁLATÁNÁL! :-o

___ Nálad nincs ilyen? (Érzékenyebb herék, álló helyzetben történő vizsgálatukkor rosszullét...)

___ Neked nem vizsgálta ill. vizsgálja a heréidet + a nemi szerveidet az eddigi életed során iskolaorvos, foglalkozás-egészségügyi szakorvos, urológus, körzeti-/háziorvos?


"Azt írja egy orvosi oldal, hogy bizonyos ingahere esetek magas daganatkialakulási valószínüséggel járnak:/

Ha jól tudom a külsö herék funkciójának föleg az ondótermeléshez szükséges hömérséklet megteremtését tartják, amivel ez az állapot nem interferál."

_ Ez eddig így is van. Ha vmi nem klappol, esetleg elhal, az le7 a kböző kórokozók, fertőzések, betegségek elsőleges támadási célpontja, emiatt valóban magasabb a kockázata egy esetleges daganatképződésnek, HA NEM ELŐZIK EZT MEG! :-o


˙

"Elöre is köszönöm a tanácsokat, hasonló szakértöktöl is - ha ilyen vagy légyszíves jelezd!"

_ Nem tartom magam szakértőnek, és nem vagyok orvos, csak egészségügyis. Itt a GyK-n nemigen vannak jelen erre/ilyesmire specializálódott szakértők. Nálam évek munkája volt elérni, hogy másoknak minél szakszerűbben tudjak segíteni saját intim problémáik megoldásában. Ha tudok segíteni neked is, esetleg lennének kérdéseid, azokat felte7ed itt is, de >>priviben is, ha esetleg itt nem mernéd! :-)


Üdv: EE

2013. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

" Ez addig lenne normális, amíg a heréid NEM hasfalba mennének fel, hanem csak felhúzódnának az ágyékig, mielőtt elélveznél"

Ez hasznos info, köszi, én is így sejtettem. Rákerestem az interneten, de ezt eddig nem találtam meg.


"herékben uis alapból ‒1,5-2°C-kal hűvösebb van, ez kb. olyan 34,5-35°C normál esetben."

Tudom, volt már ilyen kérdés vhol, de valóban, mi van, amikor 36+ C van, ráadásul az ember vagy 100ezer évet afrikában húzott le, lehet, akkor hüvösebb volt ott mint tegnap itt?

Nnamindegy...


"Ha a hasfalba kerülnek, s egy ideig ott tartózkodnak, akkor a herékben a spermiumtermelés minősége romol6, a spermiumok pusztul6nak, vagy hibásan mutálódnak a magasabb hőmérséklet miatt, később a herék elrákosod6nak"

Nna itt következik a kérdés, hogy ha ez a hasfalba való behúzódás csak igen erös izgalom hatására következik be (szimpla merevedés nem is elég) akkor az ott töltött idö azért elég csekély, mondjuk naponta átlag 10-20 percre saccolom, ha rendszeres nemi életet élek (akár csak magammal).


"'Tehát tudtommal a normális pozícióban vannak, vagyis senkinek nem tünt föl az ellenkezöje (néhány évvel fiatalabb öcsém van)'

_ Nem értem ez miért fontos infó, hogy öcséd van, nem értem miért említed meg őt itt!? Olyan benyomást keltesz ezzel, mintha ő szokta volna ellenőrizni neked a heréidet, és ez itt eléggé félreért7ő, akkor is, ha nem így van!"

Hé,hé, mi ez a letámadás, csak azért mert vmit nem értesz meg? III. Eduárd erre azt mondaná "Rossz az aki rosszra gondol"! Nna akkor most ez is gyanús?:)

Azt hittem, pont neked világos, mennyire normálisnak gondol(6)ja magát a (gyerek)ember mennyire nemtriviális rájönni egy abnormalitásra pont az intimszférában, ha az ember nem tudja összehasonlítani. Pl. a 16 éves durván FSz-es srácnak a tegnapi treadböl lefogadom, h nincs hasonlo koru fiúrokona egy haztartásban.

Tehát ha vki azt írja "nem vettem észre semmi különöset" a péniszemen, az egy egykénél bizony lehet, h nem jelent sokat, legalább valami plusz infó, ha leírom, van összehasonlitasi alapom, és a szüleimnek is. De ezzel együtt, erektált állapotban vszag kevés gyerek hasonlitgatja össze a tesójával/haverjával, najó, szal én nem tettem/teszem:-) Hm, vszinü férfi nem is nagyon látta így a szerszámot.


" Nem igazán, de azért zavaró, (noha csak ritkán,) ezt magad is az imént elismerted."

Igaz, csak éppen a annyira nem tünik föl, hogy talán a leírt volt az egyetlen eset 25 év ivarérett életemben, amikor egyertelmüen valami zavarót tapasztaltam emiatt. Ebben megint benne lehet, hogy ugye hozzászoktam a saját testemhez...


" Neked nem vizsgálta(...) nemi szerveidet az eddigi életed során iskolaorvos, foglalkozás-egészségügyi szakorvos, urológus, körzeti-/háziorvos? "

Remélem gyerekkoromban vizsgálta, de erre nem tudok visszaemlekezni. Ha nem kérdez rá - miután én fölfedeztem - petyhüdt állapotban nézte, és majdnem biztos vagyok benne nem láthatott semmit.

Sajnos/szerencsére nem volt okom, hogy felnöttként urologushoz menjek...


" Ezt a fájdalmat pedig nem ártana tixtázni. "

Bizony! Hm... csak leírni tudom, és annyira nem világos, pedig pl. most is érzem: nem jól lokalizált fájdalom, pontosabban valahol a heréken v a hasüregbeli helyükön lokalizálva, söt, lehet, h az izület fájdalma (az van sajnos), sugarzik át; a herék tapintásra nem, de enyhe nyomogatásra érzékenyek csak egy helyen, amiröl gondolom a mellékhere,nna ez természetes... ismerös érzés, ha pl. megnyomtam volna igy kéne fajnia. Lehetséges, hogy a meleg és a single-user használat együtt megeröltette öket? bevallom, nincs nagy kedvem ilyen bizonytalanul az orvoshoz menni. De egy urológusvizitet azért berakok valamikor, remélem egy olyat kapok el, aki nem tudja nálam pontosabban mi van, mert az lassan az idegeimre megy. Najo MOn eddig nem is volt rosz tapasztalatom (2szer voltam orvosnál).


Mégegyszer nagyon köszönöm az információt és a hozzászólást!

2013. aug. 10. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



"" "herékben uis alapból ‒1,5-2°C-kal hűvösebb van, ez kb. olyan 34,5-35°C normál esetben."

Tudom, volt már ilyen kérdés vhol, de valóban, mi van, amikor 36+ C van, ráadásul az ember vagy 100ezer évet afrikában húzott le, lehet, akkor hüvösebb volt ott mint tegnap itt?

Nnamindegy...""

_ Ez egy jó kérdés. Azzal sajnos nem vagyok tisztában, hogy a törzsi népeknél hogy is van ez, mivel sajnos, méréseket ott nem tudok végezni, és nem tudom, hogyan lehetne arról a világtájról szerezni. :-T


"" "Ha a hasfalba kerülnek, s egy ideig ott tartózkodnak, akkor a herékben a spermiumtermelés minősége romol6, a spermiumok pusztul6nak, vagy hibásan mutálódnak a magasabb hőmérséklet miatt, később a herék elrákosod6nak"

Nna itt következik a kérdés, hogy ha ez a hasfalba való behúzódás csak igen erös izgalom hatására következik be (szimpla merevedés nem is elég) akkor az ott töltött idö azért elég csekély, mondjuk naponta átlag 10-20 percre saccolom, ha rendszeres nemi életet élek (akár csak magammal).""

_ Én úgy glom, hogy más az, ha a here lóg, és más az, ha a here a hasüregben, állandóan a környezeténél magasabb hőmérsékleten tartózkodik. Arra tudok gondolni esetleg, hogy a szervezet alkalmazkodni kényszerül a különböző éghajlatok hőmérsékletéhez, így tudom csak elképzelni azt is, hogy az afrikai embernek spermiumjai életképesek maradnak az afrikai kánikulában is, vmint északon az eszkimóknál is, bár a hideg -- köztudottan -- nem árt a nemzőképességnek.


˙

"" "'Tehát tudtommal a normális pozícióban vannak, vagyis senkinek nem tünt föl az ellenkezöje (néhány évvel fiatalabb öcsém van)'

_ Nem értem ez miért fontos infó, hogy öcséd van, nem értem miért említed meg őt itt!? Olyan benyomást keltesz ezzel, mintha ő szokta volna ellenőrizni neked a heréidet, és ez itt eléggé félreért7ő, akkor is, ha nem így van!"

Hé,hé, mi ez a letámadás, csak azért mert vmit nem értesz meg? III. Eduárd erre azt mondaná "Rossz az aki rosszra gondol"! Nna akkor most ez is gyanús?:)

Azt hittem, pont neked világos, mennyire normálisnak gondol(6)ja magát a (gyerek)ember mennyire nemtriviális rájönni egy abnormalitásra pont az intimszférában, ha az ember nem tudja összehasonlítani. Pl. a 16 éves durván FSz-es srácnak a tegnapi treadböl lefogadom, h nincs hasonlo koru fiúrokona egy haztartásban.

Tehát ha vki azt írja "nem vettem észre semmi különöset" a péniszemen, az egy egykénél bizony lehet, h nem jelent sokat, legalább valami plusz infó, ha leírom, van összehasonlitasi alapom, és a szüleimnek is. De ezzel együtt, erektált állapotban vszag kevés gyerek hasonlitgatja össze a tesójával/haverjával, najó, szal én nem tettem/teszem:-) Hm, vszinü férfi nem is nagyon látta így a szerszámot.""

_ Én nem értettem ezt félre, éppen ezért nem is letámadásnak szántam a megjegyzésemet erről. Csak megjegyeztem, hogy az ilyen infók furcsa köntösben való publikálásával könnyen az itteni trollok célpontjává vál6sz, főleg, hogy a végére meg odaírod, hogy... "30+ (hetero) (nem titkos ;)"


Ez a kettő így kissé furcsán veszi ki magát, ezért légy elővigyázatosabb, főleg, hogyha én nem értem a kontextust, amiben te ezt megemlíted, akkor mások még ennél is sokkal nehezebben fogják azt, és ha vki nem ért, akkor sajna javarészt jellemzően lexarja azt, aki "okosabb" nála, éppen ezért könnyen elkezd7i lehülyézni vagy vhogy kikezdeni. Engem is kezdtek már itt ki amiatt, mert választékosan, vagy nem uabban a stílusban írok, mint ahogyan azt egyesek megszokták, sz'al inkább örülj, hogy vki itt téged komolyan vesz, s próbálna is megvédeni! :-o


˙

"" "Neked nem vizsgálta(...) nemi szerveidet az eddigi életed során iskolaorvos, foglalkozás-egészségügyi szakorvos, urológus, körzeti-/háziorvos?"

Remélem gyerekkoromban vizsgálta, de erre nem tudok visszaemlekezni. Ha nem kérdez rá - miután én fölfedeztem - petyhüdt állapotban nézte, és majdnem biztos vagyok benne nem láthatott semmit.

Sajnos/szerencsére nem volt okom, hogy felnöttként urologushoz menjek...""

_ Akkor ezt lassacskán nem ártana bepótolni... :-T


"" " Ezt a fájdalmat pedig nem ártana tixtázni. "

Bizony! Hm... csak leírni tudom, és annyira nem világos, pedig pl. most is érzem: nem jól lokalizált fájdalom, pontosabban valahol a heréken v a hasüregbeli helyükön lokalizálva, söt, lehet, h az izület fájdalma (az van sajnos), sugarzik át; a herék tapintásra nem, de enyhe nyomogatásra érzékenyek csak egy helyen, amiröl gondolom a mellékhere,nna ez természetes... ismerös érzés, ha pl. megnyomtam volna igy kéne fajnia. Lehetséges, hogy a meleg és a single-user használat együtt megeröltette öket? bevallom, nincs nagy kedvem ilyen bizonytalanul az orvoshoz menni. De egy urológusvizitet azért berakok valamikor, remélem egy olyat kapok el, aki nem tudja nálam pontosabban mi van, mert az lassan az idegeimre megy. Najo MOn eddig nem is volt rosz tapasztalatom (2szer voltam orvosnál).""

_ A "single user" alatt önkielégítést, saját magad általi rejszolást értesz?

_ Nem Mo-ról írsz?

˙


***

"Mégegyszer nagyon köszönöm az információt és a hozzászólást!"

_ Részemről igazán nincs mit! :-D

Annyit még elmondanék, hogy a tág ágyékcsatorna amiatt is veszélyes le7, mert azon xtül egy hirtelen nyomásnál akár (l)ágyéksérv is kialakul6, ergo, ha a hasfalad gyenge, akkor akár egy préselésnél, (pl. nagyWCzés közben) a vékonybeledet beleprésel7ed a herezacskódba, ergo, az, ha kizáródik, műteni kell, mert a beled azon szakasza, amely ily módok kizáród6, el is hal6 akár, a necrosis pedig itt is egy rákosodásra hajlamosító tényező le7. Vizsgáltasd meg az ágyékcsatornáidat ultrahanggal is, és ha indokolt, gkodj el azon, hogy megműtteted! (Pl. hasfali háló beültetésével, amely segít megfogni, megakadályozni ezt, vagy más módon!)


Ha tudok még segíteni vmiben, szólj bátran! :-)

Üdv: EE

2013. aug. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

sziasztok!

7 éves kisfiamnak születése óta ingaheréje van (januárban lesz 7 éves). Fél éve történt urulógiai vizsgálaton jobb oldali ingaherét állapított meg az orvos. azt mondta ne aggódjak, magától rendeződhet...a háziorvos hormoninjekcióval kezelte volna, ezt sem engedtük.

Nagyon félek, hihetek a dokinak, hogy ez nem rákosodik el, ne pánikoljak?

Légyszi válaszoljatok!köszi!

2013. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem tudom, rémlik, hogy az interneten olvastam hogy gyerekkorban ez még fejlödik, de a föntieket érdemes megkérdezi.

A hormon, hát... ilyenkor az ember még egy orvoshoz elviszi, hogy az mit mond.

2013. aug. 26. 23:33
 7/7 anonim válasza:

Szia Kérdező!

köszi a választ, hát a hormontól a frász kerülget, ki tudja hosszú távon milyen mellékhatásai lehetnek :( pláne egy kisgyereknél. Megpróbálok bejutni az urulógushoz, remélem valami biztatót fogok hallani!

Több helyről azt halottam h az ingahere nem rákosodik mivel nincs hasüregben...ezért remélem nem gáz a helyzet.

2013. aug. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!