Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A körülmetélt pénisz egészségü...

A körülmetélt pénisz egészségügyi okokon kívül miért jobb? Az nagyobb is? Vagy esztétikai szerepe van?

Figyelt kérdés
2013. aug. 18. 00:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Hogy lenne már nagyobb, amikor pont levágnak egy bőrdarabot?:D

Egyébként nekem esztétikailag sem tetszik jobban, sőt.

2013. aug. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
79%
Szerintem az egészségügyi résznél ki is fújt a dolog, de ha rendesen tisztítod, akkor a metéletlen is ugyanaz, sőt, tudtommal még a nőknek is jobban tetszik. Továbbá a makk nagyon érzékeny és metélt pénisznél nincs, ami megvédje. Nagyobb biztos, hogy nem lesz, viszont alapállásban jóval kisebbnek látszik a bőr nélkül.
2013. aug. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudnak baktériumok megtapadni rajta, ez nálunk ezen az éghajlaton nem akkora probléma, de vannak helyek, ahol súlyosabb gondokat okoz, pl. nincs elég tiszta víz rendesen fürödni sem, ott válik ez indokolttá. A makk érzéketlenebb lesz, mivel a nadrág állandóan súrolja, erről megoszlanak a vélemények, hogy jobb lett e a sex vagy rosszabb, az tuti, hogy tovább tart.
2013. aug. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%
Az egészségügyi előnyökön kívűl az esztétikai is számít: női szemmel sokkal szebb a körülmetélt. Mivel a fityma nem szorítja el a makkot, így jobban ki tud fejlődni, nagyobb, "prominensebb" lesz, ezért mondják, hogy nagyobb!
2013. aug. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

A makk körkörösen érző idegekben gazdag (gazdag idegvégződésekben). Ha nincs rajta a fityma, ami egy védelem a folyamatos ingerlés ellen is (mechanikai ingerlés), akkor az idegvégződések egyre inkább érzéketlenebbek lesznek. Mivel sokszor éri őket inger, így egy idő után úgymond "kiégnek", és csak hosszabb ideig tartó intenzív ingerekre fognak csak tudni reagálni, azaz tovább kell őket ingerelni a megfelelő ingerkiváltásra. Ez jelen esetben azt jelenti:

gondolj bele behatol a pénisz a vaginába, ugye súrlódás éri, ha te körül vagy metélve, akkor sokkal tovább kell súroló hatásnak érnie az adott orgazmus eléréséhez. Ha te nem vagy metélve, akkor a te makkodban lévő idegvégződések sokkal érzékenyebbek, mivel védve voltak a teljes napszak során őt érő ingerléstől, azaz a gatya hozzáérésétől, vagy egyéb ruha neműtől, ezért ha te hatolsz be a vaginába, akkor neked hamarabb kellene elmenni, mivel te érzékenyebb vagy.


DE!

Ez nem ilyen egyszerű, mivel genetikailag kódolva van mindenkiben, hogy adott testrészen darabszámra mennyi idegvégződése lehet, azaz lehetsz te körülmetélt, ha te átlagon felüli idevégződés számmal rendelkezel, akkor bár tovább fogod bírni, mnt nem metélve, de akkor is lehet kevesebb ideig bírod, mint egy nem metélt társad, mivel neki kevesebb végződése van.

Plusz hozzájön ehhez még, hogy az orgazmus nem csak a makk ingerlése által szerezhető, hanem vizuális tényezők által is, szóval azáltal, hogy látod, ahogyan a lány fel-le-fel-le mozog a péniszeden, vagy ráharap a szájára, vagy libabőrös lesz a melle, vagy esetleg akusztikai ingerektől, ahogyan szuszog, ahogyan nyög stb stb.


Szóval nem érdemes nagyon túlkombinálni ezeket a dolgokat, mivel sok minden befolyásolja az orgazmust.



Szerény tapasztalatom szerint nagyobb bizalommal veszik a szájukba a lányok (orális kielégítés), mivel bennük van egy biztonság tudat a tisztaságát tekintve, azaz kisebbnek érzik a metélt pénisz egészségügyi kockázatát, ami rész igazság.... Esztétikailag pedig mindkettő lehet ugyanolyan előnyös is, bár ugye tudjuk a szépség relatív.

2013. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

Még annyit hozzátennék, hogy maga a fityma belső része is idegvégződésekben gazdag, így adott esetben, nagyobb inger felülettel rendelkezik egy nem metélt pénisz. Gondolj bele, a belső rétege a fitymának, azaz az a rész, amely közvetlenül érintkezik a makkal, az nem metélt esetben azt jelenti, hogy a makk + a fityma belső része, azaz a makk alá (alsó pénisztörzs) húzódott fityma rész is ingerfelvevésben jelentős szerepet játszik. Ugye amikor hátrahúzod a fitymát, akkor a belső része kerül előtérbe, így az érzékenyebb lesz felül, és az eredendő felső réteg pedig húzódik hátra magára a pénisztörzsre.


Még annyit az egészségügyi előnyeiről, hogy ez manapság már nem annyira jelentős, mivel a tisztálkodás már eléggé elterjedt, és megszokott mód a világon ( különböző eldugott törzsek pedig fertőtlenítő növényeket használnak a nemi szervek tisztításánál pl.: a parlagfű rokonait).

BÁR hozzáteszem soha a világtörténelem során nem volt ennyi fitymaszűkületből adódó metélés, és ez nem csak a populáció drasztikus megnövekedése miatt van (esetleg a feljegyzések nagysága), hanem egyszerűen valami miatt a mostani szülők nem ellenőrzik a kisfiú gyermekeik péniszét, azaz nem érzik szükségét a megfelelő tisztítási- "karbantartási" képesség elsajátítását.

2013. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Vegre intelligens kommentek a korulmeteles egeszsegugyi hattererol - szoval erre mar nem is kell kiternem!


Ugyhogy nokent irok most:

Engem nem zavar az egeszsegugyi kockazat ami a fityma miatt nagyobb lehet - csak igenyes ferfiakkal szexelek.

Nem is jut eszembe oralnal pl.


Esztetikailag mi tunik nagyobbnak, kisebbnek megint nem izgat nagyon. Az erektalt allapot szamit, az legyen egy normalis intervallumon belul aztan mar ugyis csak az szamit hogy milyen a partner az agyban.


Nem volt meg dolgom korulmetelt penisszel. Viszont nekem valoszinuleg hianyozna as elobor... Kifejezetten izgat ahogy huzogatom neki, meg az hogy ot is izgatja. Meg a latvany is tetszik ahogy a makk eltunik aztan elobujik :) Szoval en szeretem a fitymat :)


Mondjuk ha a partnerem korul lenne metelve nem hiszem hogy szakitook lenne... viszont orvosilag mar indokolatlannak tartom. Uj hirekbol azt hallottam hogy az USA-ban is vegre abbahagytak a kisfiuk nem vallasi okokbol valo korulmeteleset, mert eddig nagy "divat" volt...

2013. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%

Amugy fejlodeset tekintve nem hiszem hogy "kiemelkedobbe", prominensebbe valna a makk, csak mert korulmetelt az illeto.

A fityma miota szoritja el a makkot annyira hogy ez akadalyozna a fejlodeset???

Max. optikai csalodasrol beszelhetunk velemenyem szerint.


/A prominens szobol arra kovetkeztetek hogy orvostanhallgatoval allok szemben, magyarazd el kerlek nekem a teoriad./

2013. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes fejtegetések vannak itt. Nekem gyerekkoromban vágták le a fitymámat és nem köszöntem meg. És most sok problémám is van vele. Ahogy olvastam itt és máshol is, nem vagyok vele egyedül... :(
2013. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Max annyi hogy a bacik nem tudnak letapadni,de sem nagyobb nem lesz a pénisz,sem szebb,hiszen pont hogy sokan odzkodnak a kinézetétől,sokaknak nem tetszik.
2013. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!