Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Aki már volt tinédzser korában...

Aki már volt tinédzser korában urológián/bőrgyógyászaton gomba vagy hasonlók miatt! Hogy történik a dolog?

Figyelt kérdés

Szóval, 15 (majdnem 16) éves vagyok, nem élek szexuális életet, naponta zuhanyzom, stb. mégis valahonnan valami gombát vagy nem tudom mit beszereztem.

Hámlás a fitymán+zacskón, néha vörös pöttyök a makkon. (Évente többször előjön majd eltűnik, néha így, néha úgy jön elő)

Mondanom sem kell, ez így nekem nagyon kellemetlen.

Ezzel pontosan hova kéne mennem? Hogyan csináljam úgy, hogy ne tudjanak róla szüleim? Suli mellett (időhiány), hogyan oldjam meg? Hogyan fogják megállapítani, hogy mi a bajom? Ez ugye nem olyan, mint a prosztata vizsgálat? Gyakorlatilag minden tapasztalatot és ilyeneket szívesen várnék. Már jó ideje megy ez, egyébként, kb 3 éve. Hol előjön, hol eltünik. Lehet BKV kapaszkodókon szedem össze, mert kb akkor kezdtem el suli miatt városba is járkálni. (Bár fogalmam sincs, hogy kerül a kapaszkodóról oda a baktérium, elvégre a kezemmel kapaszkodom..)


2013. okt. 19. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért baj ha megtudják a szüleid??


Ha a farkadon vannak a tünetek akkor urológus.

Nézz egy magánrendelést és elmész.


Nem nagy gáz, és prosztata gyulladással jártam.

Nem fognak megenni, nem kell félni.

Mivel a Te érdeked, félre kell tenni mindent és elmenni az orvoshoz.Ott majd meg lesz a diagnózis.


Prosztata vizsgálat pedig szokott lenni, de nem halsz bele. Ez ilyen bla-bla hogy szar. Kellemetlen de kibírható.

2013. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*én
2013. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valahogy nem akarok oda állni a szüleim elé és közölni, hogy amúgy ez van. Tudom blablabla mellettem állnak, de akkor is elég kellemetlen.


Várok még válaszokat.

2013. okt. 19. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha 14 elmúltál, elmehetsz magad is az orvoshoz, a szüleidet nem fogják értesíteni.

Menj délután, suli után. A mi sztk-nkban 8-ig van rendelés. Szüleidnek azt mondod, hogy valami barátaiddal mész valahová (ha nem mered elmondani a helyzetet - bár sztem elég lenne csak annyit mondani, hogy a bőröd hámlik, nem kell megmondani, hogy hol), aztán kész.


Az elmondás alapján énszerintem bőrgyógyászhoz is mehetsz, max átküld az urológiára. De nekem inkább az az érzésem, hogy az urológus fog átküldeni a bőrgyógyra :)

2013. okt. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy ha gomba okozza, szinte biztosan tablettás vagy kapszulás kezelést fogsz kapni, pláne ha tényleg ilyen gyakran visszatér.
2013. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simán időpontot kell egy urologustól kérni telefonon,a megadott időpontra elmész,előbb úgy is beszélgettek,elmondod mik a panaszaid(mivel azt írod hogy néha előjönnek,aztán eltűnnek,lehet hogy valami allergia még az is lehet,hogy valami mosószert,szappant,vagy az alsónemüd,törölközöd anyagát nem bírod,vagy ha megizzad a nemiszerved még attól is lehet,sok oka lehet majd doki eldönti)és megkér menj át a vizsgálóba alul vetkőzz le,szépen a zacsid megnézi,és a fitymád is.Esetleg egy fülcucával hasonló eszközzel mintát vesz,az érintet bőrrészeken végig húzza ezt a kis vatta pálcikát.Majd megmondja mi legyen,ír fel kenőcsőt,vagy elemzésre küldi a mintát és megbeszéli veled hogyan is tovább.
2013. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!