Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pénisz körüli viszketés?

Pénisz körüli viszketés?

Figyelt kérdés

sziasztok egy elég ciki kérdéssel fordulnék hozzátok. nekem már lassan egy éve elkezdett viszketni a péniszem körüli terület. először a combomnál a hajlatnál kezdett el viszketni de lassan elkezdett "terjedni" vagy nemtudom hogy mondjam és már combom belső felének egy részére is kiterjedt meg az ágyékomra is, és már a fenekem felé is kezd. eddig különösebben nem zavart de mostmár egyre inkább mert nyilvános helyen is rámszokott jönni a viszketés és ott ugye nem tudom megvakarni meg éjszaka is 3-4x felszoktam rá kelni hogy meg kell vakarnom és akkor egy 5 percig vakarnom kell mert utána még erősebb az inger, és utána szokott váladékozni is, ha ez számít. szoval szerintetek mi lehet ez? valami gombás fertőzés? mert mielőtt ez kijött rajtam volt egy alkalmi kapcsolatom de csak 1-2 hónapra rá jelentkeztek a tünetek ha jól emlékszem. és azóta volt egy állandó kapcsolatom is de rajta nem jelentkeztek ilyen tünetek..

a válaszokat előre is köszönöm és bocsánat ha elég hülyére sikerült a megfogalmazás :)

de kérem, csak értelmes válaszokat.



2013. nov. 16. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Először arra gondoltam, hogy valami élősködő lehet: lapostetű. Mert ha az csipked vérszívás ürügyén, az okozhat viszketést, és a sűrű szőrzetben nem egyszerű észrevenni.


De ez a váladék dolog... Attól elbizonytalanodtam.


Szerintem menj el az urológiára, mert ott biztos segítenek szakképzett orvosok.


Sokan nem szívesen mennek el vizsgálatra szégyenlősség okán, de hidd el, hogy alaptalanok az ilyen félelmek. Az orvos naponta több ennél durvább esetet is lát. Én nemrég voltam urológusnál, mert bepánikoltam valami teljesen ártalmatlan dolgon.. és egyáltalán nem volt olyan kínos a kivizsgálás, mint ahogy azt hittem. Mindenképp megérte, mert megnyugodtam.

2013. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"karbantartom" szoval nem szokott durván szőrös lenni :D

köszönöm a választ már gondolkodtam rajtam de épp ez miatt a szégyenlőség miatt nem jutottam még el odáig. egyelőre várok valami választ ami hátha tud segiteni :) valami kenőcs nevet vagy bármit ami jó lehet rá

2013. nov. 16. 17:59
 3/4 A kérdező kommentje:
de ez a váladék szerintem már attól is lehet hogy annyira kivakartam.
2013. nov. 16. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy csak a vakarástól nedvedzik/vérzik.


De most, hogy mondod, a borotválástól is léphet fel irritáció. Volt, hogy én is lenyírtam a szőrt, és amikor elkezdett "borostásodni", állandóan viszketett, szúrt... már agyhúgykövet kaptam tőle, szóval hagytam visszanőni, azóta semmi gond vele.


Az a baj, hogy itt írhatnak tippeket, meg kenőcsöket, amiket csak akarnak. Nem biztos, hogy jól jársz, ha elhiszed. A gyógyírt csakis egy urológus tudja majd biztosra megmondani, aki látja is a dolgot, és ez a munkája.

2013. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!