Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Döntöttem! Fitymaszűkülettel...

Döntöttem! Fitymaszűkülettel urológushoz megyek. Műtét után milyen lesz?

Figyelt kérdés

Tehát a "műszeremen" lankadt állapotban teljesen hátrahúzható a bőr. Ha feláll, akkor viszont csak a makknak kb 1/3 részéig megy hátra. Ez afféle serdülőkori fitymaszűkület lehet azt hiszem.

Mostmár döntöttem és nem akarok tovább szenvedni vele.

Keresek egy urológust.


AZÉRT TESZEM FEL A KÉRDÉST, MERT:

Nekem olyan üzemi munkám van, ahol nagyon de nagyon megkövetelik a bejárást szombat - vasárnap is egy héten.

Van, hogy 14 napig nincs szabadnapom.

Tehát nem tudom, egy ilyen műtét után a sebek/varratok fognak gátolni a munkavégzésben? Lehet menni dolgozni a műtét után már másnap akár?

Meg nem tudom teljesen körülmetélnek e vagy nem. Hogyan szokták az ilyen nem komolyabb szűkületet műteni.

Megköszönném a tapasztalatokat előre is!



2013. dec. 3. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy gondolom ,ezt a doki metélés nélkül is megoldja .

Elég lesz egy részleges,vagy csak bemetszés is .Beszélj a dokival !

2013. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Gyanítom fizikai dolgozó vagy, tehát műtét után legalább 1 hét betegállomány/szabadság kéne. Amikor engem metéltek, 1 hetet voltam én is otthon (hétfőn műtöttek, rá következő héten hétfőn mentem már dolgozni), fizikai munkát (még ha könnyű is) kerülni kell, nehogy a varratok elszakadjanak, no meg eleinte nem kellemes semmi féle hajlongás sem.
2013. dec. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Egyrészt van az, amit az előző srác írt.


Másrészt meg az, hogy a makkod valszeg eléggé érzékeny lesz még egy ideig és azzal munkát végezni rém kellemetlen lesz. (Most se hiszem hogy kellemes lenne neked hátrahúzva eltenni a brét...)


Úgyhogy – főleg mivel ilyen enyhe szűkületről van szó – inkább próbáld meg fokozatosan megszerelni magadnak (van olyan orvos is aki tud ilyen tanácsot adni), és akkor nem kell betegállomány, nem kell szenvedni a sebekkel meg az érzékeny makkal... és ha sikerül, lesz egy működő fitymád. Szerintem win-win.

2013. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
A műtét után a gyógyulási időszak kellemetlen, de nem hinném, hogy szenvedés. A műtét rutin eljárás, az emberiség 30 % -a körül van metélve. Nemcsak neked lesz egészségesebb, hanem a barátnőd érdekét is szolgálod, ha megcsináltatod, sokkal jobb lesz neki is! Munkavégzésben nem fog gátolni, hacsak nem súlyemelő vagy! Remélem segítettem!
2013. dec. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Esztergályos vagyok sorozatgyártásban.
2013. dec. 6. 21:15
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

nÉzd mivel mereven van a fitymáddal baj,ezért fityma plasztikával is meglehet oldania szükületet valószínűleg,ez annyit tesz hogy a fitymádon lazítanak egy vágással,ez gyorsabban gyógyul,nem fáj annyira.


ne metéltesd magad körülmert 3-4 hét a teljes gyógyulás és lényegesen megváltozik a péniszed kinézete,míg plaszika esetén megmarad a fitymád és gyorsabban gyógyul.


Menj el dokihoz és nézesd meg magad és ha egyből a metélést javasolná akkor mond meg neki ha lehet akkor szeretnéd a fitymád megtartani(sok orvos azért akar metélni mert a tb támogatja azt)


Fityma plasztikánál helyiérzéstelenítőt kap az ember és egy vágással lazítnaka a fitymán.15-20 perc a műtét és lehet is haza menni.

2013. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Metélést ha lehet kerüld el,lassabban gyógyul és mivel kevés nő lát hazánkba ilyet nem is tetszik sokaknak,ilyen közös zuhaznyzóka meg sajnos beszólógathatnak ha észreveszik


Z-plasztika,fityma plasztika az elég jó megoldás,menj dokihoz és kérj majd gondolkodási időt mielőtt döntesz,mert életreszóló döntés lesz majd.

2013. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
A körülmetélés nem lassabban, hanem gyorsabban gyógyul, mint a fitymaplasztika, és sokkal szebb eredményt ad. A barátomnak még soha nem szólt be senki, és nem is bámulták még meg ezért. Magyarországon 10-15%, de a világ más országaiban sokkal elterjedtebb. Érdemes megcsináltatni, mert nem csak neked lesz jobb, hanem a barátnődnek is jót teszel vele!
2013. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Ez full logikátlan... egy jóval kisebb seb már hogy gyógyulna tovább, mint egy, a péniszen körbe érő, amit ráadásul – az általad favorizált feszes körülmetélés esetén – az éjjeli merevedések még feszegetnek is? Képtelenség.
2013. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Pedig így van, még ha logikátlannak tartod, akkor is. Olvass utána vagy kérdezz meg egy orvost vagy asszisztenst!

Nem a seb hossza számít a gyógyulásnál, hanem az, hogy hol van a vágás. A plaszika után a fityma megdagad, szinte felfújódik és általában hegesen gyógyul ráadásul úgy, hogy az esetek nagy százalékában hiába vágtak bele, mégis beszűkül. Ott marad egy lifefő bőrdarab ami nemcsak hogy nem szép, de még fájdalmas is.

2013. dec. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!