Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan mondjam el ezt a...

Hogyan mondjam el ezt a szüleimnek? :S

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy 90% hogy fitymaszűkületem van és rövidfékem de nemtudom hogy, hogy mondjam el szüleimnek mert nagyon félek a reakciójuktól és a műtéttől illetve urulógustól :S És egyik fő ok hogy egyrészt nagyon gáz másrészt félek hogy körülmetélnek. Kérlek segítsetek!!!!

2014. jan. 30. 21:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem gáz, nem tehetsz róla. Talán apukáddal kezdd, ha vagytok olyan jóban. Bizony ezt meg kell csinálni, ess túl rajta! A fitymaszűkületedet nem feltétlenül kell teljes körülmetéléssel gyógyítani, és minél előbb mész, annál nagyobb esélyed van, hogy megúszod ezt, hiszen ez az idővel egyre rosszabbodik. Hajrá!
2014. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Miért félsz a körülmetéléstől?
2014. jan. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

2 es,ilyet hogy lehet kérdezni egy fiatal fiútól ?

Az agyam dobom el mindjárt.Csak egy körmöt vetess le,azonnal megtudod .

2014. jan. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

"Csak egy körmöt vetess le,azonnal megtudod ."

Hát azért a kettő nem ugyanaz, bár lehet neked a fitymád olyan, mint a körmöd.


Azért kérdezem, hogy gondolja végig ezt a dolgot: fogalmazza meg az aggályait, hogy feltudja oldani azt.

Nyilván ha akkora nagy a baj, mint olvashatjuk akkor ez lesz a megoldás, de tudatosítani kellene neki, hogy van élet így is, és nem veszít az értékéből az ember, ha egy ilyen eset történik vele. A szerszám pedig ugyanúgy fog tudni működni továbbra is.

2014. jan. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

4 es ha figyeltél volna akkor tudnád mitől fél.

A műtéttől,az urológustól.Nem azt írtam hogy következményektől esetleg.

Erre írtam,még egy köröm műtét sem egyszerű.

Nekem nincs a f.köröm,de neked lehet máshol,és nem látsz át rajta .

2014. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

" 4 es ha figyeltél volna akkor tudnád mitől fél. "


Figyeltem:


"félek a reakciójuktól és a műtéttől illetve urulógustól"

és

"fő ok hogy egyrészt nagyon gáz másrészt félek hogy körülmetélnek"


és bizony bizony így jött a kérdésem az utolsóra, hogy

" Miért félsz a körülmetéléstől?"


"Erre írtam,még egy köröm műtét sem egyszerű. " Így már értem.


"Nekem nincs a f.köröm,de neked lehet máshol,és nem látsz át rajta ."

Ezt elküldtem a kódfejtőknek (f.köröm). Gondolom ebben az állapotban készült: "Az agyam dobom el mindjárt" /Csak viccelek, ne kapd fel a vizet./



Azt ajánlanám, hogy ne trollkodjunk itt, és várjuk meg a kérdésemre a válaszát. Ha meg jön, akkor majd folytathatod (én nem fogom), addig viszont ne írd tele mindennel. Külön kiemelném azért, hogy a kérdésére nem válaszoltál, csak egy választ fogtál ki, történetesen az enyémet. Én csak több infót akarok, és ennyi, békélj meg vele.

2014. jan. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha már megszületett az elhatározás, csak egy lépés, hogy beszélj a szüleiddel! A reakciójuktól nem hiszem, hogy félned kellene! Elvégre ki máshoz fordulnál az egészségügyi problémáiddal, ha nem hozzájuk? Biztosan segítenek majd, hogy hamar túl legyél az egészen!

Az urológus tényleg nem kellemes. De gondolj bele, hogy bár ez a dolog számodra nagyon kínos, ő napi szinten találkozik hasonló esetekkel. Semmi olyat nem tudsz mutatni neki, amin egy kicsit is meglepődhetne!

A műtéttől pedig ne félj! Érzéstelenítéssel csinálják, szóval szinte semmit sem érzel majd közben! Inkább a műtétet követő első néhány nap a kellemetlen. De fölösleges ennyire előre szaladni, hiszen még azt sem tudod, hogy pontosan milyen beavatkozásra lesz szükség!

2014. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező!


Voltál ezek szerint már orvosnál és ezt ő állapította meg?

-Ha nem akkor keress fel minnél előbb urologust,kis és fiatalkorúként is simán elmeheszt hozzá egyedül is vizsgálatra,csak műtétnél kell szülői nyilatkozat.


Tehát megvizsgált már orvos?


Menj oda apukádhoz és mond meg neki hogy apu szeretnék veled négyszemközt beszélni,mert van egy komoly gondom.és akkor elmondod neki apu fitymaszükületem van és sajnos a fitymafékem is rövid,meg kell műteni.

Megfogja érteni,ha kicsit is szeret az édesapád akkor melletted fog állni.


Mennyi idős vagy?



A lényeg hogy mond el nekik és utána nézzetek utána milyen urologusnak van a legjobb neve a közeli kórházban,ha még nagyon fiatal vagy akkor altatásban műtenek.Nézd mond el apukádnak és majd közösen megoldjátok.Az orvossal is megtudjátok beszélni a műtéted,hogyan fog menni,milyen lehetőségeid vannak stb.

2014. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__5..



Látod őt sem kellett körülmetélni,nem bízotos hogy metélni kell,kérdezd meg hogy tud e segíteni neked,tanácsot adni.

2014. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és 14/f
2014. febr. 3. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!