Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 4 éve lefeküdtem nem is...

4 éve lefeküdtem nem is egyszer egy olyan lánnyal, és nem húztam gumit. Hogyan tudom meg magamról hogy beteg vagyok-e?

Figyelt kérdés

Azóta kicsit bennem van egy egyfajta aggodalom! (ki tudja mit kaphattam el....)

Vérvétel nélkül honnan tudom meg magamról hogy elkaptam-e valamiféle (bármilyen) hepatitis-t vagy aids-et vagy bárilyen betegséget? Melyik betegségnek mi tünete?


2008. júl. 22. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az aids sokáig lappanghat és mivel tönkreteszi az immunrendszert ezért állandóan minden betegséget könnyen elkapnál. Ha esetleg sok esetben náthás jellegű tüneted van, és minden vírus is utolér, akkor van okod gyanakodni, de ehhez vérvétel kell mindenképp..lehet név nélkül is, nézz utána a neten.

A hepatitis és többi betegség az pedig nem lappang 4 évig és már több tüneted lett volna, amivel kidrül..Az ebola pl egy hét alatt végez a beteggel, tehát azt főleg kizárnám.

!!!remélem azóta körültekintőbb vagy-ez a tartós kapxcsolat is pl. Ha akkor valamit elkaptál remélem tudod,hogy át is adhattad tovább, de ha 4 évig nincs tünet, akkor max AIDS gyanu lehet, mert az sokára tör felszínre, ha erős vagy.

2008. júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Sose értettem, hogy egyesek méirt rettegnek az orvosoktól. Ha meg akarod tudni, hogy beteg vagy-e, menj dokihoz, nem véletlenül tanították azt a szerencsétlen több évig az egyetemen!


Egyébként, ahogy az előző válaszoló írta, a legtöbb kórság nem lappang 4évig, a gond akkor lehet, ha elnéztél egy tünetet, pl a szifilisznél ez nem nehéz. Többek között ezért javaslom a dokit...

Ami sokáig lappanghat az az aids, ami aztán tényleg nem okoz jellegzetes tüneteket, házilag nem diagnosztizálható.

2008. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az AIDS nem lappang, az a lappangás utáni kialakult stádium. A HI-vírus fertőzése az ami lappang. Az AIDS már az az állapot, amikor kialakult az immunhiány és a szervezet nem képes védekezni. De amíg csak fertőzött (és fertőző), addig nem lehet AIDS-ről beszélni.


A HIV fertőzés fennállhat négy év távlatában, hiszen a lappangási idő akár 10 év is lehet. Mindenképp vérből mutatják ki az ellenanyag-termelést. És ha az pozitív, akkor jönnek a további vizsgálatok. Nem igazán hiszem, hogy ciki lenne egy ilyen vizsgálat. De akár időzítheted úgy is, hogy ha legközelebb mész vérvételre (bármilyen okból) akkor kérsz egy ellenanyag-tesztet is. És akkor nem szúrnak meg ezért "feleslegesen".

2008. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el vérvételre.Addig nem ajánlom hogy más lánnyal eggyüt legyél mert ha elkaptál valamilyen fertőzést vagy vírust akkor átadod a következő lánynak is.
2008. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
46%
Ha esetleg HIV-el fertőződtél, az azért kiderülhet abból is, hogy rá 1-2 hétre influenza szerű tünetek jönnének ki rajtad, ezt sokan össze is keverik, vagy egy hasonló betegség a mononukleózis aminek a tünetei szintén iylenek.Hirtelen magas láz, nyirokcsomó duzzanat, ált.ban 16-25 éves kor között sok tinédzser elkapja, csokolódzás, csepfertőzés közben terjed.Szóval, ilyesmi tünetek is jelentkezhetnek ha HIV fertőzöttség fenn áll, plusz kiütés szerű foltok a végtagokon !Ha ilyened nem volt utána közvetlen kis időn belül, akkor nem beiztos hogy kell aggodni, de egy tesztet mindenképp érdemes csináltatni !!!Megnyugtasson, és ezentúl jobban odafigyelj !
2008. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Csak azt nem értem mért vártál ezzel 4 évet?
2008. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A HIV fertőzést egyedül vérvizsgálattal mutatják ki. A lappangási időn el lehet mélázni, de genotípustól függően különböző ideig tarthat, valamint léteznek teljesen tünetmentes hordozók is. Létezik névtelen AIDS szűrés, ha elmész, biztosat tudsz meg. Még egyszer minden válaszolónak: A HIV fertőzésnek nincsenek tünetei! Van aki mutat bizonyos elváltozásokat, van aki pedig nem, csak egyszerűen összeomlik az immunrendszere 5 év múlva.


A hepatitis gyakorlatilag akármeddig lappanghat, ugyanis azzal a legnagyobb baj, hogy májrákot okozhat maga a vírusfertőzés. Mégpedig maga a rák a gyógyult fertőzés után évekkel is kialakulhat.


Ami fontos és semmi figyelmet nem kap: A magyar fiatalok jelentős része (Becsléseim szerint fele - kétharmada) fertőzött Chlamydiával. Szar betegség, mindenféle szövődményt okozhat, azonkívül sokszor, főleg férfiaknál semmilyen tünete sincs. Célszerű lenne elmenni egy tesztre. Ami fontos: Az ELISA módszert előszeretettel használják erre, viszont semmit sem ér. IF vagy PCR tesztet kellene csináltatni, lehetőleg STD ambulanciákon vagy Nemibeteg-gondozóban (A kettő ugyanaz). Ráadásul uszodában is nyugodtan elkaphatod. (Kezelése: Doxyciklin vagy erythromycin. Ha az orvos Sumamedet, vagy Amoxicillint akar adni, tudjál róla, hogy nem ér semmit sem!)


A másik hasonló betegség az Ureaplasma urealitycum. Ez is hajlamos elbújni, sokszor semmilyen tönetet sem okoz, nagyon nehezen tenyészik (A tenyésztés negatív eredménye semmit sem jelent.). (Kezelés Doxyciclin)


Mindkét kórokozó alattomos, mindenféle kismedencei gyulladásokat okozhat, lányoknál petefészek, stb, fiúknál mellékhere, prosztata, akármi. Könnyen meddővé tehet, minden különösebb tünet nélkül. Ha ilyesmi miatt aggódsz, kivizsgáltathatnád magadat.


Ott van még a humán papillóma vírus (HPV), ami fiúknál nem mindig okoz tüneteket, de a magyarok nyolctizede biztosan fertőzött.


Ha már itt tartunk célszerű lenne Gonorrhea, Szifilisz vizsgálatot is végeztetni, ezek is el tudnak bújni észrevétlenül. A körzeti orvosod valószínűleg tud segíteni és köti az orvoi titoktartás is, ha e miatt aggódsz.

2008. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!