Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az óvszer véd a nemibetegségek...

Az óvszer véd a nemibetegségek ellen ez tény. Na de mi van a herékkel?

Figyelt kérdés
A herék aktus közben hozzáérnek a kisajkakhoz amiken ugyanúgy lakhatnak érdekes dolgok pl Condyloma. Ilyen módon nem terjed át a fertőzés?
2009. dec. 30. 04:01
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
ha monogam eletet elsz nincs mitol felned, a feleseged nem fog rad rakni semmi betegseget. nem erdemes minden lotyoval osszefekudni. en egy szuz lanyt vettem el, szuzesseget is kinaltam, nekem nem kell mas rongya amin vegigment egy futballcsapat...annal kicsit magasabbra rakom a mercet... es ime...semmi bajom!
2009. dec. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

ma 7:53-nak, na azért nem kell ennyire kisarkítani a dolgokat, először is nem mindenki lotyó, aki nem szűzen lép házzaságra. Férjemnek és nekem is 1-1 tartós, hosszú kapcsolatunk volt, mielőtt találkoztunk. Mindketten azt hitük az előzőről, hogy sírig fog tartani. Oszt mégsem. Ettől még egyikünk sem lett kevesebb. De abban igazad van, hogy manapság már-már a szobafalra húzzák tollal a strigulákat, hogy hány "volt meg". No, ezek tényleg veszélyben vannak, ami a fertőzést illeti.

Másrészről pedig sok fertőzést nemcsak nemi érintkezés útján lehet elkapni: egy nőnek elég egy megfázás miatt legyengült immunrendszer és máris elszaporodnak az amúgy is bennünk, velünk élő, általában ártalmatlan kórokozók, így, nagy mennyiségben már komoly panaszokat okozva. Aztán ott van a strand, uszoda, nyilvános wc, sőt, akár egy luxushotel (nyaralás) szobájának wc-je! Egy nő számára ez mind fertőzésforrás, amit aztán óvatlanul (estleg még nem okoz tüneteket) átad a partnerének.

A női oldalról közelítettem meg bár, de hidd el, ugyanez veletek, férfiakkal is megtörténhet, csak nektek ráadásul a legtöbb gombás, bakteriális fertőzés (amit pont ugyanúgy szedhettek össze, mint a nők) nem okoz tüneteket, csak a partnereteknek, feleségeteknek. És sajnos nemcsak az ártalmatlan gombácskák és bacik tudnak így terjedni...

Szóval, a leghosszabb, legmonogámabb kapcsolatban is meg lehet egymást fertőzni, ez benne van a "pakliban". De egy ápolt, intelligens férfi vagy nő az első gyanús tüneteknél orvoshoz fordul és pár napon belül mindkettőjüket kikezelik.

2009. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ az utolsónak
2009. dec. 30. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy ilyen módon nem terjed-e át a fertőzés?

De igen. Simán átterjedhet.

Azonban a női óvszer, a klasszikus férfióvszernél (gumi) azért nagyobb védelmet nyújt, hiszen az annak a vaginából kiálló gyűrűs része befedi a csiklót és a szeméremajkakat. Igaz ez sem 100%-os, hiszen ha elcsúszik, a férfi zacskója, esetleg túl hosszan lóg, lötyög, olyan részekhez is hozzáér7, hozzácsapód6 aktus közben, amelyet már nem fedi be a női óvszer szegélye.


Tehát a herék sajnos sokkal kiszolgáltatottabbak aktus közben, mint a hímvessző, és olyan hogy 100%-os védelem, sajna még nem létezik. :-T


Üdv: EE

2010. aug. 3. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen átterjed a herékre.Az első válaszolónak üzenem:a házasság alatt is lehet lotyó,ne dicsekedjünk ennyire előre:-)!Amiről nem tudsz az nem fáj!
2010. aug. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akik gumi nélkül dugtak és halálos vagy súlyos fertőzést szedtek össze azok is mind azt hitték magukról hogy golyóállók... Egy jóbarátom példájából okulva tettem fel a kérdést. Neki elmondása szerint meggymagnyi codylomás szemölcsök nőttek a zacskójára amit sebészi úton szedtek le...


A többieknek pedig köszönöm a választ!

2010. aug. 3. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!