Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A herezacskóm viszket, száraz,...

A herezacskóm viszket, száraz, hámlik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a herezacskóm közepe, alsó része világosabbra kifakult, száraz és hámlik. Emellé iszonyatosan viszket, de úgy, hogy megőrülök tőle. Ha már nagyon nem bírok magammal, akkor dezodorral befújom, amikor kiszenvedtem a csípő, maró fájdalmat, utánna megnyugszik kissé. Persze ez már a haláltusám. Kenegettem testápolóval is, szellőztetem is éjszakára, mindent próbátam már. Régóta ez van, de egyszer egy pár hónapra elmúlt, valószínűsítem, hogy a krém miatt amivel kentem. Rühfertőzésre írták fel egy családtagnak.


Valaki jár hasonló cipőben? Jó ötlet valakinek?



2014. jún. 22. 11:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
Menj el orvoshoz és ne szégyelld.
2014. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Dezodorral ne fújd, mert érzékeny területre nem épp egészséges, ha alumíniummal dúsított spray-t fújsz.

Mutasd meg orvosnak, mert lehet, hogy "csak" száraz és elég lenne Bepanthen-nel vagy Neogranormon-nal kenni, de lehet, hogy valami gombás fertőzés.

Én lány vagyok, nekem volt egyszer hüvelygombám (bocsi az undiságért), kívülről iszonyatosan viszketett, szó szerint képes voltam véresre kaparni a szeméremajkakat, ami utána fájt. Canestent vetetett az orvos, három nap alatt rendbe jött.

2014. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lehet veszek egy Canestent és ha nem segít, akkor orvos.
2014. jún. 22. 11:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez egy gomba fertőzés,és ilyen melegben mikor szinte mindig nyírkos a zacsi,csak terjed.

Canesten oldatot vegyél ,és ne krémet.Ez mellett hámosítónak a Neogranormon is jó.Más mindent hagyjál el .

Ha rendbe jött,a hintőpor használata ajánlott.

Reggelente én is hintőporozom.

2014. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nekem is pont ez van neked már biztos elmúlt :D de én most kerestem rá és ugyan ezek a tünetek én eddig ilyen szárító kenőccsel kentem xd az is égett mint a ku..a élet de utána nekem is megnyugodott kis időre esténként egy pohár pálinkába áztattam xdd de mostmár jó hogy rákerestem én is megfogadom utolsó válaszoló tanácsát :D remélem hatni fog .... am ez remélem nem olyan ami visszatérő rémálom szóval ha eltűnt előjön majd életem során mindig :P ...
2015. nov. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megoldódott a problémád kérdező? Én 1 éve küzdök ezzel, és orvosról orvosra járok.
2019. okt. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Látom nem csak én szenvedek ettől, de nekem már mintha kezdene elhallni ott a bőr és a merevedèst is gátolja, én elsőnek azt hittem gombás fertőzès de sokat nézelődtem a neten, elég szègyenlős és gátlásos típusú vagyok, elnem tudnâm képzelni hogy orvos rosszabb esetben orvosok nézegessèk / vizsgálgassák a zacsimat bakker, amit úgy találtam a neten infót ilyen urulógiai oldalon meg altájos oldalakon az a pikkely sömör, amire 100 év alatt sem találtak gyógymòdot, bárcsak gomba lenne rendesen örülnèk neki de ez tuti nem az, meg próbálom a canestent és a neogramoneont hátha segít ha nem akkor kénytelen leszek dokihoz menni mert már kezdek berojni.
2022. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 A 6-os válaszoló vagyok, azóta sem oldódott meg a problémám, az utóbbi hónapokban csak rosszabb lett. Rengeteg orvosnál jártam már, de minden eredmény negatív. Most pszichológushoz megyek, mert talán lelki oka van. De már annyira gyötör ez az egész, ha nem múlik el megölöm magam. Tönkreteszi minden egyes napomat ez a kibírhatatlan viszketés.
2022. márc. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni és segítséget kérni tőletek, hogy megoldódott e a viszketés és a herezacskó kiütés problémátok, mert én is ezzel küzdök évek óta, de mára már elviselhetetlen lett az életem a viszketéstől.

2 hét múlva megyek börgyógyászhoz.

Köszönöm szépen, ha válaszoltok.

2023. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is érdeklődnék hogy valakinek javult azóta? Ha igen mi használt?
okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!