Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan válasszak "hagyományos"...

Adye kérdése:

Hogyan válasszak "hagyományos" borotvát? És hogyan célszerű használni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és viszonylag erős arcszőrzettel rendelkezem. Mindig is MACH 3 borotvát használtam, ami az esetek többségében kielégítő eredményt nyújt borotválkozáskor , azonban a fejek elég gyorsan elkopnak és egy idő után kínszenvedés lesz a folyamat (nem beszélve arról, hogy nagyon drágák ezek a borotva fejek).


Ezért elhatároztam, hogy találok valamilyen alternatív módszert. Jelenleg hagyományos "biztonsági" borotva beszerzésén gondolkodom, amihez külön kell megvásárolni a borotva pengét/betétet.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen borotvakészüléket érdemes használni? Megéri 10.000 forintot adni egy készülékért (Böker) vagy elég a 2000 forintos (Lord) is? Milyen pengét és borotvahabot célszerű használni? Valamint, ez a fajta borotválkozás lehet hasonlóan eredményes (vagy akár jobb) a MACH 3-nál?

Bármilyen tapasztalat, jó tanács, alternatíva?



2014. dec. 14. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Én is hagyományossal kezdtem, de mivel az az apámé volt, ha nem voltam otthon, akkoriban kapható cserélhető pengés borotvákat használtam. Mikor bejöttek az egyszer-használatosak, legjobbnak a Gillette Blue 2 vált be.

Egy alkalommal megajándékoztak egy mezei Philis 2 fejű villanyborotvával és az is bejött. Azután vettem egy Panasonic tipust, amely nagyon bejött. Most, ha valahová elmegyek, kimondottan az említett Gillette Blue 2 néven futó pengéset használok. Nem drága és jó. A 3 pengések nem jöttek be egyik tipus sem. A 2 pengésekből is csak a Gillette márka jött be.

2014. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
75%
Nekem a BIC jött be, olcsóbb és a legjobb minőség, jobb mint a wilkinson vagy a gillette. Legalábbis eddig az volt, de most "sikerült" egy olyat vennem, amivel nem vagyok annyira elégedett. A lord is jó, de azt nem kapok sehol. A legegyszerűbb ha nem másoknak hiszel, hanem magad próbálod ki. Amelyik 3 napos borostát fürdés előtt nem húzza, az jó.
2014. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kicsit kutattam a témában. Nagy segítségemre szolgált a [link] oldal, a tapasztalatok alapján úgy döntöttem, hogy rendelek egy Lord L6 borotvakészüléket a hivatalos webshopból: [link]


Ha valaki szeretne beszámolót majd, szívesen megosztom a tapasztalatokat a készülékkel kapcsolatban! :)

2014. dec. 14. 16:35
 4/5 anonim válasza:
Én szívesen olvasnám a beszámolót :)
2014. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne
2017. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!