Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Esetleges fitymaszűkület vagy...

Cyrus Ravenwolf kérdése:

Esetleges fitymaszűkület vagy letapadás (fontos! )?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kedves olvasók. 15 éves vagyok, nemsokára töltöm a 16-ot. Azt hiszem, 11 éves koromban részlegesen körülmetéltek (bemetszést végeztek), viszont azután sosem mertem hátrahúzni, mivel irtózom a fájdalomtól. Kicsit nehéz erről írni, de ha őszinte akarok lenni, kb. 5 éve nem húztam hátra a fitymámat. Különösebb fájdalmak nem jelentkeztek, eleinte voltak súlyos letapadások, de elméletileg ez elmúlt (remélem). Az utóbbi időben kisebb csípéseket érzek a húgycsövem végén, vagy a fitymám alatt a péniszem alsó részén. Szeretném végre hátrahúzni, de félek a fájdalomtól (nem kell a megszégyenítő komment). Tipikusan az a fiú vagyok, aki normális, okos, intelligens, jól néz ki (ha nem zavar a pici egoizmus), viszont nagy titkokat őriz (az egyik ez). A legnagyobb baj ugye az egészség, mivel gyulladás is felléphet, illetve az intim élet (gyakorlatilag így lehetetlen a közösülésl). A kérdésem az lenne, hogy milyen úton-módon tudnám orvosolni ezt a kialakult helyzetet nagyobb fájdalmak és orvos (!) nélkül? Voltam műtve, nincsenek szép emlékeim. Baromságot követtem el, megbántam. Köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 14. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kádba ülve, melegvízbe lógatva, szappanozva, nagyon óvatosan és lassan. Nem kell kapkodni. Elsőre megy, ameddig megy. Nagy baj nem lehet, mert ha sebes lenne, vagy be lenne gyulladva, akkor magában is fájna. Ahogy hátra megy a bőr, alatta jól kimosni, megtörölgetni etc.
2014. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Esetleg a kis fájdalomra nem tudsz valamit mondani? Mi lehet ez? Azt vettem észre, hogy csak vizelés után jelentkezik, viszont vizelés közben nem fáj, csak utána néha.
2014. dec. 14. 21:23
 3/18 A kérdező kommentje:
Illetve a fitymaszűkület visszatérhet a bemetszés után?
2014. dec. 14. 21:58
 4/18 anonim ***** válasza:
Sajnos igen!
2014. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Bemetszésnél vagy részleges körülmetélésnél a fitymaszűkület kiújulhat. A kérdésedből nem derül ki, hogy letapadásod vagy szűkületed van-e, de mielőtt bármit tennél, jobb lenne, ha inkább mégis rászánnád magad és felkeresnél egy urológust!
2014. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Bár a fityma a makk végétől kicsit lejjebb van, viszont merevedéskor egy picit hátrébb megy és látni a makk végét, tehát feltételezem, hogy csak letapadás, ami kicsit megnyugtató tekintve, hogy itthon is rendbetehetem. Ha mégsem javul, akkor rászánom magam az orvosra. Esetleg a makk érzékenysége ellen tudtok valamit?
2014. dec. 14. 22:08
 7/18 A kérdező kommentje:
Találtam egy képet. Hasonló, szinte ugyanaz: [link]
2014. dec. 14. 22:12
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor pont hogy inkább szűkületnek tűnik.
2014. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedül ezt ne próbáld meg feltépni, mert ha ez így néz ki hátrébb nem megy, akkor ez súlyos! Magadtól ne kísérletezz, mert te is könnyen a segészeten köthetsz ki! Kérj segítséget orvostól vagy szakembertől!
2014. dec. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nemsokár töltöd a 16.-ot , és idézek tőled : "Tipikusan az a fiú vagyok, aki normális, okos, intelligens"

-Na ha tipikus ez a fiú vagy, akkor legyen már annyi eszed, hogy Urulógiai szakrendelés! Így lehet, így kell megoldani a butaságodat....

2014. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!