Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges körülmetélés utáni...

Részleges körülmetélés utáni teendők?

Figyelt kérdés

1 hete estem túl a műtéten.Az normális,hogy a fityma teljesen fedi a makkot,és be van dagadva,kis ödémák vannak még rajta?(csökkentek a műtét óta)

Mivel kicsit gyulladt az egyik részen,meg a dagadás még megvan,csak WC-zésnél,illetve ápolásnál húzom le a makkról a fitymát(kamillázás napi 2*10-15p,kenőccsel bekenés).

Okozhat ez bármi problémát?Emiatt a varratok alul nem látszanak ki,de sehogy sem tudom megoldani,hogy a makk mögött maradjon a megmaradt fityma,mert szép lassan mindig visszacsúszik.

Illetve a gyulladt területnél egy kisebb "mélyedést" látok,de a varrat még benne van,lehet kicsit szétnyílt volna a bőr ott?Első fitymalehúzásoknál fáj ott olyankor,de kenegetem rendszeresen.

Személyes tapasztalatokkal, ha tudtok, segítsetek!



2014. dec. 23. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennél többet a magadéval sem kellene tenned.
2014. dec. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem most,ne haragudj.
2014. dec. 23. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Amit csinàlsz az jó,és örülj neki,hogy alíg vàgtak le a fitymàdből.Mivel van fitymàd normàlis hogy a makkra visszacsúszik.Kamillázd àtkötéskor is és van egy betadin nevű szer,amivel nèha bekenhetnèd akár naponta mert ez fertőtlenít és a sebetnszàrítja,hogy gyorsabban gyógyuljon.


sajnos ödêma felléphet és nèha 3-4 hètig sem múlik el.


Az orvosod nyugodtan felhívhatod(aki műtöt vagy visgàlt)hogy tanàcsot kérj.

2014. dec. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Varratok van hogy csak 1 hónap múlva esnek ki végleg,ez egyèn függő,van aki előbb,van aki utóbb gyógyul meg.
2014. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, el fog múlni, nem kell aggódni.

A szétnyílás is megszűnik, kb 3-4 hét után teljesen. Nálam legalábbis így volt.

2014. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 27. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!