Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magyarországon hol végeznek...

Magyarországon hol végeznek körülmetélést ingyen?

Figyelt kérdés
Üdv! Olyan gondban vagyok, hogy régebben voltam urológusnál és jeleztem, hogy merev állapotban eléggé feszül a fék környékén és néha nehezebben megy vissza merev állapotban a fityma a makkra. És, hát nem is tudom mi volt ennek az oka, elkezdte megvizsgálni a heréimet, azt mondta, hogy a bal herénél a visszér kicsit meg van nagyobbodva, de ez nem fog okozni semmilyen gondot. Én arra számítottam, hogy elküld egy körülmetélésre, mert az urológus ismerősöm azt mondta, hogy ezt bizony metélni kellene és fékbemetszés is szükséges lenne. Ezek után gondoltam keresek valami magánrendelést interneten, megnézem mennyiért végzik el ezt a műtétet és 100.000 Ft-tól kezdődnek. Én csak azt nem értem, hogyha valakinek szüksége van rá, akkor miért nincs egy olyan hely, ahol ezt ingyen megcsinálják? Miért fizessek ki több százezret ezért, ha nekem erre szükségem lenne, mert például szexuális együttlétkor a fékem rohadtul feszül és lehúzza a makk tetejét és az orvos csak annyit csinál, hogy megnézi a heréimet meg a prosztatámat és azt mondja minden rendben, hát ez azért felháborító kicsit már. Az is érdekes, hogy külföldön minden második embert metélnek, most mindegy, hogy vallási okokból vagy szűkület miatt. Tud valaki itt olyan helyet vagy van egyáltalán olyan hely, leginkább Budapesten, ahol ingyen és bérmentve megcsinálják a bemetszést és a metélést is? Előre is köszönöm a segítséget. 23/F

2014. dec. 25. 17:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az összes állami kórházban megcsinálják. Az urológiai vizsgálatban pedig benne van a herék vizsgálata is.
2014. dec. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a féked feszül, akkor nem lehet, hogy az okozza a gondodat? Menj el arra az SZTK szakrendelésre, ahova lakhelyed szerint tartozol és mondd el a panaszaidat! A rövid fitymafék műtét és a fitymaszűkületi műtét is OEP támogatott!

Az sem árt, ha a visszerességedet is ellenőrizteted néha.

2014. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Látom nem értitek. Nekem nem csinálják meg sehol sem és ezt nem értem, hogy miért nem. Amiért mellesleg be is lehetne perelni a kórházat vagy az orvost, hogy nem figyel oda a betegre. Vagy tényleg elkezdek gyűjteni, legalább egy magánklinikán jobban odafigyelnek az emberre, nem úgy mint az ilyen SZTK-kban, ahol elmondod a problémádat és a kedves urológus a prosztatádat kezdi el vizsgálgatni meg a heréidet.
2014. dec. 25. 17:44
 4/18 anonim ***** válasza:

Ahogy írták,teljesen díjmentes kortól függetlenül.

Egy vasat se adjál a dokinak,főleg előre,de utána sem kell.

Sebészetileg pontosan úgy járnak el,mint egy magánklinikán ,csak nem gagyognak hozzád,mint egy kicsi gyerekhez .

2014. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mivel utasitják el a műtét lehetőségeét ?
2014. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100 ezret ezért ne fizess magán klinikán ,mikor ingyenesen is megoldható.Ha körzetedben nem megoldható,kérj beutalót a házi orvostól másik körzetbe .
2014. dec. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem is mondott rá semmit a kedves urológus amikor ott voltam éppen erről beszélek, szerintem teljesen feleslegesen mentem el hozzá, bunkó is volt, nem is figyelte, hogy miről beszélek. Ez tényleg hihetetlen...egy egyszerű körülmetélést kellene csinálni vagy egy fékbemetszést, még azt sem mondta meg melyiket, semmi más nem kellene, azt olvastam, hogy a bemetszés 5 perces művelet lenne. Vagy inkább lehet sebészethez kellene forduljak, nem urológiára. Vagy egyáltalán beutalóköteles vagy kell hozzá valamilyen papír, ha el szeretnék végeztetni egy ilyen beavatkozást?
2014. dec. 25. 17:52
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Urológiára kell menni,aztán majd a sebész elvégzi a műtétet

Ne dőlj be az 5 percnek,ezt csak a hozzá nem értők írják .

15-20 perc ez is normális esetben is .Menjél csak vissza újból,és ne hagy lerázni magad ,mert ezt nem tehetik meg veled.

2014. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, minden sztk ban.
2014. dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Menj vissza az urólógiára,de a metèlèst kerüld el,vagy a bemetszès vagy a fék műtét jó megoldás.Ne siesd el ès nem olyan kis dolog ez,a legintimebb rwèszed èrinti,hosszú gyógyulásimidőveqlel.
2014. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!