Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Valószínűleg fitymaszűkületem...

Valószínűleg fitymaszűkületem van, lehet ez ellen tenni valamit orvosi beavatkozás nélkül?

Figyelt kérdés

Teljesen erektált állapotban nem húzódik le a bőr a makkomról,hanem úgy 2/5részig fent marad,vagy még tovább. Rátapad és fáj,ha le akarom húzni.


18/F



2015. máj. 9. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress fel egy urológust, ne orvos nélkül akard megoldani!
2015. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Miért akarod megvàrni hogy rosszabb legyen? Minél előbb menj el orvoshoz.
2015. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Urológushoz érdemes lenne elmenned,tb kártyát,személyit vigyél.

És óvatos legyél csak durva fitymaszűkületet kell metélni,csak azért írom,ha ezt ajánlanák,akkor mond meg ezt el akarod kerülni!


Meleg vízben probáld a fitymád tornáztatni,ha nem válik be pár hét alatt sincs javulás akkor menjél el urológushoz.


Ha az orvos nem vêli súlyosnak a fitymaszűkületet akkor lehet szteroidos krémet ír fel.

2015. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

– Az, hogy a fityma a makkon marad, még önmagában semmi rosszat nem jelent. Teljesen laza és problémamentes fityma is tud erekció esetén elöl maradni...

– Az, hogy nem tudod a makkot könnyen szabaddá tenni, az már viszont probléma. Itt viszont felmerül a kérdés, hogy mi is a baj: túl szűk a fityma nyílása és nem fér át rajta a makk, vagy túlságosan feszül alul a fitymafék?

2015. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az a fitymafék,Bocsi :/


Az a szituáció,hogy a fitymám egyszerűen rátapad a makkomra. Ernyedt állapotban is,csak úgy tudom megoldani,hogy 2ujjal megfogom a letapadt felületeket és felemelem. Ilyenkor érzem,hogy egy kicsit fáj.


Erektált állapotban viszont ezt nem tudom megoldani,így marad az óvatos hátrahuzogatás...

2015. máj. 12. 23:09
 6/9 anonim ***** válasza:
A fitymafék az húr ami a makkod alsó részéről (a húgycsőnyílás alól) indul és lefele fut a bőrön, a pénisz mentén. Illetve ennek a fityma és makk találkozási része az amire azt mondjuk hogy a fitymafék. Ez tud rövid lenni, ami meggátolhatja mereven a makk szabaddá tételét.
2015. máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Ez egyértelműen fitymaszűkület. Kár vele kísérletezni. 18 éves korban már nem alkalmazható a melegvizes nyújtása. Ezt orvos nélkül nem lehet megoldani.
2015. máj. 13. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig nincs semmilyen korhatár ott 14, 18, 12, mikor éppen ki mit mond környékén.


Egyik barátom például 18 évesen nem tudta hátrahúzni, az orvosa felírt neki kenőcsöt és húzogatást, egy év múlva teljesen problémamentes volt (de nem tudom maga a kezelés mennyi ideig tartott). Egy másik ismerősöm 22 évesen kezdett bele és főleg azért nem haladt vele, mert lusta volt és elfeledkezett róla – de pár hónap alatt lankadtan, egy év múlva mereven hátra tudta húzni.

2015. máj. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fityma tágítás valóban az előttem szóló jól mondja nincs életkorhoz kötve.


De ahogyan írod olyan mintha a makkhoz lenne tapadva a fityma akár fityma letapadás is lehet(nem csak fitymaszűkület),ha meg erről van szó azt helyi érzéstelenítővel műtét nêlkül meg tudja oldani az urológus.


De valóban fityma letapadás és fitymaszűkület nél is gyakorta lehet kenőccsel orvosolni a bajt.


De mindenképpen urológushoz kell menni,ha meg a metêléssel jön a doki,meg kell mondani hogy a legvégső esetben csak,a többi lehetőséget mondja el,akár több orvost is fel kell keresni.

2015. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!