Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Olyan fitymaszűkületem van...

Olyan fitymaszűkületem van hogy lankadt álkapottban sem tudom hátra húzni meg merev állapotban sem csak eggy picit de tényleg picit. Ezt még meg lehet oldani műtétel?

Figyelt kérdés
Vagy mit csináljak? 15 éves vagyok és mióta élek azóta van.

2015. júl. 10. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos ezt csak műtéttel korrigálható,de nem biztos hogy csak teljes körbemetéléssel korrigálható .

Azt ajánlanám mennél előbb dokihoz,hogy a suli előtt még meggyógyuljál .Nem a te hibád ,a szüleidé .

Ebbe be kell vonni a szülődet is ,mert nélküle nem fog menni 18 év alatt .

2015. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megoldható..

Még részleges is lehet, de ezt az orvos tudja megmondani..

2015. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen,a műtét a megoldás.
2015. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nekem gyakorlatra kell járnom és most nem tudok elmenni csak következő nyáron.Addig lehet várni vele ?
2015. júl. 12. 09:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem halálos betegség nyugi,de urológushoz menj el,hogy vizsgáljon meg téged és akkor meg tudja mondani milyen műtéttel oldható meg a fityma szűkületed.Attól hogy az orvos megvizsgál a még nem kell azonnal műtétre menned,tehát el lehet azt halasztani,de legalább tudnád mik a lehetőségeid.


De ha műtétre kerülne sor mindenképpen szünidőre tervezd mert a teljes gyógyulási idő 4-6 hét és az első 2 hét sok kellemetlenséggel jár,függetlenül a műtét jellegétől,hiszen mindenképpen a legintimebb testrészed fogják megvágni,a seb nedvezhet,így kötszert,betadint kell beszerezni,ami a sebet szárítja és fertőtleníti is egyben,kamillát,amibe áztatni lehet a sebet,tehát ilyen lépéseket is kell tenni,felkészülni a műtétre.


Azért ha az orvos a metélést hozná fel,célszerű megkérdezned hogy másképp is tudná kezelni a fitymaszűkületed,(mert a körülmetélésen kívül más fitymaszűkületi műtétek is vannak)jobb a metélést elkerülni.Jobb megmondani hogy ha lehetne a fitymád szeretnéd megmenteni.


Meleg vízben próbáltad óvatosan a fitymád tornáztatni már?

Óvatosan minden nap hátra kell húzogatni a fitymát,ameddig tudod,ha 1-2 cm csak akkor annyira és azt veheted észre hogy mindig picit hátrébb tudod húzni ha szerencsés vagy.


Urológushoz amúgy egyedül is elmehetsz,csak tb kártyát és személyit kell vinned,van ahol délután is rendelnek.


Ha lankadt állapotban sem tudod a fitymád hátrahúzni akkor eddig hogyan tisztálkodtál?

2015. júl. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!