Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körül leszek metélve egészségü...

Körül leszek metélve egészségügyi okokból, tudnátok tapasztalatokat mondani?

Figyelt kérdés
Aki erre a sorsra jutott tudna róla mesélni milyen volt a műtét és milyen volt utána? Nagyon sok jó és rossz véleményt olvastam. Ha egy ígéretes magánklinikán csinálom akkor nagyon nem ronthatják el ugye? 17/f

2015. júl. 30. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

A körülmetélést vallási okokból szokták elvégezni (igaz ennek van egészségügyi háttere).

Neked -gondolom- fityma szűkületed van (nem lehet felhúzni a bőrt a makkról), ennél nem szoktak "körülmetélni". Egy egyszerű kis műtéttel megoldható. A körülmetélés ebben a korban már kellemetlenebb.

2015. júl. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Maradj csak a TB megoldásnál .Semmivel sem bánnak másképp veled a kórházban sem .A műtét mindenhol azonosan zajlik.

A klinikán is a pénz a fontos csak .Te csak 1 eset vagy ott is .Már lassan kifutsz az időből,mert az a jó ha szünet kezdetekor hamarosan van a műtét,és iskola kezdésre már gyógyult is vagy .Mindenki a műtéttől tart,pedig abból szinte semmit sem lehet érezni,de az azt követő 10 nap,na erre nem írok jelzőt .

2015. júl. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Feleseges a magán.
2015. júl. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Dicséretes dolog, hogy megcsináltatod, ha kell. Ne törődj a következményekkel, nem tudsz változtatni előre rajtuk. A műtét kockázata alacsony, nehéz elrontani, ezért nem szokták a magánorvost javasolni. Különbség főleg a körülményekben van (nővér, várakozási idő, szoba felszereltsége).
2015. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Magánorvos és állami között van azért különbség eljárásban, illetve technikában, ami valószínű az utólagos felépülésben és a végeredményben is meglátszódhat. Én magánorvosnál voltam, teljesen korrekt, fájdalommentes eljárás. Kést, szikét nem használt (mint ahogy azt a videómegosztókon többségében található videókon látható). Közben semmit nem éreztem (annyit se, mit a fogorvosnál), a kb. 4 hetes teljes gyógyulás sem volt kellemetlen, másnap már mentem dolgozni. Utólagos rossz tapasztalatom nem volt, használat során sem :)
2015. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem túl durva a szűkületed,tehát ha merev a péniszed és a makk feléig hátravtudod húzni a fitymád akkor nem kell körülmetélni,akkor a fitymád meg tudod menteni,csak észnêl kell lenni és szólni is kell a dokinak hogy ha lehet a metélest szeretnéd eljerülni.

Tehát ha van lkehetősêged kerüld el a metêlést!


Nem is az a lênyeg magán vagy sztk-s kereten belül lesz a műtéted,hanem az orvoson,hogy ki végzi,neki nêz utána.


Magán klinikára ha mész azt harcold inkább ki hogy ne metéljenek körül.

A műttet elrontani nem nbagyon szokták,csak éppen alapból nbem valami szép a metélt pénisz,ha meg el tudod kerülni lêgy észnêl!

Alapból sok orvos egyből mnetêléssel jön,így jobb lenne ha elmennêl másik dokihoz,megvizsgáltatnád vele magad és elmondanád hjogy hga lehet metéltetni nem szeretnél.


Ne siesd el mit választasz,visszacsinálni nem lehet ês mindenki egyből látja hga metélt vagy,cseszegethetnek miatta később és az orvosnak néz alapoisan utána.

2015. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapja volt nekem a műtét. Fitymaszűkület miatt. Előtte kb majdnem egy évvel vettem észre, hogy valami nincs rendben nem ilyen volt, végig túrtam a netet házi kezelési praktikák után. A áztatásos tornáztatásnak köszönhetően még jobban beszűkült mivel mint később kiderült cukorbetegségnek köszönhettem a kialakulását. A végén már a merevedés következtében repedt, hegesedet ekkor gyorsult be igazán, 1 hónap alatt eljutottam oda hogy már egyáltalán nem tudtam hátra húzni lankadt állapotban se. Külső okok miatt még vártam a műtéttel egy hónapot, de kész kínszenvedés volt, csípte a vizelet, zuhanyrózsával tudtam csak kimosni valamennyire, de hát ez csak otthon megoldható...

Szóval mire rendeződött ami miatt vártam a műtéttel már összenövés is volt.

Elmentem urológus magánrendelésre aki megvizsgált és igazolta amit már tudtam, hogy metélni kell, sajnos ő nem tudta vállalni, de megadta egy kollégája számát. Illetve ő is mondta amit már neten is megtaláltam hogy cukor probléma lesz a háttérben. (felnőtt kori kialakulás 80%-ban cukorbetegség miatt van)

Hívtam telefonon a kollégáját rá egy hétre volt a műtét. Sima kórházi, TB-re.

Az osztályon a váró tele volt, majd egy órát vártam mire megtörtént a beteg felvétel. Átöltöztem hálóingbe, már jött is a nővér mentünk a kis műtőbe az osztályon.

Szóltam a dokinak, hogy általában 2 adag lidokain szokott csak hatni rendesen nálam. Így alapból többet adott, illetve műtét közben is ha szóltam, hogy kezdem érezni adott be még.

Előtte youtubeon megnéztem a műtétet, így nagyjából tudtam mikor mit csinál. Igazából a foghúzás jobban fáj mint ez a műtét. Közben beszélgettünk a dokival, megkérdezte mivel foglalkozok(informatika) szóval elbeszélgettük az időt, és a figyelmet is eltereli kicsit. Annyit vágott le amennyi szükséges volt. Esetembe elég sok. Plusz volt egy kis porcosodás szerű is már a heges részen, ezért elküldte szövettanra, de nem volt baj hála az égnek.

Műtét után leszálltam a műtőasztalról, felvettem az alsóm.(nagyon szűk alsót érdemes vinni hogy jól tartson)

Mentem vissza a szobámba, de sajnos telt ház volt szóval az ágyam már foglalt volt. Így a folyosón gyorsan felöltöztem. Bedobtam két fájdalom csillapítót korábbi tapasztalat szerint nem árt, mire kimegy a lidokain had hasson. Viszont az osztály várójában voltam még egy fél óra múlva is kb, amikor elkezdett nagyon fájni. Pont jött a doki, ledöbbent hogy én ott, miért nem a szobában. Mondtam mi a helyzet a fájdalommal. Kaptam egy Contramalt, az rengeteget segített amikor hatott. Meglett a zárójelentés, mentem haza. Szóval műtét után 1-1,5 órával már itthon voltam.

Kötésnél a vége szabadon volt így wc megoldható simán. Este viszont már le is kellet venni. És bébi ételes kis üvegbe langyos kamillába áztatni, napi 3x 10 percet kb.

Reggeli merevedés kicsit fájdalmas. Pár napig váladékozik esetleg szóval ha teheted maradj otthon, pucéran kényelmesebb, de szoros alsó, gézlap elé és lehet közlekedni is ha muszáj. Fizikai megerőltetés tilos az első hónapban. Varratok felszívódtak, kiestek 2 hét után. Recskázni 2 hét után már nagyon óvatosan lehet, de ha bírod várj vele.


Utólagos tapasztalatok:

Semmi panasz nem jelentkezett amit itt olvastam a körülmetélés ellenző írásaiból.

DE van erre egy elképzelésem. Nekem vérpéniszem van. Szóval lankadt állapotban így is fedi egy kicsit a makk alját, ülő helyzetben a közepét is a bőr. Csak amikor merev akkor van teljesen csupaszon. Viszont akik hús pénisszel rendelkeznek náluk végig szabadon van a teljes makk így lehet náluk jobban jelentkezik száradás, gombásodás problémaként.


Kevésbé érzékeny, hosszabb idő stb ezek részben igazak. Nem 2 perc gyorsan kicsapni, hanem 5. :D

Szexbe most nincs tapasztalat még, de korábban is fél órán túl bírtam, ha csak a partner másképp nem akarta. :D

Szóval összegezve nincs vele problémám, de előtte a szenvedés felesleges volt, inkább hamarabb túlestem volna rajta...

Műtét után voltam 2 hónappal cukrot nézetni, enyhe cukorbetegség amire azóta gyógyszert szedek.

33/F

2015. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
A hosszú válasz tapasztalattal jó volt,de nagyon nem mindegy hogy valakinek csak ez a megoldáss létezik a betegségére vagy nem!
2015. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!