Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülbelül 1 hete történt...

Körülbelül 1 hete történt meccsen. Hazaértem és akkor nagyon elkezdett fájni a hátam nem tudtam miért és igy ment máig mikor oriásian elkezdett fájni a vesémnél mind2 oldalt és érzem hogy görcsöl is. Igazából most kezdett el 1órája kb. mi lehet? .

Figyelt kérdés

2015. aug. 3. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

de mi történt a meccsen?

Azt nem irtad.

ha megütötted megrugtak lehet komolyabb sérülés is.

ha nem akkor lehet hogy vesemedence gyulladás.

menj dokihoz.

2015. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy vesekő
2015. aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmi extra nem történt. Kapus vagyok vetődök stb. Nem ütöttem meg pedig sehol. Elmentem dokihoz és azt mondta görcs oldot szedjek meg 2 hétig ne járjak edzésre
2015. aug. 3. 17:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Az leet hogy felfázott a vesém? mert mindig ki vagyok takarózva azt mondják..
2015. aug. 3. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet ez vesekő,vagy vese homok.Ha nem mulik vissza kell menni,és keressék az okot ,azért vannak .
2015. aug. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha Vesekő miatt lenne, lehet már az SBO-ra mentél volna és nem ide írsz, mert az iszonyatos fájdalmat ad és általába nem egyszerre kezdődik mind két vesénél, hanem az egyik oldalt. A vesekő azért fáj mert az ureterbe elakad (Hólyag és vese közötti vezeték) így a vesekő elállja a vizelet útját és felhalmozodik az ureter kicsit feldagad azona részen (úgy képzeld el mintha a slagból engednéd a vizet és egy részen befogod akkor a víz felgyülemlik és ott kidagad tudod) Emiatt fáj iszonyatosan a vesekő ez akut dolog és kezelést igényel. Ha a vesében van a vesekő ott nem okoz különösebben akkora nagy fájdalmat, persze fájhat ott is, de nem annyira, mintha elakadt volna. Azt az érzést senkinek nem kívánom. Nekem volt sajnos. A géphez sem tudtam leülni. 5 perc utána azonnal vittek be a sürgősségire, hogy mi fene van.


Felfázásnál nincs ilyen tünet, úgyhogy biztos nem fáztál fel. Ott a pisiléssel is lennének gondok. A vesekőnél inkább oldalt fáj nagyon nem hátul elől meg görcsős érzés nagyon. Hátul akkor fáj jobban ha meg kopogtatják a vesédnél. Szóval nem a hát hanem a derék fáj hátulról előre. Az is lehetséges, hogy egyik oldalt van probléma vagy kisugárzik. Vagy szimplán egy ideg fájhat. Ha nagyon nagyon fáj el kéne menni a sürgősségire mi hamarabb, hogy legalább egy röntgen csináljanak és úgy kiderül-e hogy kő vagy sem.

2015. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát még mindig fáj de már nem annyira. Egyébként vizelettel semmi probléma
2015. aug. 3. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!