Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztatagond lehet? A tünetek...

Prosztatagond lehet? A tünetek a következők: enyhe ágyéki, alhasi fájdalom, néha heretáji fájdalom és mostanában észrevettem, hogy egy kicsit nehezebben indul meg a vizeletem és nem olyan erős a sugár, De ez nem nagymértékű.20/f

Figyelt kérdés
Először valamiféle herebajra gondoltam, mert ott éreztem fájdalmat először (ám semmi rendkívülit nem tapintottam ki), de kicsit olvasgattam és láttam, hogy odasugározhat a fájdalom pl. a prosztatából is. Előfordulhat, hogy a gond eredete a prosztatában van és onnan sugárzik át? Vélemény, esetleg tapasztalatok? Jövőhéten megyek orvoshoz.

2015. szept. 21. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, hogy orvoshoz mész, mert azt egy urológus helyben kivizsgálja.
2015. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de elképzelhető az amit leírtam?
2015. szept. 21. 14:40
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Ez inkább lesz vesekő 20 évesen.
2015. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólónak sosem volt veseköve, ezt 100% osan kijelentem. Nekem volt. Ez nem vesekő. Egyik tünet sem felel meg a vesekőre.

Igen ez lehet prosztatagyulladás/mellékheregyulladás is, ha a herékben is érzel. A mellékheréid érzékenyek?

2015. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 4 es nek igaza van,mert én is megtapasztaltam a vesekő bántalmat .Fiatal korban is lehetnek prosztata gondok ,de az sem biztos,hogy az okozza .A doki majd elküld egy vizelet vizsgálatra ,amilyen az eredménye semmi különöst nem fog kimutatni .Prosztata vizsgálatot csinál,aztán rutinból fel ír valamit,mert enélkül nem mondhatja menj haza .Ha nem múlik a panaszod 1-2 hét után ,akkor jöjjön vissza .Boritékolni merném,hogy ez lesz majd .
2015. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vesehomok volt, és az hasonló tüneteket okoz, elsőnek a fájdalom a herébe és az alhasba sugárzik ki, herevisszér-tágulatra gyanakodott az urológusom is, aztán kiderült, hogy vesehomok és voltam vagy 24.

Ennyire fiatal korban a prosztatának nem nagyon szokott baja lenni, a prosztatagyulladásnak pedig ettől erősebb tünetei vannak.

Ultrahang úgyis lesz, mert ezt anélkül nem lehet vizsgálni, majd ott kiderül.

2015. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ultrahang nem mutatja ki a vesehomokot, de a követ is ritkán. Ami kimutatja az a röntgen de az is csak a követ. Vesehomok nem okoz herékbe fájdalmat, az más miatt volt, vagy oda képzelted.
2015. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet egyértelműen megmondani, mert férfinál szinte minden a herébe sugárzik, a herekőtől kezdve a herevisszér-tágulatig, a vesekő, bármilyen gyulladás, szinte minden a herében köt ki. Ultrahangon gyönyörűen látszik a kő is, csak nem mindenki látja.
2015. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
4-es: tapintásra nem érzékeny, inkább csak néha érzek a heréknél fájdalmat, de sosem ugyanott
2015. szept. 22. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!