Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ilyen létezik vagy sem?

Ilyen létezik vagy sem?

Figyelt kérdés

Hipochonder vagyok.. Sokszor mikor megfájdul pl a mellkasom egyböl tüdörákra gondolok és hasonlók. Sokat stresszelek emiatt.

Lehetséges hogy aki sokat agyal azon hogy pl tüdörákos az az is lesz?



2015. okt. 2. 15:32
 1/5 A kérdező kommentje:
17/F
2015. okt. 2. 15:34
 2/5 anonim válasza:
100%

Az biztos, hogy ha tüdőrákos nem is leszel, de belebetegszel az állandó agyalásba. 17 évesen nagyon kevés az esély, hogy rákos leszel, viszont ilyen gondolatokkal idegroncs lehetsz. A negatív dolgok - így a gondolatok is - negatív következménnyel járnak.

Lazíts élvezd már egy kicsit az életet!

2015. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aki csak gondol a betegségre nem lesz feltétlen az. Vagyis ez nem lehetséges. Arra gondolj, hogy amiken te gondolkodsz, betegség sérülés vagy ilyesmi, az mit válthat ki. Stresszelsz a semmin, amiből lehet bajod. Rossz kedv, magas vérnyomás, meg az ilyesmik. Menj el ehhez értő emberhez, aki beszél veled, majd kiveri a fejedből ezeket.
2015. okt. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan könnyű meghalni .
2015. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is hasonlóan goldokoztam régebben, nem mondanám hogy hipochonder votlam, de ha történt velem vmi akkor mindig a legrosszabbra gondoltam, stb. igazából szerintem ez arra vezethető vissza, hogy féltem a haláltól, mert ugye valójában ez a félelmed fő oka, mert tüdőrák=halál.

Mára már viszont sikerült megbékélnem vele, hogy egyszer meghalok, és már nem félek tőle, nem agyalok ezen, hiszen így is úgyis meghalok, minek féljek tőle? Egyszerűen el kell fogadni, az élet része és kész.


Ez a mentalitás segített pozitívabban gondolkodni, most már nem gondolok egyből a legrosszabra ha történik velem valami, nem ilyedek meg olyan könnyen... persze előfordulnak szituációk, amikor egyszerűen nagyon megilzedsz, és ez ellen semmit nem tehedsz (pl autóbalesetet szenvedsz) de miután megtörtént, könnyebb lehiggadni és hidegvérrel kezelni a helyzetet (pánikolás helyett)

2015. okt. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!