Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Komoly segítséget tudna adni...

Meszes1991 kérdése:

Komoly segítséget tudna adni valaki derékkal problémával kapcsolatban? Scheuermann?

Figyelt kérdés

Üdv.


Jelenleg tanácstalan vagyok a helyzetemmel kapcsolatban és ehhez kérnék segítséget.

Arról lenne szó,hogy Én egy 24 éves átlagos férfi/srác vagyok akit kb 4 éve "kínozz" az úgy nevezett Scheuermann (sajerman) – kór,és kb. másfél éve állapították meg, és plusz hozzá jön még hogy a 5. csigolyám el van csúszva 4mm-t.Sajnos a munkában sem tudom már meg állni a helyem ami fizikai munkát takar,és sajnos csak egy 8 ált. és egy Hideg-Meleg burkolói szakmám van.Eddig fizikai munkákból éltem de már nem vagyok alkalmas ilyen jellegű munkákra,folyamatos fájdalom és rossz mozdulat utáni szenvedések.....pedig dolgozni akarok és jól keresni itthon.A jogosítványt el kezdtem,hogy utána a futár szakmában el tudjak helyezkedni akár pizza és étel,de sajnos a szülői háttér és anyagháttér hiánya meg szakította a folytatást és már csak kb.26 órát kéne vezetnem utána vizsgázni és egy szakadt autót szereznem,hogy utána munkába állhassak.De mivel életem nagy részét fekete munkával töltöttem,így hitelt nem kapok pedig 4-500.000ft kellene a "boldogságomhoz",rokonok,családtagok támogatásától is elesek és 0 megtakarítás.Ha esetleg bárkinek bármi értelmes ötlete van szívesen meg hallgatom.


Előre is köszönöm.



2015. nov. 4. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a problémát nem ismerem, de a hátfájás (nekem gerincsérvem van)

legjobb ellenszere az egész éjszakán át való hason fekve alvás.

Először nagyon fájt, és fél-egy óránál tovább nem bírtam, de állandó erőltetéssel, szoktatással most már fájdalom nélkül végigalszom hason az egész éjszakát.

A feji rész felpolcolom.

Így a gerinc a másik irányba hajlított ívben van, ami a sérv kitüremkedést visszanyomja a csigolyák közé.

(Ezért is fáj nagyon eleinte, de idővel ez ewlmúlik).

Szép lassú lépésekkel elértem, hogy csaknem műtét előtti állapotból visszajavultam annyira másfél-két év alatt, hogy nap közben már egyáltalán nem fáj, sem ülve, sem állva.

Néha kicsit érzem.

Tehát: hasonfekvés, alvás!

2015. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyógytorna és úszás. Szakembert kellene felkeresni. Ez lehet örökletes, eredhet hanyag tartásból vagy fizikai megterheléstől. Például a nagyapámnak akkor lett ilyen problémája amikor felemelt a feje felé egy 80 kilós zsákot.
2015. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy pár nyújtás. Csak óvatosan.

2015. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítséget/jó tanácsot!!!
2015. dec. 9. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!