Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Férfiak egészsége

A kérdés

Hogy találjam meg önmagam? Hogy növeljem az önbizalmam? Hogy találjam meg, ki vagyok ÉN?

2016. jan. 4. 08:42  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

22F

# 1/5Időpont 2016. jan. 4. 09:01 Privát üzenet

Először egy vicc jutott eszembe, amikor a gyerek az újságot olvasó apjától kérdezi, miközben a világatlaszt bújja, hogy hol van Európa? Kérdezd anyádat, ő pakol állandóan!!:)))

De komolyan: kérdésed nem az egészség, inkább pszichológia témakör, max. mentális egészség kérdése.

Keleti filozófia szerint: a körülöttünk levő világ, a benne levő tárgyak, személyek, mind-mind egy bizonyos "tükröt tartanak elénk", amelyet ha megfigyelünk, megláthatjuk benne önmagunkat. Vagy úgy, hogy első nekifutásra valamit elutasítunk = az nem én vagyok, vagy pedig tudom, hogy az a valami/valaki kedves a számomra = pont olyan mint én!!!

Mert ha mindent, ami/aki körbevesz bennünket, viszonyítási alapként "használunk", és szépen sorra-vesszük, előbb-utóbb meg tudjuk határozni, hogy valahol, valamiképpen ilyen, vagy olyan vagyok én!

És ha nem igazán tetszik az, amilyennek találjuk magunkat, akkor attól már csak egy lépés, hogy elkezdjünk "dolgozni" azon, hogy másokká legyünk, váljunk.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2016. jan. 4. 09:13 Privát üzenet

A másik kérdésed: hogyan növeld az önbizalmad!

Ismét egy tanítás: ragadd meg a kígyót, és az bottá válik a kezedben!!

Amitől félsz, amit félsz megtenni, fordulj vele szembe!! szállj vele szembe, ne fuss el, vedd fel a kesztyűt, mutasd meg, hogy képes vagy azt a valamit megcsinálni, képes vagy azt a problémát megoldani, képes vagy azt a lépést megtenni, képes vagy...

...és ha már egyetlen egyszer is valamit "képes vagy!", az fog önbizalmat adni a továbbihoz is!!

"Az élet (Isten!) soha nem rak ránk akkora terhet, nem hoz elébünk olyan feladatokat, amelyek megoldásához nem vagyunk elég erősek!"

A kérdés, hogy ennek tudatában van-e elegendő "kurázsi" benned, hogy nekiállj, és megcsináld, megoldd, vagy ennek ellenére gyáva maradsz, és egyszerűbb elfutni, és egész életedben csak futni, futni,...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2016. jan. 4. 09:20 Privát üzenet
írj pm-et

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2016. jan. 4. 18:24 Privát üzenet
Meg tudom csinálni. ( önbizalom erősítés ) végig kell gondolni a " felépítést " lépésről lépésre. ( ok meglehet rossz ötlet. valami hasonlót alkamazok )

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2016. szept. 8. 22:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Túl kicsi a farkam, nincs önbizalmam, semmit nem tehetek?
Úgy érzem, hogy elment az önbizalmam és az életkedvem is Nem tudom, hogy mit csinálhatnék amitől megváltozna ez az állapot?
Balra görbül a péniszem, valamit lehet vele kezdeni? Nem kell teljesen egyenes de szeretnék rajta javítani mert félek, h a barátnőmnek nem fog tetszeni és önbizalmam sincs. Valami megoldás?
PÉNISZEGYENESÍTÉSRŐL ki mit tud? Fusztrált vagyok és önbizalmam sincs emiatt. Szeretném megoldani a problémámat. Amugy lefelé görbül kb 40 fokba.
Hogyan legyek önmagam? Nem tudom önmagam adni sose, és ezért nincs önbizalmam. Eegy másik személyiség mögé akarok bújni. Ezért nincs barátnőm. Hogyan küzdjem le ezt? Lehetséges?
Évekkel ezelőtt, amikor mondjuk úgy felfedeztem önmagam, a fitymám belső felületén egy sötét, majdnem hogy szürkének mondanám, foltot vettem észre. Az egy anyajegy ott "lenn"?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Férfiak egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!