Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy találjam meg önmagam?...

Hogy találjam meg önmagam? Hogy növeljem az önbizalmam? Hogy találjam meg, ki vagyok ÉN?

Figyelt kérdés
2016. jan. 4. 08:42
 1/5 A kérdező kommentje:
22F
2016. jan. 4. 09:01
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először egy vicc jutott eszembe, amikor a gyerek az újságot olvasó apjától kérdezi, miközben a világatlaszt bújja, hogy hol van Európa? Kérdezd anyádat, ő pakol állandóan!!:)))


De komolyan: kérdésed nem az egészség, inkább pszichológia témakör, max. mentális egészség kérdése.


Keleti filozófia szerint: a körülöttünk levő világ, a benne levő tárgyak, személyek, mind-mind egy bizonyos "tükröt tartanak elénk", amelyet ha megfigyelünk, megláthatjuk benne önmagunkat. Vagy úgy, hogy első nekifutásra valamit elutasítunk = az nem én vagyok, vagy pedig tudom, hogy az a valami/valaki kedves a számomra = pont olyan mint én!!!

Mert ha mindent, ami/aki körbevesz bennünket, viszonyítási alapként "használunk", és szépen sorra-vesszük, előbb-utóbb meg tudjuk határozni, hogy valahol, valamiképpen ilyen, vagy olyan vagyok én!


És ha nem igazán tetszik az, amilyennek találjuk magunkat, akkor attól már csak egy lépés, hogy elkezdjünk "dolgozni" azon, hogy másokká legyünk, váljunk.

2016. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A másik kérdésed: hogyan növeld az önbizalmad!

Ismét egy tanítás: ragadd meg a kígyót, és az bottá válik a kezedben!!

Amitől félsz, amit félsz megtenni, fordulj vele szembe!! szállj vele szembe, ne fuss el, vedd fel a kesztyűt, mutasd meg, hogy képes vagy azt a valamit megcsinálni, képes vagy azt a problémát megoldani, képes vagy azt a lépést megtenni, képes vagy...

...és ha már egyetlen egyszer is valamit "képes vagy!", az fog önbizalmat adni a továbbihoz is!!


"Az élet (Isten!) soha nem rak ránk akkora terhet, nem hoz elébünk olyan feladatokat, amelyek megoldásához nem vagyunk elég erősek!"


A kérdés, hogy ennek tudatában van-e elegendő "kurázsi" benned, hogy nekiállj, és megcsináld, megoldd, vagy ennek ellenére gyáva maradsz, és egyszerűbb elfutni, és egész életedben csak futni, futni,...

2016. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
írj pm-et
2016. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg tudom csinálni. ( önbizalom erősítés ) végig kell gondolni a " felépítést " lépésről lépésre. ( ok meglehet rossz ötlet. valami hasonlót alkamazok )
2016. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!