Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egyszerre be lehetek jelentve...

Egyszerre be lehetek jelentve 2 orvoshoz TB alapon?

Figyelt kérdés

Alapvetően van egy lakcímem, és egy ideiglenes lakcímem is. Voltam az ideiglenesen fogorvosnál, majd később jártam az eredeti lakcímen.


Az eredeti lakcímen csak 1 orvos van. Viszont az ideiglenes az egy város, ott pedig van legalább 4. Ott ugyanahhoz az orvoshoz kell visszamennem, akinél voltam (vagyis be vagyok-e még nála jelentve?!) vagy átmehetek egy másikhoz?



2016. jan. 15. 22:55
 1/9 A kérdező kommentje:
egy kategóriával lejjebb szerettem volna :(
2016. jan. 15. 22:56
 2/9 anonim ***** válasza:
EZ engem is érdekelne! A városban ahol lakom kezel egy orvos, de szerenték másik városba menni egyhez, akinél először jártam, akkor lekezdett vizsgálni pedig nem kerületemhez tartozik... Csak nem tudtam hozzá befeküdni, ezért most magánrendelésére megyek, de gondolom idővel bevinne a kórházba, nem tudom lehet-e ha az itteni közben "kezel" (eddig csak rosszabbodott a helyzetem amióta kezel..)
2016. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
SZerintem átmehetsz, mert engem is fogadtak a másik városban( Szegeden) és akkor még TB finanszírozottan mentem...
2016. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fogorvoshoz oda mész ahova akarsz.

Egyedül a háziorvos az, akit fixre kell választanod, akinél az anyagod van, nála van a "kártyád", ő látja át a teljes kórtörténeted, határoz a kezelésedről. De sürgős esetben még egy másik, éppen akkor ügyeletes háziorvos is ellát.

Szakorvoshoz pedig mindig ahhoz mész, aki éppen rendel.

2016. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ideiglenes lakcímen 4 fogorvos van, akihez jártam nem szívesen mennék vissza! Természetesen egy helyen rendelnek, ezért is érdekelne, hogy mit lát a gépben, mert ha még mindig be vagyok jelentve a régihez (úgy, hogy közben az eredeti lakcímen is voltam fogorvosnál), akkor erőszakoskodni fog, hogy menjek oda, akihez régen jártam.
2016. jan. 15. 23:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem fog erőszakoskodni.
2016. jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
TB alapon nem tudsz, csak ahova tartozol. Illetve háziorvos ahova be vagy jelenetve. Ha kártyád elkérik meg tudják nézni a rendszerben. Én is akartam máshova menni elküldtek. :D
2016. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7.

Ez csak a beutalóköteles rendelésekre igaz.

És ott sem egy konkrét orvosra, hanem bármelyik ott rendelőhöz mehet.

De egy fogászati rendelés nem beutalóköteles, azt érvényes TB-vel az ország bármely állami egészségügyi intézményében igénybe lehet venni.

Én budapesti vagyok, de soproni nyaraláskor megfájdult a fogam. Szó nélkül elláttak.

De mondok mégy csudadolgot: Kb. 10 éve elköltöztem abból a kerületből, ahol addig laktam, még csak ideiglenes lakcímem sincs ott. Viszont az ottani háziorvosommal tökéletesen meg vagyok elégedve ( a költözéskor már közel 20 éve volt a dokim), így nála hagytam a "kártyám", vagyis a mai napi ő a háziorvosom. Ha valami beutalóköteles vizsgálatra van szükségem ( legutóbb pld. 24 órás vérnyomásmérés) választhatok, hogy az ö körzetéhez tartozó, vagy a lakóhelyem szerinti intézménybe adjon beutalót.

2016. jan. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, régebbi tapasztalatok nem ezt mutatják. Kb 2 éve voltam ott fogászaton - utána az eredeti lakcímen folytattam - többek között azért mert akihez ott jártam picit sokat hibázik. Most itthon már nem tudok fogorvoshoz járni, csak ott tudnék.


Viszont mikor régebben kifúrta a fogam - és ideiglenes tömést rakott bele - közben foglalkozott a többi fogaimmal kb 1 hónapig, egyszer nagyon fájni kezdett a kifúrt és ideiglenes töméssel betömött fogam, így elmentem vissza oda, de ő nem rendelt - viszont köztük mindig van egy ügyeletes fogorvos.


Kijött, szóltam neki, elkérte a tajkártyám majd utána megkérdezte hogy "biztos fáj?" mert ők csak ügyeletesek, és akihez tartozom, az csak holnap rendel. (vagyis én nem mondtam neki semmit, gépben volt, hogy kihez tartozom) Kb 5 percig veszekedtem vele, hogy tömje már be még egyszer ideiglenessel - mert meglazult a fogtömés - és akkor betömte, de mondta, hogy menjek majd vissza a fogorvosomhoz.


Illetve egyszer láttam hogy más is átakart menni egy másikhoz, mert elfúrta a fogát és ott is veszekedés tört ki, de végül sikerült átmennie.

2016. jan. 16. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!