Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Húzódó érzés a bal herében és...

Húzódó érzés a bal herében és az alhasban mi lehet?

Figyelt kérdés

2-3 hete kezdtem el érezni, hogy a bal herémnél olyan érzést, mintha nagyobb lenne. Jobban odaér a combomhoz, mintha kevesebb hely lenne. Viszont ránézésre, tapintása, egyáltalán nem változott semmit, a jobb oldali heréhez képest sem lett nagyobb(nyilván egy kicsit nagyobb, de ez teljesen természetes). Majd úgy 5-7 napja bal oldalt az alhasnál, és bal oldalt a hasamnál egy húzódó érzést, mintha lenne valami ott, vagy "megakadt" volna valami, ez az érzés valamilyen szinten a bal herémbe is érzem. Főleg fekvés közben, ha szétteszem a lábam, akkor kevésbé, ha mászkálok, vagy megyek valahova akkor jóformán semmit nem veszek észre. Az elmúlt napokban ittam borsmenta teát, egy kicsit edzettem is, mert nagyon elvagyok tunyulva, és felszedtem jó pár kilót, meg fel is voltam puffadva. Ezután az alhasi fájdalom elmúlt, viszont még mindig ott van ez az érzet a bal herémben, és az alhasamnál. Tudom hülyén hangzik az egész, de el nem tudom képzelni mi lehet ez.


Már mindent néztem, heresérv, varicocele, mellékhere gyulladás, vesekő, de igazából mindegyiknek van egy olyan jellegzetes tünete, ami nekem nincs. Már arra is gondoltam, hogy szimplán tényleg úgy elhíztam hirtelen, hogy a megvastagodott combom miatt nem férnek el úgy a herék, mint régen, a hasam meg a túlzott evés, főleg szénhidrát miatt fájogat. 75-ről híztam meg 82kg, szóval nem drasztikus, de nem is érzem jól magam, mert soha nem voltam még ilyen "kövér".

Holnap megyek hasi ultrahangra, nem tudom hogy utána vállalnak-e az urológiára, vagy időpontot kell kérni, ha egyáltalán érdemes elmenni.



2016. jan. 17. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:
61%
Akár a prosztatáddal is lehet valami gond. Az alhasi és a herefájdalom utalhat rá. Az UH-val úgyis megnézik. Utánna mindenképp javasolt az urológiai vizsgálat is.
2016. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!