Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tényleg takarékoskodni kell a...

Tényleg takarékoskodni kell a spermával különben hamarabb meghalunk?

Figyelt kérdés

Haverommal fél órája keressük az interneten azt a svéd tanulmányt amiben azt állították, hogy a sűrűn szexelő és maszturbáló (tehát spermát ürítő) férfiaknál gyorsabban rövidül a telomeráz szakasz és így hamarabb öregszenek és alakulnak ki olyan DNS degenerációk mint a rák.


Még csak 24 éves vagyok de már két fiatal ismerősömet is elvesztettem, az egyikükről biztosan tudom, hogy rendszeresen maszturbált mert nem volt nője.


Nem tudom belinkelni, mivel nem találom de logikusnak tűnik, hogy ne pazaroljuk az örökítősejteket.



2016. jan. 31. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Baromság.
2016. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha sokáig "nem pazarolod" az örökítő sejteket, maguktól fognak távozni éjszakai ejakuláció formájában.

Nyilván nem tesz jót ha 5 percenként rárántasz, de ha normális időközönként csinálod, nem lesz bajod.

2016. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom eldönteni, hogy trollkodsz, vagy komolyan gondolod. :)


Semmi alapját nem látom az elméletednek. Mégis miért befolyásolná a hímivarsejtek termelése a telomerek rövidülését? Azok a sejtcserélődés miatt rövidülnek, minden újabban legyártott sejt esetében kicsit rövidebbek lesznek. Egy ember esetében átlagosan 3 év alatt a testének minden sejtje kicserélődik. És ezt a spermiumok termelése sehogyan sem befolyásolja. Maximum úgy, hogy így több őssejtet kell termelnie a szervezetnek. De ez elenyésző mennyiség, semmiféle kimutatható hatása nem lehet.


Szóval verd csak nyugodtan. :D

2016. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A két fiatal ismerősöd :D Egy csomó ember nagyon sok évtizeden át maszturbál és szexel sűrűn s még él :D Pár év nemi élettől meghalni, még ha önkéztől is, nem tűnik valami hihetőnek...


Tudományos háttér nélkül is nagy ívben ostobaságnak tartom ezt... Azt még elhiszem, hogy a sok szex jobban megőrzi a fiatalságot, abban van logika, de hogy hamarabb meghal tőle az ember? :D Ugyan már.

2016. jan. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a két barátodhoz annyit fűznék hozzá:

Mióta petőfi rádiót hallgatok, többen ismernek meg az utcán.

hasonló

2016. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mick Jagger például még él.
2016. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bizony, a régiek még tudták, hgy egy férfinak 10 ezer lövésre elegendő municiója van csak.
2016. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyeld le és akkor visszajut a testedbe, nem megy kárba.
2016. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!