Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mostanában minden borotválkozá...

Mostanában minden borotválkozás után látom, hogy több fekete szőrszál kezd nőni az arcomon, miért?

Figyelt kérdés

Régebben volt, hogy 3-4 naponta borotválkoztam, abban a hitben éltem, hogy attól majd gyorsabban nő, erősebb, sűrűbb lesz. Persze. Manapság meghagyom kb 2 hétig nőni, látom, hogy van pár új, még nem fekete pihe, aztán 2-3 borotválás (Tehát 4-6 hét) után kezd befeketedni. Ez ennek a módszernek a "gyümölcse" vagy már alapból elkezdődött magától az arcszőrzetem kialakulása? Mert kb 1 hónapja még a jobb oldalt az állkapcsomon össze sem ér, most pedig már az állkapocs felett is megjelentek fekete szőrszálak. Eddig sosem jegyezték meg, hogy illene megborotválkozni, de tegnap életemben először igen. Sőt, mondták kb 1 hónapja, hogy jól áll, hagyjam meg. Nagyon örülök, hogy végre elkezdődött a növekedés, mert már lassan 20 éves vagyok. Elvileg faternak sem nőtt elég sokáig, szerintem tőle örököltem ezt. A hajam full fekete mellesleg.

Szóval ez ennek a 2 hétig hagyom nőni, aztán borotválom módszernek a következménye vagy most kezd beindulni ez az egész?

Ti mit tennétek a helyemben, ha az a cél, hogy minél gyorsabban legyen egy egészséges arcszőrzetetek?

Tudom, fura kérdés, de tényleg baromira örülök ennek végre, mert nagyon kölyök fejem van enélkül.


2016. márc. 12. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én is 19-20 évesen kezdtem borotválkozni rendesen... én naponta szokta akkor, nem volt erős, de hozzá kellett szoknom, így nem is vettem észre, hogy hol és mennyire nő... utána átszoktam a kétnaponkéntira, most már csak heti kétszer szoktam, mert meguntam, nem érdekel, kinek tetszik, kinek nem...
2016. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most mennyi vagy?

Soha nem érdekelt, hogy jól állna-e a kicsit hosszabb borosta?

19-20 évesen hézagosan nőtt vagy már teljes arcszőrzeted volt? Csak látszódott 2-3 nap múlva miután borotváltad egy kicsit.

2016. márc. 12. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem függ össze, inkább most kezd beindulni nálad.
2016. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!