Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizeléskor csíp és ég, és ha...

Vizeléskor csíp és ég, és ha megnyomom a péniszem akkor átlátszó és fehér folyadék jön ki belőle ami szagtalan. Viszket is nagyon a húgycsőnyílásomnál és alatta. Nem duzzadt és szerintem nem is pirosodott be, elváltozás nem látszik. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Mi lehet a probléma? Tudom menjek el urológushoz, de hátha valakivel már előfordult ilyen eset és tudna tanácsot adni ezen kívül is. körülbelül 4 hete voltam nővel.

24/F



2016. márc. 31. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
A problémát majd az urológia,és a nemi gondozó megállapítja .Természetesen a labort sem kerülöd el .
2016. márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen fertőzés, illetve gyulladás.

De orvos nélkül nem fogsz rendbe jönni, szóval igen, jól gondolod, menj urológushoz.

2016. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor egyértelmű, hogy tőle kaptad el. "

Mégis honnan veszed ezt?

Gyerekeknek is lehet gombás fertőzésük, illetve húgyúti fertőzésük, pedig ők nem élnek nemi életet...

Akár egy nyilvános mosdóban is összeszedhetett egy fertőzést, nem feltétlen csak nemi élet során!

2016. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

4: Igen, de nagyon ritkán. a Kérdezőnél nyilvánvalóan élete első esete. Nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy volt szexuális együttlét és véletlenül mégis pont akkor máshonnan elkaptunk egy olyan betegséget, amit 21 évig soha.

Előfordulhat, de mivel volt együttlét, ha mégis máshonnan szerezte, az illetőnek át is adhatta, ezért érdemes megnézetni, ez egy tipikusan ilyen élethelyzet.

2016. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

"Gyerekeknek is lehet gombás fertőzésük, illetve húgyúti fertőzésük, pedig ők nem élnek nemi életet..."


Ez inkább lányokra jellemző, mert a hüvelyflóra megsérül az antibiotikumszedéskor, és mert a húgycső nagyon rövid, ezért könnyebben felfáznak. Fiúknál még nem hallottam sem felfázásról, sem antibiotikumszedés utáni gombás intim megbetegedésről.


"Miért fáznak fel a lányok? Ellentétben a fiúkkal, 2-3 cm hosszú a húgycsövük, aminek pont az egyik végére ülnek rá, ha ülnek, innentől ld. a már korábban mondottakat a testnyílások védelméről és a megfázásról. Tehát a fiúkhoz képesti jókora anatómiai hátrányról van szó, ami a húgyúti védettséget és az alhas nyitottságát (a hüvely közvetlen bejárat a legtöbb létfontosságú belső szervhez) illeti. "



"Egy intim megbetegedés tehát lehet „belső eredetű” – kórokozó, hüvelynyíláson át bejutott fertőzés nélküli - is.


Kívülről érkező megfertőződés (kórokozó elkapása) kétféle lehet.


1. testen kívülről elkapott (zárt hüvelybemenetre kívülről rákerült kórokozó) – Jellegzetesen: uszodában, közös zuhanyzóban, idegen WC-n, bugyi nélkül (vagy csupasz combbal bugyiban, különösen tangában) közterületen (járművön) leülni. Az intim szőrzet is a kórokozók felfogását szolgálja értelemszerűen, ahogyan a szemöldök és szempilla is a szem védelmét szolgálja, tehát ennek hiánya egészségi kockázatot jelent – a szőrtelenítéshez használt kemikáliák fokozott jelenléte a hüvelybemenetnél pedig a hüvely-PH-t gyengítik, ezért a szőrtelenítés krémmel vagy borotvával kétszeres kockázat az intim egészségre."

2016. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Augmentin szedése után vannak bőrgyógyászati tüneteim a péniszemen.
2016. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ez inkább lányokra jellemző, mert a hüvelyflóra megsérül az antibiotikumszedéskor, és mert a húgycső nagyon rövid, ezért könnyebben felfáznak. Fiúknál még nem hallottam sem felfázásról, sem antibiotikumszedés utáni gombás intim megbetegedésről."

Férfiaknál ugyanúgy kihozhat egy antibiotikum kúra gombás fertőzést, nyugodtan megkérdezhetsz erről egy orvost, meg fogja erősíteni, illetve ugyanúgy lehet húgyúti fertőzésük is!

2016. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia. Sikerült kideriteni mi a probléma?
2016. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen sikerült kideríteni? Hugycsőgyulladás. Már meg is gyógyultam, doki szerint sokfelekeppen elkaphattam (partner, vagy pisilésnel kezemmel vittem fel stb) köszönöm szépen mindenkinek a segítségét!!!!! :) üdv
2016. ápr. 18. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!