Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vajon fitymaszűkületem van?...

Vajon fitymaszűkületem van? (15 éves)

Figyelt kérdés

Hogyha nyugalmi állapotban van a hímvesszőm, akkor még szárazon feltudom húzni teljesen viszont merev állapotban már kb csak feléig/háromnegyedéig tudom felhúzni, akár száraz akár vizes.

És hogyha tényleg fitymaszűkületem van, akkor pontosan, hogy megy ez? Körül kell metéltetni vagy vmi más, És hogyan zajlik le egy ilyen?



2016. ápr. 19. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy fitymaszűkület ez, lehet más is, de látatlanban ezt ne várd, hogy itt bárki is megaszongya neked! Ezért kérdezz szakértőt erről mert ide csak átlagemberek járnak, de orvosok nem!
2016. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
21%

Lehet enyhébb fitymaszűkület vagy rövid fitymafék.


Ha fitymaszűkületed van akkor óvatos legyél,mert csak súlyos fitymaszűkületnél kell körülmetélni,a többi esetben olyan műtét is van amikor a fityma megmarad,tehát ha az orvos a fitymaszűkületet ajánja akkor meg kell mondani hogy elszeretnél azt kerülni,szeretnéd hogy a fitymád megmaradjon.Van fityma plasztika,z plasztika,bemetszés és részleges metélés amikor nem távolítják el az egész fitymát,csak ami feltétlenül szükséges.


De az is lehet hogy szteroidos krémet ír fel az orvos.


14 éves kortól egyedül elmehetsz urológushoz,nem kell beutaló vagy rendelési időre elmész vagy célszerű telefonon időpontot kérni.(tb kártyát,személyit,lakcím kártyát vigyél)

Orvos kis beszélgetéssel indít majd megkér menj át a vizsgálóágyhoz ott alul levetkőzöl és megvizsgál.


Ha műtetni kell a műtét időpontjában is meg lehet egyezni,meg ha meggondolod magad akkor visszaléphetsz a műtéttől,viszont a műtéthez a szülőknek kell hozzájárulni mert nem vagy még nagykorú.


Ha műtenek jobb ha szünidőre tervezed mert 4-6 hét a teljes gyógyulási idő és az első 2 hétben vannak kellemetlenségek,mert mégis csak a legintimebb részt műtőték meg és a seb begyulladhat,nedvezhet,tehát lehet kötözni kell stb,ezért mondom jobb ha szünidőben történik.


urológushoz nyugodtan menj el,megvizsgál,megállapítja mi van,te meg át tudod gondolni hogyan tovább.

2016. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!