Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha van urológus vagy hasonló...

Ha van urológus vagy hasonló problémával küzdő ember az oldalon kérem írjon. (? )

Figyelt kérdés

1 éve műtöttek here viszerességgel, ma voltam megint felülvizsgálaton. A viszeresség ugyanúgy fennáll és a műtét óta húzó fájdalmat is érzek ha sokat mozgok, az orvos szerint viszont semmi gond nincs...

Kérjem ki más doktor véleményét is? (mert szerintem rosszabb a helyzet mint műtét előtt volt ...)


2010. ápr. 6. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy orvos nem orvos, ezt szokták mondani. Mindenképp érdemes mást is felkeresni.
2010. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hali!


Sajna, ez elő szokott fordulni így és ebben a formában. :-(

Nos, én azon a véleményen vagyok, hogy te vagy annak a herének a gazdája, aminek vérellátása veszélyben van, szóval teljesen jogosan aggódsz. Éppen ezért keress más orvost, és vizsgáltasd ki ezt a problémát, kben úgy jársz, mint az alábbi srác, aki évekig sunnyogott, a problémája meg tovább romlott.

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..


_ Mondasz egy életkort?

_ Sportolsz is (sokat mozogsz)?

_ Akadályoz ez a dolog a mozgásodban vagy bármiben?

_ Éjszaka vagy szex/önkielégítés közben okoz ez az egész vmiféle problémát, esetleg csak érzed, hogy húzódik v. bármi?

_ Ez a húzó fájdalom csak "húzó" jellegű vagy átmegy pl. szúró, lüktető, hasogató fájdalommá?

_ Amikor fáj, a herezacskód bőrének színe, tapintása, hőmérséklete, érzékenysége hogyan változik?

_ Baloldali heréről van szó?

_ Mekkora maga a heréd? Átlagos, vagy ahhoz képest pl. kisebb?

_ Helyileg szakrendelésen vagy magánrendelésen voltál, ahol kezelésbe vettek ill. műtöttek?



Üdv: EE

2010. ápr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

-Mondasz egy életkort? 17 vagyok

-Sportolsz is (sokat mozogsz)? átlagos mennyiséget mozgok

-Akadályoz ez a dolog a mozgásodban vagy bármiben? ha sokat mozgok akkor húzó, szúró fájdalmat érzek

-Baloldali heréről van szó? igen

-Mekkora maga a heréd? Átlagos, vagy ahhoz képest pl. kisebb? akkora mint a jobb , szerintem átlagos

-Helyileg szakrendelésen vagy magánrendelésen voltál, ahol kezelésbe vettek ill. műtöttek? kórházban voltam urológián, és ott is műtöttek.

2010. ápr. 7. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


_ Éjszaka vagy szex/önkielégítés közben okoz ez az egész vmiféle problémát, esetleg csak érzed, hogy húzódik v. bármi? Szoktál emiatt megébredni?

_ Amikor fáj, a herezacskód bőrének színe, tapintása, hőmérséklete, érzékenysége, formája hogyan változik? (Összehúzódik? Megereszkedik?)

_ 10-es skálán milyen erősségű fájdalmat érzel? Mennyire szenvedsz? (1=leggyengébb, 10=legerősebb)

_ Szoktad magad rendszeresen önvizsgálni? Ha most igen, e betegséged kialakulása előtt is?

Arra kérlek, vizsgáld meg önmagadat most ismét, ill. akkor, amikor húzódást érzel,a tapasztalatodat pedig írd ide le:

___ Heréd nincs egy picit sem megnagyobbodva az átlagtól?

___ A heréid felszínén nem észlelsz vmiféle elváltozást?

___ Mellékheréd kitapintható? Érzékenyebb mint régebben, a műtét előtt?

___ Kövesd végig vissza az ondózsinórodat egészen a farkad tövéig, ahol a szeméremcsont alatt eltűnik a tövétől balra! (bal here... ez jellegzetesen inkább a bal here betegsége)

______ Mit tapasztalsz? Milyen a zsinór visszatapintásra? Milyen érzetű?

______ A zsinórodban mit érzel? Vannak kiöblösödések? Szabálytalan alakú a zsinór (tyúkbél-jellegű)? Érzékeny?

_ Ondód színében van elváltozás? Magömléskor érzel fájdalmat?


_ Korpafű, Kamilla van otthon?

_ Hogy derült ki, hogy herevisszerességben szenvedsz? Mikor alakult ki és mik voltak ennek előzményei?

_ Hogy hat ez a dolog rád? Emiatt zárkózottabb, visszahúzódóbb lettél, önbizalomproblémáid lettek, vagy ez nem befolyásolt ennyire vészesen?

_ Tud más is a problémádról (szüleid, bnő, barátok), vagy szégyenkezel miatta? Kértél eddig máshonnan is tanácsot, segítséget?

_ Eddig mit tettél, hogy javíts a helyzeten? Jegelted? Borogattad? Felpolcoltad éjszakára a heréidet?



A válaszaidat a kérdéshez képest légyszi új sorba tördeld, és minden kérdésre válaszolj! Okés? :-)


Üdv: EE

2010. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hogy hat ez a dolog rád? Emiatt zárkózottabb, visszahúzódóbb lettél, önbizalomproblémáid lettek, vagy ez nem befolyásolt ennyire vészesen?


Hát nem igazán értem mi köze ennek az alapkérdéshez.

2010. ápr. 7. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég sok.

Az alapkérdésben elég kétségbeesettnek, a kifejtésben bizonytalannak tűntél. És ha elolvasnád alaposabban a mellékelt linket tartalmát is, akkor talán rájö7nél, miért te7tem fel a kérdést. (Nyilván okkal.)

Bár simán beértem volna, ha visszakérdezés helyett (esetleg mellett) 1xűen csak megválaszoltad volna a feltett kereszkérdéseket, akkor talán tudnék segíteni is, és nem kéne az időt ilyesmivel húzni. De hát ha szeretsz szenvedni... ((:-X



Üdv: EE

2010. ápr. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy másik doktort, lehetőleg egy másik kórházból/rendelőből az a legbiztosabb. Ha ugyanabba a kórházba mész vissza egy másik dokihoz, akkor nem biztos h előrébb jutsz, mert a saját kollégája/főnöke munkáját nem szívesen minősíti senki, főleg ha egy kevésbé sikerült műtétről van szó. Esetleg ha jó fej a háziorvosod kérd ki a tanácsát, hogy javasoljon neked egy másik dokit.
2010. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És mindig mi a vége a sok kérdésnek???? Menj el orvoshoz!!!!

Semmi értelme kérdezgetni tőle ennyi mindent, úgy is ez a válasz mindig!

2010. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!