Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehetséges az, hogy már 15-16...

Lehetséges az, hogy már 15-16 éves koromra már elértem "biológiailag a csúcsomat? " és már nem "fejlődök" tovább?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy már kb. 8.-os korom óta ugyanolyan magas vagyok, kb 174 centiméter. Elég gagyi példa ez, de szemléltetésnek jó: amikor gimnáziumba kerültem, az első napon 5. voltam a tornasorban a 19-ből. Aztán érettségi előtt az utolsó órán pedig már az 5. legalacsonyabb voltam. Mindenki nőtt, csak én nem szerintem.

A másik példa: azt vettem észre, hogy nagyjából 15 éves korom óta ugyanakkora a péniszem is (nagyjából 13 centi, ne értsétek félre, nem vagyok kétségbeesve emiatt, mert mindegyik lánynak bőven jó volt eddig, csak szimplán fura, hogy már kb 5 éve nem nőtt semmit).

Sok helyen olvasni, hogy 18-22 éves korig fejlődik még rendesen a test. Nos én most vagyok 20 éves, és körülbelül 5 éve nem vettem észre, hogy változtam volna valamit is(nyilván az arcszőrzetem sűrűbb lett kicsivel, de talán a több borotválkozás miatt. :D) de másban totál nem fejlődtem. Mi lehet az oka? Előfordulhat, hogy hirtelen majd még változni fogok?

Előre is köszi a válaszokat!


2016. máj. 18. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, előfordul ilyen.

Te korán fejlődtél, és ez már nagyjából befejeződött.

Érdemes lenne talán megnézetni, hogy elcsontosodtak-e már a porcaid a csontok végén, de valószínűleg már ez is megvan, így nem nősz tovább.

2016. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Lehetséges.

Én 14 évesen olyan magas voltam már, mint felnőttkoromban, azóta nem nőttem.

A testem persze változott. De nem nagy mértékben. Csak olyan felnőttesebb lett, 20 éves korom körül.

2016. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehetséges, hanem biztos. Szinte minden emberrel így van. Nem véletlen, hogy a gyerekorvosok már csak szívességből látják el a 16 éven felüli beteget.
2016. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, én is így vagyok szerintem

16/F

2016. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ebben a korban még a biológiai fejlődés nem áll meg ,még ha átmenetileg lassul is .A csontozat végleges kialakulása 25 éves kor környékén várható .
2016. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%

Apukád milyen magas?

Ha magasabb mint te akkor még megnőhetsz akkorára mint ő.A legtöbb fiú olyan magas vagy magasabbra nő mint az apja,de ritkán előfordul hogy más rokonodra ütsz,egy alacsonyabb nagy apára pl.


A legtöbb fiú 16-18 évesen a végleges magasságát.

2016. máj. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!