Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Here implantátum?

Here implantátum?

Figyelt kérdés

Sajnos gyerekkori műhiba miatt elsorvadt az egyik herém, és most ennek a helyére szeretnék implantátumot. Szegeden szeretném ezt a műtétet. Hogy ez kb. mennyi költséggel járna és hogy lenne ez a műtét?

18/F



2016. jún. 5. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Fel sem merül benned, hogy felhívd őket és megkérdezd?

Azért ez nem olyan kérdés, mint a "Szegeden melyik fogorvost ajánlod?". Nem lehet túl gyakori a problémád és egy ilyen típusú műtét.

2016. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez esetben ez TB támogatott is lehet .
2016. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Hali, ismerős a szitu, nekem daganat miatt kellett eltávolítani a jobb oldalit, hosszú sztori, ha nem haragszol meg megkímélnélek most tőle.Na de a lényeg.

Anno én is utánajártam a dolgoknak.Mivel Szeged közel van, ott kerestem először dokit de akkoriban mindenki Pestre irányított.

Először is keresned kell egy olyan magánklinikát vagy kórházat ahol vállalnak ilyet, majd kérj egy időpontot és beszélj a dokival.Nálam, mivel ez amputációnak számított, fizetett volna bele az OEP, de így is 300 ezer forint körüli összeget kellett volna letennem még az asztalra.Nem beszélve a speckó gyógyszerekről, amik a kilökődést és egyéb komplikációkat hivatottak megakadályozni.Az orvosi vizsgálatban nincs semmi különös, először megbeszélitek hogy hogy 's miként történt a dolog, mikor, elkérik a leleteket, stb.

Aztán megvizsgálják a herezacskót, illetve a megmaradt herét, ilyenkor főleg a formáját és a méretét nézik.Ez alapján kiválaszthatod hogy milyen "márkájú", anyagú és méretű (nagyobbat elvileg nem lehet, de ebben nem vagyok biztos) implantátumot szeretnél.Aztán ha tényleg elhatároztad magad, és az anyagiak is rendezve vannak, kitűztök egy közös időpontot, és megtörténik a műtét.Elvileg nem altatnak, csak helyi érzéstelenítés lesz, de a műtét után elég kellemetlen hetek néznek az ember elé.A varratszedés sem kellemes dolog.


Személy szerint én végül nem éltem a lehetőséggel.Részint mert még folytak a kemoterápiás kezeléseim, részint mert elég komoly műtéteim voltak miatta, és bármennyire is megvolt a hiányérzet, nem akartam újra kés alá feküdni, és ez végül felül írt mindent számomra a végén.Akkoriban, 17-18 évesen én is úgy éreztem hogy így nem kerek a "történet", de végül megbarátkoztam a gondolattal.Persze, ha te úgy érzed neked ez kell, akkor hajrá. :)

2016. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3-as! Nagyon szépen köszönöm a válaszod, rengeteget segített! Sajnálom a helyzeted, hogy daganat miatt távolították el.

Igazából ez csak esztétikai dolog lenne nekem, hogy egy esetleges aktus alkalmával ne kelljen magyarázkodni. De így, hogy ekkora költségekkel járna, lehet, hogy elfogadom így. Legalább valami "maradandó" testi jele is lesz, hogy miért nem lehet gyerekem is..

2016. jún. 5. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy herével is simán lehet gyereked
2016. jún. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3


Kilökődés gátló? :D nekem semmi ilyen nem volt


Mivel 18 alatt voltam, ezért teljesen ingyen volt az egész műtét, + az implantátum, stb.

Aznap délelőtt bementem, helyi érzéstelenítő, nem éreztem semmit , fél óra kb és már szobába voltam. Este már mehettem is haza.


Később varrat szedés, és ennyi. Nem kellett semmi kilökődés gátló, elvégre a szilikon az teljesen semleges a szervezettel.


Kérdező, végülis mi lett ?

2018. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Végül nem jártam utána, mert időm sem lett volna rá, sajnos. Illetve párkapcsolatba kerültem, és párom el tudta fogadni szerencsésen, hogy nekem csak 1 van. Amit nehezebben tudott elfogadni, hogy természetes úton nem lehet valószínűleg gyerekem. De el tudta mindezeket fogadni, így nem csináltattam meg.
2018. máj. 25. 07:54
 8/8 anonim ***** válasza:

na ez jó hír :)


miért ne lehetne?

2018. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!