Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület Sziasztok 15...

Fitymaszűkület Sziasztok 15 éves Fiú vagyok és úgy gondolom, hogy fitymaszűkületem van. Az lenne a kérdés, hogy milyen műtéti beavatkozások léteznek, vagy meg lehet oldani valahogy műtét nélkül ezt az egész történetet?

Figyelt kérdés
Lankadt állapotban teljesen a makk alá tudom húzni,viszont ha áll akkor csak a negyedéig kb. vagy tovább

2016. aug. 18. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Jó szappanos langyos vízben próbáld meg mosogatni, feláztatni, és húzogatni. Lehet, hogy apránként elindul, kitágul. Ha nem megy, fáj, akkor orvos kell lássa. Nem nagy műtét, de előbb utóbb meg kell csináltatni...
2016. aug. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Igy igaz,mindent meg kell próbálni ilyen esetben.

Hogy ez kis műtét,azt nem mertem volna kijelenteni.

Kicsi annak,akit nem műtöttek ilyen dologgal .

2016. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Sziasztok.Nekem is sajnos fitymaszűkületem van és a segítségeteket szeretném kérni hogy Szentesen tud e valaki erre egy jó orvost? Előre is köszönöm. Amúgy én 17 vagyok
2016. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A meleg vízben történő tornáztatádt,óvatosan történő fitymahátra húzkodást javaslom én is,ha pár hónap alatt semmi javulást akkor 14 éves kortól egyedül is elmehetsz már urológushoz,beutaló nem kell oda.


Ha az urológus műtétet javasol akkor mond meg neki hogy a körülmetélést el akarod kerülni és akkor más műtéti eljárást mond majd.Több műtéti megoldás van.

A teljes gyógyulás 4-6 hét és további több hónap mire a hegek halványodnak,az első 2 hét kellemetlen tud lenni.Ezért a műtétet jobb szünidőben még csináltatni,arra megbeszélni az időpontot,vagy legalább 1 hét szabira menni ha iskolába jár valaki gesi alól felmentést íratni,ad

dig a sebet megtanulod kezelni így akár suliban,akár munkahelyen meg lehet úgy oldani ha át kell kötözni a sebet hogy arról senki nem tudjon,ne hogy kitudodjon és cukkolás,meg cikizés legyen belőle.

2016. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Figyelj, remélem ezt még olvasod! Nehogy elmenj orvoshoz!! Velem pontosan ugyanez volt, kb 1-1 és fél évvel ezelőtt. Ugyanígy a neten olvasgattam róla sokat, és azt tanácsolták, semmiképp se orvos, se pedig műtét legyen a megoldás, hanem otthoni kezelés.

A megoldás: Ne túl meleg és ne túl hideg vízben fürödj/zuhanyozz, hanem langyosban. Minden ilyen alkalommal pedig állítsd fel teljesen merevre, és próbáld meg hátrahúzni amennyire tudod. A makkot (a fityma alatt) pedig mosd langyos vîzzel és tusfürdővel!

Nekem anno már pár hét alatt jelentős változás történt (ne várj csodát 1-2 nap alatt, azért kell idő hozzá). Teljes gyógyulás úgy 2-3-4 hónap alatt volt. Remélem megfogadod a tanácsom, és néhány hét/hónap múlva te is egészséges leszel :) (van akinek csak pár hét kigyógyulni, van akinek akár fél év.. Ez attól is függ, milyen súlyos a dolog)

2016. aug. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Rendben értem. Hát köszönöm szépen a válaszokat ezeket megfogadom és itthon neki állok
2016. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az otthoni kezelést semmiképp nem javaslom. Én 19 évesen ugyanezzel bátor voltam elmenni a sebészetre. Egy érzéstelenítő injekció a makk alá piszkosul csípett, de túl lehet élni, utána nem érzel semmit a műtét alatt. Egy kicsit lecsippentenek a fitymából, és a fityma féket is odébb varrják. Kb. 1 hétig rajta lesz a kötés, utána áldod majd magad, hogy bátor voltál elmenni.
2019. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!