Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 éves vagyok, varicocele...

15 éves vagyok, varicocele (here-viszértágulat) -om van. Azt mondta a suli doki menjek el urológushoz, lehet hogy műteni kell majd a doki elmondja mihez kezdjek. Ha műteni kell, akkor az mennyire fájdalmas, és hogy zajlik ez a műtét? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Nyugi nem műttenek azonnal lehet csak gyógyszert kapsz de ide mindent leírtak [link]
2010. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hali!


_ Hogyan derült ki, hogy varikokeléd van? Mik voltak a problémád kialakulásának előzményei?

_ Most hogy vagy? Mit érzel odalent?

_ Amikor közölték veled, hogy mi ez, akkor pontosan mit mondtak, és te mit éreztél? Hogyan érezted magad?


Üdv: EE

2010. ápr. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

iskolaorvos mondta, semmi problémám nem volt, teljesen egészséges vagyok nem fáj, soha nem is fájt odalenn.


amikor közölték velem nem igazán tudtam mi is ez.. majd pár hónap után visszahívtak az iskolaorvoshoz és megnézték újra és mondták hogy lehet műteni kell és írtak beutalót urulógushoz. de olvastam róla sokmindent az interneten és szerintem nem olyan sűrgős

2010. ápr. 22. 16:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Hali!


Lehet hogy te ezt 15 éves fejjel nem érzed (most még) égető problémának, de csak a balga emberek várják meg, míg a baj kialakul. A beutalót azért kaptad, hogy szakorvos minél előbb lásson, és hogy legyen esély MEGELŐZNI(!!!!!) a komolyabb baj kialakulását, és a későbbi műtétet.

Tudnod kell, hogy az internetről szerzett információ nem minden esetben megbízható, és azt is nagyon gyakran odaírják az oldalakra, hogy a terápia alkalmazása, megfogadása NEM HELYETTESÍTI A SZAKORVOSI VIZSGÁLATOT!!!


=======

Most még időben vagy!

NE LÉGY OSTOBA!!! <:-O ˙ ˙ ˙ MENJ EL AZ UROLÓGUSHOZ!!!

Hogy miért? Mert ha a visszered a herédben már kialakulófélben lesz, akkor meg azon sopánkodsz majd, hogy fáj, húzódik és szenvedni fogsz, akkor meg majd átkozod magad, hogy megvártad, és nem MEGELŐZTED!

=======



OFF: Az orvosi szűrővizsgálatoknak, és az önvizsgálatoknak pont az a lényege, hogyha valami gyanúsat észrevesznek rajtad ill. észlelsz magadon, akkor azt mielőbb tisztázd az orvossal, mi lehet az. Mégha akár RÁKOT szűrtek volna is ki nálad, nagy valószínűséggel MOST MENT7ŐBB a helyzet ahhoz képest, MINTHA VÁRNÁL vele mjuk fél-1 évet, akkor ugyanis le7 el kell távolítani a herédet, mert a rák megtámadta azt, vagy mert a rossz véráram miatt a heréd vérellátása veszélybe került a spermiumjaid termelésével együtt.

˙ A nőknél éppen emiatt fektetnek hatalmas hangsúlyt a mell- és a méhnyakrák szűrésére, pláne, hogy eddig milliók haltak már meg úgy, hogy későn diagnosztizáltak náluk vmilyen rákos daganatot (!!!)

˙ Mi meg fiúk, férfiak nem is gondolnánk arra, hogy minket vmi megtámadhat, azt hisszük ilyesmi velünk nem fordul6 elő,... hááát... sajna tévedünk! Nagyonis megeshet. A férfiak 30%-a szenved mellrákban, ami -- ha időben észreveszik -- gyógyítható lenne. :ON



Szóval nem is tudod, mennyire mázlista vagy, hogy időben észrevették nálad ezt a valamit (herevisszér-tágulatot).

<:-o VISELKEDJ FELELŐSEN (felnőtt módon) önmagadért, ÉS MENJ EL még a héten az urológus szakorvoshoz! (Vagy, ha majd nem születhet gyereked, mert nem mentél el IDŐBEN, akkor verd a fejed a falba, de jó erősen.) Oké? :-)


Te döntesz...



_ Egyébként a baloldali herédről van szó, igaz?


Üdv: EE

2010. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gabi891010 válasza:
Üdvözletem . Nekem is varicocele problémám van .2 napja voltam urológusnál . Saját magam vettem észre . Azt mondta az orvos , hogy alig tapintható , érezhető szóval műtétet szerinte nem igényel .Álló munkát végzek , és akkor figyeltem fel , ilyen húzódó , nem is fájó , hanem inkább sajogó érzésre. Adott egy gyógyszert és azt mondta , hogy borogassam hideg vizes ruhával .Én arra lennék kiváncsi ,hogy a varicocele az megtud gyógyulni ilyen esetben magától , vagy ez után már csak rosszabb lehet ? És mellette konditeremben is edzem , hogy egyáltalán folytathatom-e vagy hagyjam abba ?
2010. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

@ Gabi891010:


Nos, elég ambivalens válaszom lesz, mert ugye a túlzott edzés, megerőltetés, a hasizom igénybevétele okozhat herébe sugárzó fájdalmat, és ront6ja a varicokelédet. Azonban ismerek olyan srácot is, akiről tudom, hogy egyebek mellett herevisszere van (orvos is, én is vizsgáltam neki), mégis kondizik, és úgy tudom, nem súlyosbodott neki. Ez egyébként szöveti gyengeség, amely egy evolúciós fejlődési hiba kövekeztében (a két lábra állásunknak köszön7ően) fejlőd7 ki.



Nem tudom mi lenne a jobb, ezt neked kell érezned egyelőre, hogy most te ennek ellenére folytatnád-e a gyúrást vagy sem!? Ha súlyosbodik, akkor tutira hagyd abba. Ha nem, akkor továbbra is elővigyázatossággal ugyan, de csinál6od. A kérdés...

-- Edzés közben érzed-e uezeket a tüneteket, amiket felsoroltál?


Egyébként ember válogatja...

Esélyes hogy rosszabb lesz, ebben az esetben varicokeleotómiát végeznek majd rajtad el egy sterilizált műtőben, közben leégetik a fölösleges visszereidet.

Ha azonban nem okoz további panaszt, akár hosszú éveken xtül sem fog problémát okozni.


És még egy baráti jótanács, Tesó! ;-)

-- Csak akkor műttesd, ha VALÓBAN úgy érzed, ez már javulni nem fog. De akkor MIELŐBB!!! [:-o


Üdv: EE

2010. dec. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



@ Gabi891010-nak:


LEGFRISSEBB:

====== ======

Azzal a sráccal, akiről az előző [12-09 03:11]-es hszsomban beszéltem, időközben ismét találkoztam. Kb. majdnem 3 hónappal később az előző vizsgálat után újból megnéztük a heréket.

Na most ugye ő kondizik, elég rendszeresen gyúrt továbbra is az elmúlt időszakban, és amikor most (alig pár napja) megvizsgáltam a heréit, fekvő testhelyzetben semi gond nem volt, azonban amikor lábra állt, és úgy néztük meg, a múltkorihoz képest JÓÓÓVAL TÖMÖTTEBB volt tapintásra a herezacskó, és a visszerek annyira túlburjánzottak, hogy nem lehetett benne megtalálni a mellékherét, és a here is kisebbnek tűnt, közrefogni szinte le7etlen volt.


Hogy ez most mennyiben köszönhető a gyúrásnak, nem tudom, azonban annyi szent, hogy sztem belátható időn belül azt az állapotot, ami nála ennyi idő alatt kialakult, meg kell szüntetni, tehát érik neki egy varicokeleotómia.

ez alapján egyértelműsíteném az előbbi ambivalenciás válaszomat, hogy úgy gondolom, hogy a kondizás csak ront ezek az állapoton, ill. nem tartom valószínűnek, hogy a herevisszér magától képes meggyógyulni. (De ezt pontosan nem tud6om. Ez egy eset, amit én most itt megosztottam veletek, le7 h. aztán "embere válogatja", ezt sztem az orvosok jobban tudják nálam...)


Az előző hszsomban neked feltett kérdésem mennyiben áll fenn??

"-- Edzés közben érzed-e uezeket a tüneteket, amiket felsoroltál? "



Üdv: EE

2010. dec. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gabi891010 válasza:
Ugye , írt fel nekem gyógyszert az urológus , és amíg el nem fogyott addig nem mentem edzeni . Ez 2 hét volt . Visszamentem edzeni azóta , lekopogom a herét körbevevő erek sem annyira duzzadtak , és nem érzek sem feszülő , sem lüktetve fájó érzést . De viszont azóta szoros alsóneműt viselek. Remélem nem komolyodik a baj , és az ismerősöd is meggyógyul .5 hónap múlva megyek vissza kontrolrra , de ha ne adj Isten megint előjön a fájdalom akkor sajna előbb .
2010. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

@ Gabi891010:


Nemtom milyen gyógyszert írt fel neked a doki, és a szoros alsónemű alatt a feszülős boxert érted-é vagy vmi mást, azonban az ismerősöm elszánta magát, hogy megműtteti magát, és egyszerre végeztet el két egymástól független urológiai beavatkozást, amely igazán érdekesnek bizonyul majd. Nála a másik beavatkozás esedékesebb, azonban ha már lúd, legyen hát kövér... két legyet kíván egy csapásra leütni. Az ő állapota szeptember közepe óta. (Éppen 3 hónapja, hogy akkor ezt a problémáját első ízben ellenőriztük személyesen.) Azóta romlott a helyzet, a műtétet sokáig nem kívánja elodázni. Igaz, ő nem érez semmiféle húzó, feszülő vagy lüktető fájdalmat. Csak mindössze annyi, hogy teltebb és tömöttebb tapintásra a herezacskója.

Azonban múlt hétvégén másvalakinél ugyanezt diagnosztizáltam, igaz, neki vmiért fel sem tűnt a herevaricositás, az idők során, inkább meglepődött. Volt már neki visszérrel kapcsolatos beavatkozása, úgy látszik, ez alól lassan a heréje sem lesz kivétel. Életkorilag egyébként mindketten már a serdülés után vannak, és ha a nickedben az dátum akar lenni, akkor utóbbi illető úgy kb. hasonló korú le7 veled.


Egyébként az azért feltűnt, hogy ebben az életkorban elég gyakori a varicokele kialakulása a fiatal felnőtt fiúk körében, és nagyon sokan nem önvizsgálják magukat, pláne nem a heréiket... pedig itt is jól látszik, hogy AZ ÖNVIZSGÁLAT MENNYIRE FONTOS!!!!! :-o



Én nem bízom nagyon abban, hogy ez az állapot magától visszafordul. sztem előbb-utóbb nálad is műtét lesz a vége ez csak idő kérdése, de egy próbát megér a módszer, amit te is használsz.


Ha bármiben a segítségedre le7ek, tapasztalatcserére lenne szükséged, vagy beszélgetnél a témáról (vagy másról), írj rám bátran >>priviben, esetleg SkyPE-on is vagy MSN-en is folyta6juk a komunikációt... ha szeretnéd! :-)

(Mivel a nicked már kint van, tudni fogom, mely topikban találkoztunk.)



Üdv: EE (^)

2010. dec. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gabi891010 válasza:

Igen a szoros alsónemű az feszülős boxer .

de most 3 hete van már más problémám is amúgy .Elalvás előtt , vagy ha sokat gépelek , és munkaközben is , naponta többször előjön . Zsibbadnak a kezeim , ilyenkor hiába tornáztatom nem múlik el . Esetleg elkérhetem akkor az msn címed ?

2010. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!