Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A mutálás jele miben nyilvánul...

A mutálás jele miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Reggelente eléggé mély és rekedtes de szerintem ez nem számít mert ez normális de azért leírtam. Nap közben közben amikor beszélek normális a hangom de hamarabb elfáradok beszéd közben meg néha elég mély a hangom aztán vissza megy a normális szintre és ilyenkor nem tudom hogy most akkor melyik az igazi.. Arra vagyok kíváncsi hogy ez egyezik e aminek valójában történni kell vagy nem?
2016. szept. 11. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor félresiklik
2016. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég körmönfontan fogalmazod meg a kérdésed kifejtését, kérdező! A mutálás az, amikor a hangod hormonális hatásokra megváltozik! A régi magasabb tónusú hangod eleinte magasabb lehet, rekedtes, és megcsuklik, később bemélyül, és a serdülőkor alatt ezek a hatások végig előfordulhatnak, ugyanis a hangszalagjaid nem tudnak olyan ütemben nőni, mint a tested! Amint a hagszalagjaid elérik végleges hosszukat, ez az anomália is megszűnik, de mivel hosszabbak és nagyobbak lesznek, a hangod is mélyebb lesz, még akkor is, ha egyébként tenor hangod lenne.

Engem rohadtul zavart annak idején, hogy hiába próbáltam úgy énekelni, ahogy régen, falzett hangúnak tudtam csak de nem is mindig a magasabb hangokat kiénekelni, és sokszor ugyanúgy elfáradt a hangom, mint neked! Aztán ez a gond szerencsére megszűnt!


Légy türelemmel, akárhány évesen is következik ez be, tart úgy fél vagy 1-másfél évig, majd kialakul a végleges hangod!

2016. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!