Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Attól, hogy a TSH értékem jó,...

Attól, hogy a TSH értékem jó, lehetek pajzsmirigy beteg?

Figyelt kérdés

5 éven keresztül szedtem L Thyroxint pajzsmirigy alul működés miatt amit a debreceni klinikán állapítottak meg. Azokon a vérvételeken a TSH mellett még volt kettő hormon amit vizsgáltak, talán ft4 ft3. Lényeg a lényeg, hogy egy idő után nem mentem vissza Debrecenbe, mert totálisan kiment a fejemből (1 évente kellett mennem) és tavaly május óta nem is szedtem az L-Thyroxint. Ezután júliusban nagyon magas pulzus miatt elmentem az orvoshoz és elmondtam neki, hogy már nem szedem a gyógyszert. Beutalt kardiológiára, vérvételre, valamint mondta menjek vissza endokrinológiai szakrendelésre. Elmentem mindegyikre. Kardiológia nem mutatott ki semmit, vérképem jó volt, endokrinológiára pedig nem oda mentem vissza ahova eddig jártam, hanem Egerbe (Eger fél óra busszal, Debrecen 2 óra kocsival). Egerben megmutattam az eddigi összes kapcsolódó leletemet, elmondtam a problémámat, a doktor meg azt mondta sose voltam pajzsmirigy beteg. (nem igazán értem akkor miért jártam 5 éven keresztül Debrecenbe, na mind1.). Mondta félévente nézessen meg a TSH-mat, amit meg is teszek. Benne vannak a megfelelő tartományba az eredmények, viszont háziorvos nem utalhat be FT3 FT4-re, ezzel meg nem akarok külön elmenni az endokrinológiára, hogy kérjenek ilyen vizsgálatokat is, őszintén, szerintem hülyének is néznének, hogy mit akarok.


Voltam lassan 1 éve nyaki UH-n is, ott is azt mondták rendben van a pajzsmirigy.


Sokszor érzem magam gyengének, sokszor megy fel spontán a pulzusom, a szemem is folyamatosan romlik, túlsúlyos vagyok.


2016. okt. 26. 14:55
 1/8 A kérdező kommentje:
23/F
2016. okt. 26. 17:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi volt aTSH-d?
2016. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
legutóbb 2,3 körül
2016. okt. 30. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra általában nem adnak gyógyszert. Nekem 2,9 volt, és csak azért kaptam hormonpótlást, mert nem tudtam teherbe esni és a jellemző tünetek többsége is jelentkezett. Egy ideje nem szedem a Letroxot (már vannak gyerekeim), az utolsó vérvételen 1,7 volt a TSH-m, és tüneteim sincsenek, így szerintem nem lenne indokolt egyéb pajzsmirigyhormonokat nézetni.

A korábbi leleteiden mennyi volt a TSH? 4 alatt még normálisnak tartják, de úgy tudom, 2 alatt egészséges. A pm alulműködésre utaló egyéb tünetekből tapasztalod/tapasztaltad valamelyiket? Pl. fázósság, bőrproblémák, székrekedés, hajhullás.

Lehet, hogy valamilyen más problémád van, nem a pajzsmirigyed működik rosszul. Diéta mellett tudsz fogyni, próbáltad már számolni a kalóriabeviteledet? Miket szoktál enni? Van valamilyen étel, amire érzékeny vagy, emésztési problémáid vannak?

2016. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom már pontosan, annyira emlékszek, hogy 8 felett volt, de miután elkezdtem szedni a gyógyszert, minden véreredmény benne volt a normál tartományban.
2016. okt. 31. 16:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha 8-ról lement 2,3-ra lement úgy, hogy nem szedsz gyógyszert, akkor valamit nagyon jól csinálsz. Mindenesetre a jelenlegi TSH-ddal nem fognak gyógyszert felírni, további hormonvizsgálatokat is inkább magándokitól lehetne kérni.
2016. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4 és fél éven keresztül szedtem gyógyszert, miután abba hagytam akkor is a tartományban volt benne, csak azon belül ingadozott. Ez a legutóbbi érték amit leírtam.
2016. nov. 2. 08:37
 8/8 A kérdező kommentje:
vagy 5 éven keresztül, már magam sem tudom..
2016. nov. 2. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!