Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 14 évesen állandóan vizelnem...

14 évesen állandóan vizelnem kell. Mi lehet a gond, illetve mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok. 180 cm magas és 72 kg. Az utóbbi fél évben azt tapasztaltam, hogy egyre gyakrabban kell menjek wc-re. Az elején nem nagyon zavart és nem is foglalkoztam vele, de oda jutottam, hogy egy nap kb 30-35x elkell menjek wc-re és akkor se rendesen tudok vizelni, csak csepeg, vagy nagyon kevés jön. Utána nincs gond, de kb 1 óra múlva egyből kell menjek Wc-re és ugyanezek a panaszok. Ha vizet iszok 1-2 perc múlva kell menjek WC-re. Szerintetek mi lehet a gond, illetve mit tudnék tenni?

2016. dec. 7. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Fél év alatt csak most kezdett el érdekelni vagy csak most unatkozol annyira, hogy kamukérdést írtál ki?
2016. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fél éve nem zavart annyira, mint most...
2016. dec. 7. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha így van, akkor keress fel egy urológiát! Nem kell beutaló, menj el egyedül, ha szüleiddel nem tudod megbeszélni a problémádat. Talán még gyerekurológiára is mehetsz, ha van a közeletekben ilyen. Ott megvizsgálnak, felvilágosítanak, hogy mi lehet a baj. Ha esetleg nagy, akkor minden egyéb beavatkozáshoz szülői engedély kell.

Ne húzd az időt... már holnap cselekedj, mert ha baj van, fertőzésed van, akkor ne váljon krónikussá! Fiatal vagy még!

2016. dec. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogadj szót a hármasnak! Urológia, Taj szám kell, sorszámot kapsz, ha sorra kerülsz bemész, rendesek lesznek hozzád, biztos van oka ne késlekedj, így is sokáig vártál.
2016. dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól jönne majd az orvosnak, ha előtte 1-2 napon kimérnéd, hogy mennyi vizelet távozik naponta, tehát gyűjtsd a vizeletet egy nagyobb edénybe, aztán este mérd le. Ha egy nagyobb befőttes üvegbe tudod gyűjteni, akkor az is látható estére, hogy van-e látható üledék (pl. kilúgozott vörösvértest maradvány, ami enyhe vérzésre is utalhat. Azt sem ártana lemérni, hogy 1-1 vizelésnél mennyi vizelet távozik. Normál esetben általában akkor lép fel vizelési inger, ha a hugyhólyagban 1 dl-nél több vizelet van.
2016. dec. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!