Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A férfiaknak is kell rendszere...

A férfiaknak is kell rendszeresen járni (nemi) szűrővizsgálatra? Vagy csak akkor ha rendszeresen szexuális életet él?

Figyelt kérdés

rákszűrés ilyesmi, és az első eggyüttlétet megelőzően kell vizsgálatra menni?

valaki légyszi világositson fel!nem vagyok otthon ebben a témában.:S

előre is köszi!


2008. okt. 8. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak esetében a pénisz daganata (amit szintén a HPV-fertőzés okoz a leggyakrabban) sokkal ritkább, mint a méhnyakrák.

Ami viszont gyakori, az a heredaganat. Minden 14-15 éves fiút meg kell(ene) tanítani a here önvizsgálatára, mert a heretumorok nagyon gyakori betegségek.


Üdv: dr. Szalai Krisztián

2008. okt. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Krisztián!A heretumor nem érezhető,nincs tünete,csak az orvos veheti észre?Bocsi,hogy ide kérdezek :-D
2008. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a heredaganatnak vagy tumor nak van vagy nincs tünete? hogyan lehet ezt a betegséget észrevenni?
2008. okt. 9. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:

KEdves Kérdező!


DE van tünete: egyoldali, fájdalmatlan here-megnagyobbodást okoz. NAgyon fontos a havi önvizsgálat!


Üdv: dr. Szalai Krisztián

2008. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem,köszönöm a választ!
2008. okt. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

KEdves Kérdező!


Szívesen, s ha érdekel az önvizsgálat mikéntje, írj e-mailt: defenderpacis@gmail.com!


Üdv: dr. Szalai Krisztián

2008. okt. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!