Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A Testim (tesztoszteron)...

Voyager24 kérdése:

A Testim (tesztoszteron) transzdermális gélt a váll és a felkar mellett lehet hasra vagy combra (vagy ez vagy az) kenni? A tájékoztatón csak a váll és a felkar áll.

Figyelt kérdés
Hypogonadizmus miatt kaptam tesztoszteron gél, a doki szerint kenjem vagy a hasamra, vagy a combomra, vagy vállra és felkarra. Szerintetek ? Kretének kíméljenek.

2017. jan. 30. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Már csak kiváncsiságból is teljesen végig olvastam a tájékoztató.Innét szívódik fel legjobban,ez a fő oka .

Gondolom a mielőbbi hatás érdekeben kennéd a hasadra inkább.

2017. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia ! Nem azért kenném a hasamra hogy mielőbb hasson hanem azért mert az nagyjából olyan bőrfelület ami más valaki bőrfelületével nem feltétlen érintkezik valamint gyorsabban felszívódik mert ha a pólót nem gyűröm be a nadrágba még kicsit szellőzik is, persze azt is tudom hogy a felkenés után várni kell egy keveset hogy felszívódjon a gél. Ha tudtam volna hogy ennyire macerás és körülményes akkor maradok a szurinál. Fokozott elővigyázatosság nők és gyerekek miatt, mert nem szeretném ha bárkinek a környezetemben felborulna a hormon háztartása.
2017. jan. 30. 19:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Hm, milyen idős vagy, ha megkérdezhetem?

Én androgélt kenek, és alkarra, felkarra szoktam, ahol minél kevesebb a zsírréteg. Amiket a tájékoztató ír, azok is jellemzően hasonló területek. Az injekció is izomba megy, ha van zsírréteg, az lefogja.

Ha fiatal vagy, felrúgnám a dokit, aki ezt neked felírta...

2017. febr. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia ! 28 éves vagyok és tudom hogy a gélt idősebb korosztálynak szokták felírni inkább, meg azt is tudom hogy a férfiaknál a zsírszövet felelős az ösztrogén termelődésért. Három évvel ezelőtt még injekcióba kaptam a tesztoszteront de három éve teljesen leálltam nem csak a tesztoszteronnal hanem mindennel önhatalmúlag és igen tudom hogy nagy szamárságot követtem el de akkor pszichésen éreztem szükségszerűnek a "szünetet" és a mai napig nem vagyok kibékülve a hormonális terápiával de sajnos számomra nincs alternatív lehetőség. A dokim nagyon jó fej volt mert felajánlotta a gélt hogy a pszichémnek legyen ideje megszoknia a testi átalakulást. Én nem vagyok transznemű, nincs nemi identitási zavarom csupán eleve úgy születtem hogy nem termelődtek hormonjaim és inkább vagyok semleges nemű csak hát ezt a társadalom a legkevésbé sem tolerálja.
2017. febr. 22. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!