Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi a különbség az egyoldali...

Mi a különbség az egyoldali lágyéksérv műtét és a kétoldali műtét utáni felépülés ideje között?

Figyelt kérdés
Azonos időt vesz igénybe, vagy a mindkét oldalon végzett műtét meghosszabbítja azt a kb. 1 hónapos lábadozási időt amit az egyoldali műtétekre mondanak. Álló fizikai munkát végzek.

2017. febr. 3. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Mindkét oldalon egy időben nagyon ritkán fordul elő.

Hogy 1 napon végeznék a 2 őt,az meg szinte kizárt ,2 okból is.A kórházi bentlét kb 3 nap .10 nap múlva már irnak is ki munkára.Ekkor van kontroll ellenőrzés .Felhívják a figyelmedet mennyi kg emelhetsz max.

Változott a műtéti eljárás,el lehet felejteni a több hetes otthonlétet .

2017. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisgyerekeknél igenis megcsinálják egyszerre a kétoldali mútétet.Felnőtteknél nem tudom. De miért ne??? Olyan orvost kell keresni aki megcsinálja egyszerre. Véleményem szerint hülyeség lenne 2x3 hetet otthon lenni, mint csak egyszer.3 hétig nagyon kell vigyázni az biztos, de a teljes felépülésre 6 hetet szánnak az orvosok. Az orvosod meg úgyis annyi időre ír ki, amennyire te is szükségét érzed.Felnőtteknél ha raknak be hálót(márpedig általábam raknak be) az is azért van, hogy a későbbi megerőltetésnél jobban védje a dolgokat és nehogy kiújuljon.
2017. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 okból nem csinálják meg.Kórházi elszámolásnál ez 2 különböző műtétnek számit a költségelszámolás miatt és nem az orvoson múlik elsődlegesen .

Mivel 1 műtétnek is van kockázata,ezért csak gyógyulás után történhet a másik.

Megtapasztaltam,remélem ennyi elég bizonyságul .

2017. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A műtét laparoszkópos eljárással történik.A 3.napon már kiad a kórház,és nincs 3 meg 6 hét otthon,mint a múltban .

A hálós megoldásra sem vállalnak 100 % garanciát,hogy többet nem lehet sérv .

2017. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik hozzászólás hasznos volt.
2017. febr. 4. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak egyszerre műtötték mindkétoldali lágyéksérvét.Én meg ezt tapasztaltam meg.Korházi elszámolás ide vagy oda.
2017. febr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!