Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Andrológiai problémám miatt...

Andrológiai problémám miatt napi 1000mg Cvitamin szedését ajánlották. Mennyi ideig lehet egyfolytában szedni a Cvitamint?

Figyelt kérdés
2008. okt. 12. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

KEdveS Kérdező!



Sokáig, de nagyon fontos a bőséges folyadékbevitel, mert ha nem iszol elég sok folyadékot (lehetőleg szénsavmentes ásványvizet, forrásvizet, vagy csapvizet), akkor a nagy dózisú C-vitamin vesekövet okozhat.


Üdv: dr. Szalai Krisztián

2008. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Úgy van...

Annál is inkább, hogy az 1.000 mg épp az a mennyiség, amit az egészség megőrzése érdekében ajánlott napi rendszerességgel fogyasztani akkor is, ha az embernek épp semmi baja nincs. (Szem előtt tartva természetesen az előttem szóló által is említett folyadékbevitelt)

2008. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyezném, hogy a C vitamin közül elképesztően sok ellentmondás kering, még az orvosvilágban is. Kisebb klinikai kutatások azt állítják hogy a nagy dózisú C vitamin megnöveli a spermaszámot és azok életképességét, nagyobb klinikai kutatások ezt nem tudták bizonyítani. Nos, bajod valószínűleg nem lehet belőle, egy próbát megér.

Kiemelném, hogy a C vitamin felezési ideje a vérben nagyjából 30 perc, szóval ne egyszerre szedd be a napi mennyiséget, hanem néhány adagban.

Az, hogy a C Vitamin vesekövet okozhat igen elterjedt az orvosok között, de az az igazság, hogy erre nem sok tudományos bizonyítékunk van, minden esetre nem kizárt hogy valóban így van.

2008. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló: ajánlom figyelmedbe (meg amúgy a kérdezőébe is) Andreas Jopp "Risikofaktor Vitaminmangel" c. könyvét - _rengeteg_ tanulmányt gyűjtött össze a különböző vitaminok nagy dózisú adagolásának egyöntetűen pozitív hatásairól, köztük így természetesen a C-éről is.


(Ha a német nyelv akadály, kb. fél év múlva valószínűleg meglesz már magyarul is, mivel épp most fordítom.)

2008. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Elnézést kérek, de a második hozzászóló hülyeséget beszél.

Az angliai Food Standards intézet napi ajánlása 40 mg.

A Világegészségügyi Szervezet napi ajánlása 45 mg.

Canadában 60 mg.

Amerikában 45-90 mg.


2000 miligram körül és fölött megzavarja a bélmozgásodat és vagy emésztési nehézséget, vagy hasmenést, hányást okozhat. Rengeteg dolog van amin az orvosok vitatkoznak a magas dózisú C vitamin bevitelről, de biztosan semmit sem tudni.


Úgyhogy erről ennyit. A halálos dózis embereknél nem ismert. Egereknél 11.9 gram/testkilógram.

2008. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó válaszoló:


Második válaszoló vagyok, és ha én hülyeséget beszélek, akkor velem együtt kutatók és orvosok ezrei is világszerte, akiknek a tanulmányai alapján beszélek. Neked is ajánlom a fent említett könyvet, kedvedre tájékozódhatsz belőle magad is, egyebek mellett afelől is, hogy azok az "ajánlások" mennyire elegendőek valójában.


Mennyiséget illetően csak egy érdekesség: egy _macska_ kb. 10-15.000(!)mg C-vitamint termel meg magának naponta. Az ember magának sajnos nem tud termelni, ugye - de ha egy _macskának_ ennyi kell, mennyi kellhet egy embernek?


Légyszíves tájékozódj egy kicsit, mielőtt lehülyézel másokat.

2008. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A macska, naponta három egeret eszik meg. Ha a macskának ennyi kell, az embernek vajon mennyi kellhet.

Az ember metabolizmusa és a macska metabolizmusa ég és föld. Igen, tisztában vagyok vele, hogy sok állat redkívül nagy mennyiségben termel C vitamint és még nyel is le az ételeivel és csakugyan tisztában vannak ezzel a fiúk a WHOnál meg máshol is, ahol bizony 40-100 mg C vitamin bevitelt ajánlanak naponta.

Ami (kétséges eredetű) bizonyítékot fel lehet hozni a C vitamin megadózisokról az egyszerűen nem elég hogy tudományos, orvosi tényként alátámasszák, bizonyítsák azoknak a negatív és pozitív következmények sorozatát amik keringenek a világban.


Hangsúlyozom hogy nem zárom ki a lehetőségét egyik felvetés igazának sem, de nem vagyok kutató és ameddig a megosztott kutatók (mert marhára megoszlanak) elő nem állnak valami bizonyítékkal addig maradok annál a verziónál ami sokkal elfogadottabb és valószínűbb, mégpedig hogy napi 40-90 mg C-Vitamin az optimális bevitel egy felnőtt ember számára.


Tisztelettel.

2008. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló: tény, hogy más a metabolizmus, viszont a méretek és az arányok kérdése akkor is elgondolkodtató.


Ami pedig a WHO-t illeti, érdekes elgondolkodni rajta, hogy milyen viszonyban állnak ők a gyógyszertárakkal, és hogy a gyógyszertáraknak vajon miért is nem éri meg vitaminokkal foglalkozni (amelyeket nem lehet szabadalmaztatni, és olcsók), hanem annál inkább gyógyszerekkel (amelyeket lehet szabadalmaztatni, és drágán lehet adni őket), és ezért a vitaminajánlásokat alacsonyan tartani.


Ami a bizonyítékokat illeti, újra említeném a fent említett könyvet. Tonnaszám találhatsz benne kutatói tanulmány-hivatkozásokat minden vitamint illetően - annyi bizonyítékot, amennyit csak szeretnél.


Addig is nyugodtan maradj a mikroadagnál; ártani nem árt, csak épp haszna van szerfelett kevés. A nullánál persze jobb, de csak alig. Személyes megjegyzés: én magam is több éve az 1000 mg-os adagot fogyasztom, és makkegészséges vagyok; nem is emlékszem rá, mikor voltam utoljára "párnát nyomó" beteg.


Tisztelettel.

2008. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat: nem gyógyszerTÁRak, hanem gyógyszerGYÁRak.
2008. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy lehet egy orvost megkérdőjelezni könyörgöm??

Egyébként még Szentgyörgyi is magas mennyiségű C-vitamint fogyasztott minden nap. Az adagot nem tudom pontosan, de biztosan nem 90 mg. Ezerre emlékszem, de lehet 5000 mg volt. Nem tudom pontosan!

Mindenesetre az 1000 nem olyan vészes! bagatel

2008. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!