Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez most sérv vagy nyirokcsomó?

Ez most sérv vagy nyirokcsomó?

Figyelt kérdés

Focizok hobbiszinten csapatban, de nem volt semmilyen balesetem a focipályán amitől kialakulhatott volna. Fizikai munkát nem végzek.

Maszturbációtól lehet sérv? Nem hiszem

Régebben is volt ott 2 kisebb csomó, de most megduzzadtak és a belső az fáj, közvetlenül maszturbálás után történt és akkor éreztem amikor oda tapintottam.

Van egy fetőzésem (HPV) ez lehet az oka? De már ezt is egy éve szedtem össze. Nem értem így a semmiből hogy megduzzadt ott.

Ma reggelre már fájni nem fájt, de még kicsit duzzadt.


25 F



2017. máj. 19. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Amilyen cselekvéseket leírtál, attól tényleg nem lehetne sérved. De van egy rossz hírem: sérv magától is kialakulhat, amit úgy kell érteni, hogy nincs közvetlen előtte erős behatás, csak a szokásos életmód (no meg a hajlam) kihozza. Viszont 25 éves korban eleve ritka a sérv. Inkább 40-50 év felett.


Nem hinném, hogy sérved van. Várjál pár napot. A sérv magától nem múlik el, jellemzője, hogy reggelre (hosszabb ideig tartó fekvés után) visszahúzódik a dudor. Jellemzője még, hogy a gyaloglás kihozza a panaszokat.


A HPV-vírus sose tűnik el a szervezetedből, ha egyszer bekerült. Bármikor fellángolhatnak a tünetek.

Én azt tartom aggasztónak, hogy régebb óta van ott 2 kisebb csomó. Ennek utána kell járni. Reméljük, csak valami múló fertőzés okozza, de lehet életet veszélyeztető betegség is mögötte.

2017. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!