Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez milyen fóbia?

Ez milyen fóbia?

Figyelt kérdés

Vannak ilyen olyan hétköznapi dolgok amiket nem bírok elviselni. Például a hangerőt csak páros számra tekerem, nem páratlanra. Vagy zavar hogy a szélerőművek nem egyenletesen forognak. Vagy utálom ha valaki a tankönyveit fejjel lefelé össze vissza pakolja le vagy fogja meg. Azt csak cimkével fölfelé normálisan.


Ennek a jelenségnek van valami neve vagy csak rendszerető vagyok?


Mert amugy az életben rendetlen vagyok tehát a szobámba nem nagyon kell benézni.


2017. jún. 9. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem fóbia, hanem kényszerbetegség (OCD).
2017. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem fóbia,hanem mánia...

A könyveket én is így pakolom,a pénzt fejelem,a színesceruzákat sötétedési sorrendben pakolom a fiam tolltartójába,és tőle is megkövetelem,hogy úgy rakja (persze őt ez nem hatja meg...),asztalon nem lehet sapka,kenyér felfordítva,kés élével felfelé,stb...sima dili.nem betegség :)

2017. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább kényszerbetegség. Ha az. Lehet, hogy addig még nem fajult el. Azt javaslom, tényleg próbáld ki, hogy bontsd meg magadnak ezt a rendszert. A hangerőt tekerd páratlan számra, és hagyd úgy. A tankönyvet tedd fejjel lefelé, és hagyd úgy. Menj el onnan, csinálj mást. Nem mondom, hogy ezt is mániákusan próbáld meg másképp csinálni, de ne billentsd ki magad ebből. Ha el tudod engedni, oda tudsz majd figyelni más dolgokra, amik lekötik a figyelmedet, és már nem fognak zavarni ezek a dolgok.

Én mondjuk soha nem voltam ilyen, de nekem is voltak hasonló mániáim, például mindig visszamentem megnézni, hogy bezártam-e az ajtót. De volt, hogy háromszor is. Aztán egy idő után próbáltam tudatosan felfogni, hogy úgyis mindig bezárom, vissza akartam menni, aztán hagytam a fenébe. Párszor még éreztem kényszert, aztán elmúlt.

2017. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
OCD :)
2017. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!