Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület? TKM vagy RKM?

Fitymaszűkület? TKM vagy RKM?

Figyelt kérdés
A fitymámat nem merev állapotban teljesen, a makk pereme mögé tudom húzni, de merev állapotban éppen, hogy csak a makk pereméig. Ilyenkor pedig egy vastag bőrgyűrű illetve ez alatt 1-1.5 centivel egy szűk, szorító gyűrű. Nem fáj, vagy gátol akármiben is, de mivel fejlődöm még, így akármi kisülhet. (? )

2017. júl. 18. 03:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Akár változhat is ez még, én a helyedben nem feküdnék azonnal kés alá. Hány éves vagy amúgy ?
2017. júl. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
15 éves leszek a nyáron.
2017. júl. 18. 09:46
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve észrevettem, hogy a szűk, szorító gyűrű egyenesen a fitymafékemhez kapcsolódik. Mintha egy hurok lenne, de a fitymafékemnél felmegy, majd lejön. Lehet ez akàr rövid fitymafék is?
2017. júl. 18. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Ebből a leírásból nem következtetnék rövid fitymafékre, de még szűkületre se, hiszen azt írod, hogy a makkod pereméig le tudod húzni a fitymádat merev állapotban is.

Ha nem értettem félre, amit írtál, akkor semmi gond, főleg, hogy még fejlődésben vagy.

2017. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

A helyedbe a metélést elkerülném.A részleges metélésen kívül is több megoldás van amikkel a fityma megmarad(z plasztika,fityma plasztika,bemetszés).Enyhe futymaszükület esetében a szteroidos krém is segíthet.


14 éves kortól egyedül elmehetsz urológushoz,beutaló nem kell,tb kártyát,személyit kell vinni.Menj el urológushoz.

2017. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
69%

Szia!

Magyarországon nagyon kevesen vállalnak részleges körülmetélést. A teljes körülmetélésnek nagyon sok előnye van: nem termelődik smegma, kevesebb az esély a húgyúti fertőzésekre, nem tud semmilyen baktérium m3grekedji a fitymád alatt, és szex közben tovább bírod. Én is körülmetélt vagyok, sztem a teljes körülmetélést válaszd.

2017. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

Amit az utolsó írt nem igaz,úgyanúgy a körültmetélt pénisz esetében is termelődik szmegma,igaz kevesebb és úgyanúgy elkaphatsz fertőzéseket is csak kisebb százalékban,mint aki nem metélt,de metélteknél mindössze statisztika szerint alíg 10%-kal kevesebb a fertőzést elkapottak aránya,ez nagyon kicsi eltérés csak.A metélés nem ad gombásodás vagy fertőzések ellen védelmet, ez tévhit.


Az urológus meg azt a műtétet végzi el amiben megegyezel vele,úgyanúgy ha te ragaszkodsz részleges metéshez,bemetszéshez stb(amibe megállapodsz vele)azt fogja elvégezni.

2017. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
41%
szerintem az itteni RKM-eseket már össze kéne hozni egy világkonferencián az orvosokkal a világ minden tájáról, hogy elmagyarázzák nekik miért is jobb a részleges körülmetélés , mert az orvosok alulképzett ,műveletlen emberek , az itteni gyakori kérdésezők pedig több évig tanultak orvostudományt és magoltak be egy tucat könyvet ,hogy a végtelen bölcsességükkel az orvostudományban ,és több éves sebészi pályafutásuk után elmondják, hogy a teljes körülmetélés rossz és inkább válaszd a részlegeset , és megkérnék minden RKM-eset , hogy velem ne próbáljanak itt vitatkozni , hanem szépen menjenek el a legközelebbi körülmetélést végzö szakorvoshoz , és vele vitassák meg az álláspontjukat ( az eredmény szerintem az lesz , hogy a szakképzett orvos jól kiröhögi azt aki ezt meg teszi)
2017. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Biztosan nem fog kiröhögni az orvos. Maximum azt mondja nem vállalja. Én anno teljes körülmetélést kértem az orvostól és részlegesen csinálta meg. Magyarul nyugalmi állapotban a makk felét fedi a bőr. Majd szeptember környékén szeretnék elmenni egy korrekciós műtétre. De fogalmam sincs melyik orvoshoz. Én divatból csináltattam meg és nem bántam meg! Csak mehetek majd megegyszer sajnos....
2017. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azon ritka esetek közzé tartozok, akinek az első műtéte részleges volt, majd másodjára már teljes körülmetélés.


Alapvetően ne felejtsétek el, hogy ezt a műtétet a jobb higénia és szexuális élet miatt csinálják. Tehát nem az a cél, hogy az illető utána élete végéig szenvedjen, hanem hogy a szexuális életminősége javuljon. Mert régen lehet a cél az lett volna, hogy a fiatal fiú ne maszturbáljon utána, de ahhoz azért elég ultra TKM-t kell csinálni, amikor már semmilyen mozgatható bőr nem maradt a fütyin. S most gondoljatok bele, hogy szerintetek az amcsi, zsidó vagy arab srácok sosem nyúlnak magukhoz? Az emberek kreatívak ezen a téren, tehát még ilyen extrém esetekben is van nyál és síkosító. A körülmetélés szerintem a gyereknemzéssel függhetett kezdetben össze, hiszen elég nyilvánvaló volt, ha egy fiatal férfi nem tudta hátrahúzni a fitymáját és emiatt nem tudott közösülni a párjával.


Na most ehhez ismerni kell a saját tested és hogy milyen típusú farkad van (vérfasz vagy húsfasz), hogy csúnyán fejezem ki magam. Maszturbáláskor nézd meg, hogy tényleg sok-e a bőrtöbblet a farkadon. Esetleg próbálj meg úgy maszturbálni, hogy az egyik kezeddel végig feszesen hátrahúzva tartod a bőrt és csak a másik kezeddel kényezteted magad. Nagyjából ekkor már el lehet képzelni, hogy milyen lenne körülmetélten az erekciód.


De a bőr mennyisége függ a testalkattól, hogy kövér vagy-e vagy sem. Függ az életkortól, hogy növekedésben vagy-e még. Annyit sosem fognak lenyisszantani, hogy abszolút semmit se lehessen mozgatni. A legideálisabb szerintem az a TKM, amikor a péniszen azért marad annyi bőr, hogy lehessen vele játszani, de a makkra már ne lehessen felhúzni.


Nekem az első műtétem RKM volt. Fitymatúltengés, rövid fék és enyhe fitymaszűkület miatt. A doki lekapta a jó 60-70%-át, de a végeredmény nem lett túl szép. A sebet kamillába áztattam, ami nem használt neki. A fitymafékembe is csak belevágott, de a maradékát nem metszette ki normálisan. Ami a legzavaróbb volt az egészben, hogy járás közben éreztem, hogy a maradék fitymám a makkom peremén felgyűrődött. Tehát a körülmetélés ellenére azért még fel lehetett rá félig húzgálni, de általában visszacsúszott.


Ezért is szántam rá magam egy második műtétre, ahol immáron egy plasztikai sebész nyúlt hozzá a legbecsesebb részemhez. Műtét előtt megnézte erekcióban és részletesen megbeszéltük, hogy mit is szeretnék és hogy ő mit javasol. Kijavította a heget, kivágta a fitymafék maradékát és az egészből még a pénisz bőréből egy jó 1-2 centit lekapott. Nem fogok nektek hazudni, a második műtét sokkal lassabban gyógyult és iszonyúan fájt 4-5 héten át utána minden éjjeli erekció. De én akartam feszesebb eredményt, szóval férfiasan tűrtem. S egyáltalán nem bántam meg! Maszturbálni most is lehet, mert erekciónál még mindig lehet egy kicsit mozgatni a körkörös seb környékén a bőrt. Én nem akartam ilyen teljes TKM-t, mert az inkább fix méretekkel rendelkező férfiaknál lehet jó. Náluk viszont ha túl sokat vágnak le és a doki nem nézi meg állva, akkor a szőrös bőrt felhúzhatja a farkad tövénél és az egész kisebbnek is tűnhet utána.


A lényeg, hogy én ugyan TKM párti vagyok, de a legfontosabb az önismeret és a megfelelő doki kiválasztása. Egy férfinek ez a legbecsesebb testrésze, szóval csak nyugodtan és megfontoltan kell dönteni a műtét előtt.

2017. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!