Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gynecomastia elmúlása, kialaku...

Gynecomastia elmúlása, kialakulása?

Figyelt kérdés
Gynecomastia hány éves korig múlhat el magától? Illetve mennyire normális, ha 19éves koromban alakult ki?(lehet, hogy eddig is volt de most kezdett el fájni és érzem a kemény csomót)

2017. aug. 1. 21:52
 1/3 Tamani ***** válasza:
89%

Tudnod kell, hogy pubertás ideje alatt a gynecomastia, avagy a férfi emlők megnagyobbodása, a hormonális változás miatt normális. Az érő férfiak kb 70%-ában előfordul.


Az emlők megnagyobbodása ez esetben hormonális eredetű, vagyis endokrinológiai eset. Ha pár éven belül nem műlik el, testalkat és életvitel viszonylatában, keress fel egy endokrinológus szakorvost!


Ritkán előfordulhat, hogy nemihormon túltermelődés áll a háttérben, amit akár egy hormontermelő daganat is előidézhet. Figyelj oda, és tarsd ezt szem előtt!

Viszgáltasd ki magad!

2017. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz. Mások írhatnak saját tapasztalatokat akinek van.
2017. aug. 1. 22:32
 3/3 anonim válasza:

Szia! Na akkor elmesélem az én sztorimat a gynoval :D. 9 évesen kezdtem érezni hogy érzékeny a mellbimbóm és fájt. Ekkor nagyon vékony gyerek voltam. És hát ugye az az átkozott chips meg a káros etelek felfujtak nem kicsit, es igy a mellem is megnőtt, 12-13 éves koromban állt meg nagyjából a növése, de ekkor már full dagi kisgyerek voltam. Csúfoltak, mert elvoltam hízva, és még mellem is olyan volt, mint egy velem egykorú lánynak konkrétan. Kb. 12éves koromban megelegeltem hogy csúfoltak, elmentem endokrinologushoz(Debrecen). Ő azt mondta hogy edzeni kell kemenyen, dieta, es ha rosszabb lesz akkor muttetni kellesz majd. Ilyenkor kis butus voltam és nyaggadtam a szüleimet hogy mutessuk le mutessuk le :DD. Egyszer erot vettem magamon, tehat beszereztem egy komoly kis kondigepet. Első fél-1 év használatig edzettem minden nap minden mindenre diéta mellett(nem ettem este 8 után, ketchup, chips stb. kizárva), ekkor minden célom az volt hogy csont sovány legyek mert minden oszt. társam az volt.. Az első 2 évem alatt inkább az erőm fejlődött,de mondták a szüleim hogy változok, mar nem is olyan nagy, stb. Persze tudtam hogy csak a tüzet akarták tartani bennem :').. Elmentünk Nyíregyházára egy profi plasztikai sebészhez is (Nyiregyhaza mellett élek, de nem akartam foglalkozni nyireggyel mert nem sok jot hallottam innen..), azt mondta, hogy 16 éves koromig nem nyúlhat a mellemhez orvos, mert túl fiatal vagyok. Mondta meg azt is hogy ha megmutettnem akkor 1 evig nagyon kell vigyaznom hogy mit csinalok, semmi edzes, nehez cucc hordasa, mivel a varrat felszakadhat es rosszabb lesz mint volt. Szoval ja, ekkor mondtam hogy azért SE fekszek kés alá, megmutatom hogy vagyok valaki.Mivel az erőmlétemet egész jó állapotba hoztam, ezért kb. 14 évesen elkezdtem kardiózni. Na az rengeteget segített.A bal mellem szinte olyan mint egy normál emberé (kisebb túlzással) ,a jobbon látszik egy kicsit hogy lóg, de az se nagy probléma. Most 15 éves vagyok, elértem azt, amit szerettem volna. Nem akartam én hogy 45-ös karom legyen, de nem is akartam a divat közé tartozni hogy szinte osszesesik a csavo olyan sovany. Pont jo, atletikus :') Rátaláltam pár hete egy tablettára, amit Tribulus terrestrisnek hívnak, kiralynovenybol van, noveli a férfi hormont. Mondom egye fene, megveszem. Nem fogod elhinni de az is redukalta a mellem :DD Egyébként teljesen megkedveltem a gyno-t, hozzászoktam hogy van egy kicsi mirigy a mellbimbomban, még most is 15 éves koromban :DD. Elfér egy kicsi, de egyébként azt mondhatom hogy elég szép a mellem. Mondhatni nekem a gyno csak pozitív dolgokat hoz mar egy par honapja, nekem ez egy életre szóló lecke volt/lesz hogy soha nem szabad feladni!

Lényegében ennyi, bocs hogy ennyit írtam, nem volt éppen semmi dolgom. :'D

2017. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!