Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lágyéksérv műtét hogyan zajlik?

Lágyéksérv műtét hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Egynapos sebészet keretében elvégzett műtétnek mi a menete a kórházba való beérkezéstől, a távozásig ? Esetleg aki már átesett rajta az le tudná irni, hogy mire számitsak ?

2017. szept. 23. 07:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

1.Bemész

2.az eredmények leadása ami már javasolt a műtétre

3.aztan be egy dokihoz

4.be az osztályra

5.átöltözés, infúzió,ha nem vagy borotválva megteszik (pali)😀

6.jön a doki aki műteni fog, és felállítja a sorrendet

7.irány a műtő,ahol ha altatást kértél ez jön, pár másodperc és alvás. előtte EKG.feltesz, pár kedves szó.

8.kitolnak az se tudod hol vagy😀,mikor rájössz,oda nézel a kötésre, és örülsz hogy kész.

9.nekem eléggé fájt a helye pár napig,de ez szervezet függő, és méret hogy mekkora volt, és jön a nővérke osztja a fájdalom csillapítót.

10.kaja nincs,de nem erre gondolsz,ugyanis kezdesz újra tanulni járni.a doki is közbe bejön, és mondja hogy gyakoroljuk a wc.re ménes stb.

11.reggel 8, és visz lát kórház azzal javasolva hogy jöjjön valaki érted.

12.lábadozas,varrat szedés, és kb.egy pár hét és a fájdalom is elmúlt.


Egy élmény volt amikor kb. két három hét után felültem a bicikli.

Röviden ennyi.

2017. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2006 ban műtöttek laparoszkópos módszerrel.Ez nálunk a kórházban nagyon újnak számított .

1) Reggel 7 kor jelentkezés a sebészeti osztály beteg felvételénél ,éh gyomorral .Az előzően kíirt vizsgálatok eredményeit elkérték,kérdés az volt,van e fogadott orvosom .

Nem volt .Akkor majd kijelölnek .

A nővérke már itt állt mellettem,a kórterembe kisért,megmutatta melyik lesz az ágyam,szekrényem .

Vetkőzzek pizsire ,és feküdjek le .

2) A vizit megtörténte után,(itt velem nem foglalkoztak)

jött a dr nő,kb 35 éves,és közölte velem ő fog műteni.

Most menjek vele a vizsgálóba,megszeretne vizsgálni.

Felfeküdtem a vizsgáló asztalra,pizsit nyomjam le térdig,mondta . Ahogy ezt csináltam,kissé szégyenkezve mondtam,én már a leborotválást otthon megcsináltam .

Teljesen felesleges volt,mert a has megmetszése nem lent történik .Hogy hol,azt nem kérdeztem .Ez a vizsgálat olyan 5 perces volt,mentem a helyemre vissza .

3) rövidesen jött a nővérke és megkért,sétáljak el a kórház laborjába ellenőrző vér vételre.

Délben ebéd,este vacsora,ami nekem csak tea volt.

4 )Másnap reggel már 5 kor ébresztettek.Lázat mértek,és az oda adott műtős ruhába öltözzek át .Nem volt nehéz,csak 1 hálóingvolt .Kaptam egy gyógyszert is ,amit 8 órakörül vegyek be .A műtétem 9 magasságára volt kiírva .

5 ) 9 közelében jött is a betegtologató értem,ekkor még saját erőmből feküdtem a kocsira.A nővérke meg adott egy ugynevezett bátoritó,kábitó injekciót,és már toltak is ki.

A műtő előtti folyosón aztán parkoltam 15-20 percet.

Ez idő alatt már hatott a gyógyszer,injekció,jól el is szúnyókáltam . Aztán jött 1 fiatal erős műtős fiú,betoltak a műtőbe,1-2-3ra áttettek a műtő asztalra .A hálóinget a mellemig felhúzták.Comboknál rögzitettek a műtőasztalhoz,és takartak is le .Az altest innentől már nem volt látható.Ahogy ezzel végeztek,megékeztek az orvosok 3 ,ebből 1 az altató.A műtést végző már előre közölte ,nem lesz semmi probléma,jó kezekben vagyok .

Ez aztán nagyon megnyugtatott .

A mellem közepére még egy paravánt is tettek,ne hogy valamit is lássak a következő 1-2 percben még .

A kezemre felkerüt a vérnyomás mérő .

Kezdhetjük mondta a műtétet vezető dr nő .

Ekkor az altató orvos beszélt hozzám,mondta nagyokat lélegezzek,és valami maszk félét tett a számra ,orromra .

Talán 3 ra emlékszem .

Legközelebb a műtét befejezése utáni ébresztés volt.

Kis pofozgatás után kinyitottam a szemem,a dr nő mondja,végeztünk minden sikeresen alakult.Mi a neve ?

Mondom egyből.Lehet kitolni a beteget,szól a beteg szállítóknak .Rögzitők lekerültek,1-2-3 om ,és már a kocsin voltam,fél kábultan .Ugyan ez még egyszer,és már az ágyon feküdtem.A nővérke már ott várt,és kötötte be az infuziót.Már aludtam is tovább,mit a tej.

A beteg társaimtól tudom,hogy a dr nő többször bejött megnézett,minden rendben van e. Azt is a betegtársaimtól

tudom,kb másfél órás volt a műtét,már sokallták is a bent létem .A bent lévő betegek egymás iránt nagyon segítőkészek,és aggódóak is .

Látogatóm 2 óra körül érkezett.Felébresztett ,kis citrom levet nyomkodott a számba.Ez fontos mert a száj nagyon kivan száradva .Aztán hagyott is,mert aludtam tovább.

5 felé ébredtem,a lefolyt infúziól pisilnem kellett.

Minden ágy alatt ott a "kacsa",csakhogy mozdulni sem tudtam .Ne szóljak a nővérnek,mondta mellettem fekvő beteg,majd segitek .Aztán adta oda a kacsát,de ez a pisilés nem egy könnyü feladat volt .

Majd újból az alvás vett erőt rajtam .Éjjel 3 kor ébredtem újra,szintén pisilés miatt.Ekkor vettem csak észre,egy kis neylon tasak is hozzám van csatlakoztatva egy csővel,ami a metszett sebből jön ki.Ezt fogva,meg az ágy végeket,elbotorkáltam a wc re,ami a szobában volt .

Ekkor egy kis sztori vette kezdetét,de ez nem tartozik szorosan a műtéthez,aki kiváncsi rá,annak príviben megírom

.Műtét másnapján csak feküdtem,láttam mások milyen jó étvággyal esznek,főleg látogatáskor .Következő nap mentem kötözésre,és kihúzták a bent lévő csövet is .Enni ma sem volt lehetőség,de már kezdtem is megszokni az éhséget.

A 4.napon kiszedték a varratokat,és a többi gyógyulás már legyen otthon,haza küldtek .

6) Most jön a lényeg,a műtét leírása .

Köldök felett 4-5 cm mel ejtenek vizszitesen kb 1.5 cm bemetszést. Majd ettől jobbra-balra kb 4 cm re szintén ilyet .Az egyiken bedugják a kamerát,a következőn,a"szerszámokat" majd a 3,kon azt a hálót,amit méretre szabnak,és hozzá varrják a kirepedt hasfalhoz.

Hogy bőven legyen hely bent a munkához,egy bizonyos gázzal felnyomatják a hasat.Ebből persze jut lefelé is,ebből adódóan volt a sztorim is .A bent hagyott csövön meg jött ki a belső véres váladék.

Ezeknél a kis bemetszéseknél volt némi szőr eltávolítás csak.A bemetszések 2 varrattal voltak összeölve.

2 hét múlva már ki is írtak dolgozni,pedig fizikai munkát végeztem.Pár hónapig nehezet ne emeljek,de utána sem ajánlatos .Kinek volt ez eszébe már 1 év után .

Semmi féle fájdalmam nem volt.

Mondhatnám azt is jó sztoriként éltem át a műtéti procedurát .

2017. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

4 hét múlva kellett vissza mennem kontrollra.

Mivel 1 vasat sem adtam,gyönyörű virág csokrot vittem magammal .A vizsgálatkor a dr nő még nem tudta,hogy ő fogja megkapni .

Nagyon meglepetten vette át,köszönte,megölelt,és már szaladt is vele .Megmutatom a kórházban mindenkinek,mert ilyen gyönyörű csokrot még senki sem kapott .Már ezeket a szavakat is a folyosó végéről hallottam .

előző

2017. szept. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!