Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 14 éves fiú vagyok. Az a...

14 éves fiú vagyok. Az a lényeg hogy megállhatok a növésbe hogyha heti kb.3-4 szer megyek kondiba és 15-30 kg-val edzek különböző testrészekre? De nem erőltetem meg magamat és van felnőtt mellettem (apukám).

Figyelt kérdés

2017. nov. 1. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten izomnövelő edzéseket végzel, akkor mérsékelheti a hossznövekedést. Az álló helyzetben végzett súlyemelés a gerinccsigolyák közti porckorongokra van rossz hatással.
2017. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
NEM! Ez egy nagyon gyakori tévhit amit semmilyen kutatás nem támaszt alá! Minden kutatás azt mutatja, hogy nincs konkrét kapcsolat a súlyzós edzés és a növekedés megállása/lassulása között. A magasság/végtagok hossza/csontozat stb. nagyrészt a genetikán múlik. Amit most mondtam azt rengeteg tanulmány támasztja alá: [link] itt egy példa, ez a cikk tényekre hivatkozik tévhitek helyett! A magyar nyelvű cikkek sajnos nem mindíg megbízhatóak, de ebben a témában még azok közül is van ami az igazat mondja :) Ha ésszel edzel nem lesz semmi bajod!
2017. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na igen, akinek már kialakult csontozata van, és még nem gyerek.
2017. nov. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*már
2017. nov. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az izomzat,és a csontozat végleges kialakulása 25 éves korra fejeződik be.Jobb lenne utána olvasni .
2017. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 8, nem en gyúrok 14 évesen. Tudod kérdező lehet hogy nem lesz hatása arra hogy milyen magas leszel, de mindig benned lesz egy hátsó gondolat, hogy azért lettél csak ennyi mert tömeget növeltél. De a te életed neked kell eldöntened, illetve másokkal megbeszélni. Edzővel, terem tulajjal, vagy normális bodybuilder fórumon.
2017. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!