Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 1-2 hetente néha érzékenyebb...

1-2 hetente néha érzékenyebb mindig csak az egyik herém, általában estére, és ritkábban van, hogy fáj 'belül' kis nyomásra is. UH negatív lett. Másnak is van ilyen, mitől lehet?

Figyelt kérdés
2017. nov. 21. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémád, Kolléga, ezért leírom, hogy nekem mi a porblémám.


Pár hónapja reggel iszonyú fájdalomra ébredtem odalentről. Láttam, hogy a jobb golyszim nem úgy áll mint kellene. Hamar kapcsoltam, és tudtam, hogy vagy nagyon elnyomódott, vagy elfordult ( nem herecsavarodás ), úgy hogy a a teteje ( a mellékhere bütyke ) alulra került. Reflexből, kád, melegvíz és áztatás! Ahogy elengedett, éreztem, hogy jó lesz. A fájdalom csökként, és a golyszi is visszatért a helyére,leereszkedett a másik mellé.


Doki megnézte, megfogdosta, és azt mondta, hogy minden zsír. Ha csavarodás lenne, az dagadna, úgy hogy a zacsi majdnem szétfeszülne!


Eltelt pár ( 2-3 ) hét és még mindig fájt, de már nem annyira.

Elmentem másik dokihoz, Ő is megnézte, és Ő is mindent rendben talált. Azt mondta, hogy olyan finom idegek vannak arrafelé, hogy a fájdalom mozgásra, ( futás, guggolás, ülés, fekvés ) még tompán érezhető maradhat hónapokig.



Alapvetően lehet változás hatására. Lehet növés miatt, ha serdülsz.


Jelezheti azt is, hogy fullos a tartály, és ereszteni kellene belőle, mert kidurran még a végén! :-D

Ezt otthon ki is próbálhatod magadban, vagy szakember (barátnő) segítségével, egy napon akár többször is.

Persze néhány órás különbségekkel.

:-) :-) :-)


Lehet az is ,hogy alvás közben, amikor elfordulsz, a két combod között megnyomódik.


Lehet elege van a gatyádból, vagy a szűk nadrágodból, ha van ilyened. Akkor arra kell törekedni, hogy minél több tere legyen lógni, és ne nyomja semmi. Főleg ne feszítően.


És úgy, hogy szellőzni is tudjon, ugyanis a golysziknak alacsonyabb hőmérséklet kell az üzemeléshez. Ezért vannak a testen kívül, egy bőrrekeszben.



Kerékpárt, kismotort mellőzd egy ideig, ha van.


Van egy ismerős (versenybringás), gyakorlatilag folyamatosan biciklizett,és az egyik golyszi elrákosodott neki. Ki is vették.


Nem minden a bringázás miatti feszes comb, fenék és a szálkás alkat. :-)


Én úgy vagyok vele, hogy a férfi embernek először odalent kell egészséget teremtenie, és olyan életmódot kell folytatnia, amivel minél tovább megőrzi az egészséges állapotot.


Egyébként ne aggódj miatta.


Fürdés, zuhanyzás után, óvatosan, de alaposan megmasszírozhatod, átmozgathatod. Ez segíti a vérkeringést és a fájdalom mérséklését.


Masszírozd vagy masszíroztasd meg a combodat, térdedet, a hasad allját, mert az is lehet, hogy kisugárzik valahonnan a fájdalom,akár izomláz hatására is.


Ilyen nálam is elég gyakran van.


És egy lóbalzsamos, hűsítő masszázs eddig még mindig segített a dolgokon. :-)


Ha ezeket megfogadod, akkor csak jól járhatsz! :-)


Gyógyulgass és vigyázz magadra, meg a szerszámokra.


Azt kell megérteni, hogy az ezek egészsége a kulcs a sikeres apaság felé.


Ha van kérdésed, akkor nyugodtan írj!


Szívesen válaszolok bármilyen jellegű kérdésre!


:-)



További szép napot!



Balázs ( 19/F )

2017. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Már jobb valamennyire, nem sugárzik fel a hasamba, 2 napja jobb oldalt felsugárzott. Tegnap pihentem, így napközben már nem is fájt annyira, csak este, ha hozzáértem. Here-és lágyéksérvem nincs, de a családban volt már a férfiaknak, gondolom ez egyféle hajlam is lehet, ami erősít, bár mindenki végzett fizikai munkát. Évekig végeztem fizikai munkát, és most egy betegség miatt legyengültem, ezek szerint lehet ettől is. No, tényleg kezdem már bánni, hogy akkor ezt csináltam, mert utólag egyre több káros hatása jön ki, remélem pár nap és eltűnik a fájdalom érintés hatására is.
2017. nov. 23. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!