Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi értelme felnőtt korban...

Mi értelme felnőtt korban körülmetéltetni magát valakinek?

Figyelt kérdés
Annyi kérdés elhangzott már a metélkezésről ,hogy milyen rossz utána.Miért csináltatják ha nem jó?
2008. okt. 25. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Én màr elözö kérdésekben is vàlaszoltam,bàr lepontoztak...

A pàrom muszlim,nàluk ez kötelezö!!!!!!!!!

BÀR ezt kiskorukban teszik meg,vallàsi okokbol,

Ha pl te is muszlim akarsz lenni,akkor elsö szàmu követelmény a körülmetélés.

Van akinek fitymaszükülete van,esetleg màs betegsége amiatt kell körülmetélni...

Az hogyy valaki divatbol teszi ezt,hàt nem tudom.

Nincs rà véöleményem.

Tisztàbban tudod tartani(ugy értem mosni igy is ugy is kell,de a nagy höségben,és ugye a muszlimok azok legtöbben a sivatagi részeken élnek,ott célszerübb hisz nem lesz büdös.

dE MÀR IRTAM NEM A HÖSÉG MIATT ,NEM HIGIÉNIAI OKOK MIATT,hanem igazàbol ezt vallàsi okok miatt követik el legtöbben.

Azt hogy rossz utàna,azt kétlem,pàrom még nem panaszkodott,nem rosszabb,mintha valaki mümelleket varàzsol magànak divatbol-....

2008. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez egy szép korrekt válasz.Köszönöm!Én a zöldet nyomom erre.
2008. okt. 25. 13:03
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Olvastam egyszer egy fórumban, hogy egy pasi azért csináltatta meg, mert annyira ki volt nyúlva a bőr a péniszén, hogy aktus közben visszacsúszott a makkjára, és így nem érzett semmit... Aztán elege lett abból, hogy fognia kellett a bőrt a tövénél, és megcsináltatta.


Egyébként csak addig rossz utána, míg begyógyul a seb, utána szerintem nem, legalábbis az én férjem sosem beszélt ilyenről. Igaz, hogy ő is kiskorában lett körülmetélve (mi is muszlimok vagyunk)


Mindenesetre a magyarok csökött agyúan állnak a kérdéshez, a nők legalábbis (pasikkal általában nem beszélgetek ilyesmiről :) ) De már rájöttem, hogy a tudatlanságuk miatt. Azt sem tudják, mi fán terem a dolog, és emiatt alapból elítélik. Pl velem közölte az egyik észkombájn kolléganőm, hogy reméli, csak lányaink születnek, hogy ne vethessük alá a fiainkat ilyen szörnyűségnek. Persze, mikor rákérdeztem, bevallotta, hogy sose látott metélt fütyköst...

Pedig sokkal tisztább és gusztusosabb.

Az Iszlámban a tisztaság nagyon fontos, ezért kötelező a körülmetélés, és ajánlott a szőrtelenítés :)

2008. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nálam fitymaszűkületet állapított meg jópár évvel ezelőtt az orvos, akkor metéltek körül. 2 hétig volt kellemetlen és kb egy hónap múlva felavattam az új műszert. Ha tudtam volna, hogy milyen érzés körülmetéltnek lenni, legalább 10 évvel korábban önkéntesen vonultam volna kés alá.
2008. okt. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Én vàrandos vagyok,és ha kisfiam megszületik,ugyanugy körüllesz metélve mint a pàrom.

Nem hiszem hogy bàrmilyen kinzàsnak vetném alà,sok divatutànzo ember sajàt magàt veti fàjdalom alà,olyan dolgokkal mit a piercing,tetovàlàs,ami hozzàm nem àll közel.

Azok az emberek akik csak divatbol metéltetik körül magukat,azokkal nem tudok mit kezdeni,ha valaki a Korànt a kezébe venné,és beleolvasna,màr értené,hogy miért is létezik körülmetélés.

A vallàsuk miatt teszik.

Én is fàjdalmat fogok àtélni szüléskor.

De nem divatbol,hanem hogy életet adjak valakinek.

Igy fogom fel a körülmetélést.

2008. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Sokféle oka lehet: van akinek szűk volt, s muszáj, vagy más betegsége volt, s azért, aztán van, aki vallási okból, pl. mert zsidó származású, s a szülők annak idején elmulasztották a dolgot, s hát vannak jócskán, talán egyre többen, olyanok is, akik orvosi vagy vallási ok nélkül szabadulnak meg a fitymától, mert jobbnak, szebbnek, szexuálisan kielégítőbbnek tartják a körülmetélt péniszt. (Én is így voltam 12 éve, s az a kár, hogy nem előbb történt!)
2008. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Nekem megcsinálták, de sajnos tudom, milyen embertelen barbár cselekedet ez :(



A makk ki van száradva, kérges, foltos, hámlik.... egyre fehéredik, gusztustalan, nemibetegnek néznek vele :(

Egyéb gondok is lehetnek. Pl 20 év után esett ki az egyik varrat, a lyuk, ahonnan kiesett, ott van most is és ha nem akarom, hogy mindenféle bűzlő cucc odagyűljön, időről időre tisztogatnom kell.

Ez lenne olyan jó?



És hol van egy sor is a Koránban a körülmetélésről?

Én nem találtam, már bocs....



Sivatagi csonkításos törzsi szokásokat nem kellene importálni, mert aki nem jár jól, annak az Iszlámban se jár védelem. Pont most néztem egy kisfiúról és anyukájáról fotót, akik muszlimok és "meg kellett csinálni a műtétet" de a gyerek meghalt. Mert műtéti komplikáció.... megéri? Csak a barbároknak, szerintem....

2009. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Erre miert nem jon valasz? Hol van a Koranban egy sor is irva a korulmetelesrol?

Gyanusan nagy a csend



Barbarizmust nem kellene itt nepszerusiteni emberek, nem arra van ez a hely

2010. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk, akik a gyerekuket is ilyen torzsi barbarsag miatt megcsonkitjak, azoktol nem is varok egyenesseget.
2010. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
37%

Sziasztok.Muszaj elmondanom elore is leszarom azokat a kommenteloket akik a helyesirasomba kotnek bele asdfasdf. XD


A velemenyem errol az egeszrol az!...h a fityma rajta kell,hogy legyen a makkon mert a maknak biologiailag szuksege van fityma vedelmere.


Hol irja azt a Koranban ,hogy a kisfiuknak meteles jar??

Tuti h nem higeniKUSSabb>ezt mar egy valaszolo is szepen megfogalmazta nekunk.

Azt ,hogy valaki betegsegbol,rendellenesegbol,divatbol veszti el a fitymajat az-az o baja.

DE ,hogy vallasi okokbol csonkitjak meg az embert!!..IGEN CSONKITJAK! Az huz fel a legjobban.

2013. okt. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!